Női kézi NB I: 25 gólos különbséggel győzött a Győr

2022.03.26. 19:46
Stine Oftedal is remekül játszott (Fotó: Tumbász Hédi)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Győri Audi ETO rendkívül simán, 44–19-re legyőzte a Moyra Budaörsöt. Izgalmas csatában lett döntetlen a Kisvárda és a Szombathely meccse.

A Győr talán a vártnál is nagyobb különbséggel győzte le hazai pályán a Budaörsöt. Ambros Martín csapata a szünetben nyolc góllal 21–13-ra vezetett, de mint később kiderült, ez az állás még relatíve szorosnak volt mondható.

A második játékrészben ugyanis a vendégek 17 perces gólcsendje megágyazott a kiütéses vereségnek. A győrieknél Kari Brattset hatszor, Stine Oftedal hétszer talált a kapuba úgy, hogy egyetlen lövést sem hibázott el. A vége 44–19 lett a Győrnek.

Izgalmasan alakult a Kisvárda és a Szombathely meccse. Az utolsó percben 24–23-ra vezetett a Szombathely, ám időkérés után, mindössze kilenc másodperccel a vége előtt a Kisvárda egyenlített, így 24–24 lett a vége.

NŐI KÉZILABDA NB I
Győri Audi ETO KC–Moyra-Budaörs 44–19 (21–13)
Győr, 1573 néző. Vezette: Paska, Vastag
GYŐR: Silje Solberg 2 – Faluvégi D. 4, Rju Un Hi 3, S. OFTEDAL 7, BLOHM 6, Anne M. Hansen 5, Fodor Cs. 4. Csere: LEYNAUD (kapus), Nze Minko 3 (1), V. Kristiansen, BRATTSET 6 (1), Háfra N. 1, Ogonovszky 2, Kürthi 1. Edző: Ambros Martín
BUDAÖRS: Vártok R. – Szalai-Szita 1, SCHNEIDER 6 (2), Zsigmond V. 1, Nagy Lívia, J. Jovovics 2, Braun 2. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid, Szabadfi, Mlinkó 2 (1), Palotás 3, Tóth Melinda, Szabó-Májer 1, Kiss M. 1 (1). Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–2. 13. p.: 8–4. 17. p.: 9–6. 24. p.: 16–10. 34. p.: 24–13. 41. p.: 30–15. 49. p.: 35–15. 54. p.: 38–16
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Ambros Martín:
– Az első félidőben még nagyobb próba elé állított bennünket a Budaörs. A saját céljainkat azonban nagy előnynél nem könnyű megvalósítani, ez most mégis sikerült, így lépésről lépésre haladunk előre. Különböző variációkat próbáltunk ki, kulcsmomentum volt, hogy játékosaink védekezésben is élvezték a játékot.
Buday Dániel: – Számítottam arra, hogy lesznek jobb periódusaink, és ez az első félidőben meg is valósult. Lelkesedéssel és akarattal azonban nem lehet sokáig eltüntetni a tudásbeli különbséget. A második játékrész nagyon rosszul sikerült. Próbáltam mindenkinek lehetőséget adni, és összességében ezzel a vereséggel együtt is járjuk tovább a magunk útját.

Kisvárda Master Good SE–Hungast Szombathelyi KKA 24–24 (12–15)
Kisvárda, 250 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
KISVÁRDA: Sulega – Mérai, T. RADOJEVICS 11 (5), Mészáros-Mihálffy 4, Juhász Gréta 4, Dombi L. 3, Sztamenics. Csere: LESKÓCZI (kapus), Udvardi 1, Karnik Sz., Bouti, Dombi K. 1. Edző: Bakó Botond
SZOMBATHELY: K. TOMASEVICS 1 – Gheorghe 1, Szekerczés 4 (2), PŐDÖR R. 7 (1), Gorilszka 4, Sztosics 1, CSIRE 4. Csere: Balog J., Christe (kapusok), Győri V., Horváth P. 1, Horváth Anna 1. Edző: Pődör Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 14. p.: 5–8. 23. p.: 7–13. 36. p.: 17–15. 44 p.: 17–18. 55. p.: 21–23
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/3
Bakó Botond:
– A héten sok volt a betegünk, csak a meccs előtt tisztázódott, ki léphet egyáltalán pályára. Fontos játékosaink hiányoztak, ez látszott is az első félidőben, hiszen átjáróház volt a védekezésünk. A folytatásra harcosabban jöttünk ki, ennek meg is lett az eredménye, de a végjátékra elfogytunk. Köszönöm azoknak, akik vállalták a játékot!
Pődör Zoltán: – Azt kaptuk, amire számítottunk: kemény és küzdelmes meccset játszottunk! Kár a végéért, hiszen nyerhettünk volna, de nekünk az egy pont is nagyon sokat jelent a túlélésért vívott harcban.

Siófok KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 28–26 (15–13)
Siófok, 1000 néző. V: Bócz, Wiedemann.
SIÓFOK: Herczeg L. – Böhme 1, DEBRECZENI-KLIVINYI 4, JANJUSEVICS 9 (2), JEZIC 3, MAVSAR 4, Wald 2. Csere: VOJNOVIC (kapus), Szarková 2, Kiss N. 1, Sirián, Such 2, Juhász F. Edző: Uros Bregar
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics, Asanin 2, TÓTH G. 13 (2), Pásztor N. 2, Tóth Eszter, Hajtai 2. Csere: Mistina K. (kapus), KOVÁCS P. 5, Mihály P. 2, Milics, Csekő, Török L. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 7. p.: 5–3. 10. p.: 7–7. 14. p.: 10–7. 22. p.: 11–10. 34. p.: 15–15. 40. p.: 20–16. 45. p.: 21–20. 49. p.: 23–24. 51. p.: 24–26. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Uros Bregar:
– A Mosonmagyaróvár nagyon jó csapat, ezt most is igazolta, hiszen négygólos hátrányból is visszakapaszkodott. Azért dolgoztunk a héten, hogy visszavágjunk az őszi, idegenbeli, megalázó vereségért. Boldogok vagyunk, hogy sikerült, de tény, a hajrában mi voltunk a szerencsésebbek.
Gyurka János: – Dicséretes, hogy végig meccsben volt a csapatom, a küzdőszellemmel nem volt gond. A támadásaink sokszor akadoztak, a végjátékra pedig el is fogytunk, több olyan hibát követtünk el, ami vereséghez vezetett.

Korábban

Vasas SC–Váci NKSE 32–38 (12–20)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 218 néző. Vezette: Őri, Pozdena
VASAS:
Zsigmond P. – Imrei 2, M. Agbaba 2 (1), Pénzes, FARAGÓ L. 5, SZILOVICS 7, Oláh K. 3. Csere: Gercsó N. (kapus), Szatmári, Speth 2, Ács 1, Kajdon 5 (4), Blaubacher 2, Kovács Noémi 3, Nagy Zsuzsanna. Edző: Penszki Gergely
VÁC: Pásztor B. – Grosch 3, Hámori 1, HELEMBAI F. 6, KUCZORA 9 (4), Kácsor 5, SZONDI 6. Csere: Bukovszky (kapus), Világos 1, Aron 2, Ferenczy F. 2, Pálffy A. 2, Ballai B., Schatzl Natalie 1, Balogh P. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 13. p.: 5–8. 19. p: 6–14. 38. p.: 18–24. 54. p.: 28–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
Penszki Gergely:
– Más célokért küzd a két csapat. Az első tíz percben mutatott játékunk megadta az alaphangot, de utána olyan hibákat követtünk el, amelyek semmilyen szinten nem megengedhetők. A második félidőben négy gólra is vissza tudtunk jönni, bíztam a még jobb folytatásban, de az már nem sikerült.
Ottó Katalin: – Az első félidő szépen sikerült még úgy is, hogy Hámori Konszuélát elvesztettük, de tudtam a helyére cserélni. Örülök, hogy Ferenczy Fruzsina meglőtte első gólját sérülése után, viszont a második játékrészben elhittük, hogy zsebben vannak a pontok. Sajnálom, hogy a nem teljesen egészséges játékosaimat nem tudtam eleget pihentetni.

Dunaújvárosi Kohász KA–Érd 32–29 (17–17)
Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
DUNAÚJVÁROS:
Bartulovic – Horváth G. 1, Bulath 4, Farkas J. 5 (2), Weisheitel 1, SZALAI B. 6, Kazai 2. Csere: Wéninger (kapus), Nick 2, Polics, BORGYOS 6, KRUPJÁK-MOLNÁR 3, KUKUCSKA 2. Edző: Vágó Attila
ÉRD: Kántor – BÓDI 5, VUKAJLOVICS 7, Horváth D., Kiss D. Zs., Szabó Kitti 3, FEKETE B. 6. Csere: Hadfi (kapus), Kopecz 6 (4), Mód, Paróczy 1, Sztankovics 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 10. p.: 4–5. 13. p.: 8–6. 25. p.: 14–15. 29. p.: 17–15. 38. p.: 19–19. 42. p.: 23–21. 51. p.: 27–27. 57. p.: 31–27
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4
Vágó Attila:
– Erős iramú, fordulatos mérkőzésen igen jól játszó ellenfelet győztünk le. Az első játékrészben nem volt megfelelő a védekezésünk és a kapusteljesítményünk sem. A szünet után feljavultunk, eredményesen, jó százalékkal használtuk ki emberelőnyeinket, így nagy küzdelemben, többször hátrányból fordítva sikerült nyernünk.
Horváth Roland: – A második félidőben sokat játszottunk emberhátrányban, ez megpecsételte a sorsunkat, de nem tudok vitatkozni az ítéletekkel. A Dunaújváros tapasztaltabb és ezeket a helyzeteket kihasználta. Ha kicsit okosabbak vagyunk, ha jobban odafigyelünk a védekezésre, talán más lehetett volna a végeredmény.

1. Győr 20 20 684–414 +270 40
2. FTC 17 16 1 528–381 +147 32
3. Debrecen 19 15 4 548–469 +79 30
4. Vác 18 12 6 567–520 +47 24
5. Siófok 19 11 8 584–575 +9 22
6. Mosonmagyaróvár 19 10 1 8 593–560 +33 21
7. Kisvárda 19 8 2 9 484–508 –24 18
8. MTK 19 6 4 9 501–539 –38 16