Bukások nyugaton

2002.07.12. 22:53
WNBA, alapszakasz, 42. játéknap
Sacramento Monarchs–Cleveland Rockers 71–69 (ld: Bolton 16, ill. Wauters 18), Seattle Storm–Los Angeles Sparks 79–60 (ld: L. Jackson 21, ill. Leslie 21), Phoenix Mercury–Houston Comets 58–52 (ld: Gillom 14, ill. Swoopes 20)
Mindkét nyugati élcsapat vereséget szenvedett a női NBA legutóbbi játéknapján, de jutott meglepetés a harmadik találkozóra is. Hosszú sérülés után visszatért a parkettre a Sacramento két kulcsjátékosa, Yolanda Griffith (15 pont, 10 lepattanó) és Ticha Penicheiro (10 pont, 7 assziszt), és a Monarchs máris megszakította rossz sorozatát – igaz, a Cleveland elleni még csak a harmadik sikere volt 17 mérkőzésen. A Penicheiro mögött ismét tartaléksorba szoruló Nagy Andrea 14 perc alatt 2 pontot, valamint 1-1 lepattanót, gólpasszt, dobásblokkolást és személyi hibát könyvelt el.
A címvédő Los Angelesnek nem sok esélye volt Seattle-ben, ahol a hazaiak történetük legjobb triplázását (13 találat) mutatták be. Kisebb bunyó is kibontakozott a palánk alatt, a pofozkodásba keveredő Michelle Marciniaket (Storm) és Latasha Byearst (Sparks) kiállították. Phoenixben nem fajultak tettlegességig az események, pedig a harc ott is nagy volt. A Comets sorozatban tízszer nyert ottani fellépése előtt, a Mercury mögött hatos bukásszéria feketéllett – és valljuk meg, kevesen hittek a szakadásban. A hazaiak e kevesek között voltak: nem elég, hogy végig jól tartották magukat, a negyven másodperccel a vége előtt, 52–52-nél hintett Gordana Grubin-féle triplával meg is nyerték a mérkőzést.