Nagyon nehéz meccset nyert meg az Esbjerg otthonában a Győr

2022.09.11. 15:51
Győri-Lukács Viktória nem szerzett gólt Dániában (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Győri ETO 31–29-re nyert az Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ

B-CSOPORT
Team Esbjerg (dán)–Győri Audi ETO KC 29–31 (13–13)

Esbjerg, 2650néző.V:Panayides, Andreou (ciprusiak)
ESBJERG:
Poulsen – M. Jacobsen 1, Ingstad 2, Tranborg 1, Heindahl 1, Reistad 2, Nielsen 2. Csere: MILLING (kapus), BREISTÖL 6, N. MÖRK 13 (9), Möller 1, Petersen. Vezetőedző:Jesper Jensen
ETO:
Silje Solberg – Faluvégi D. 2, Rju Un Hi 1, NZE MINKO 5, Broch 1, V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine 2. Csere:Sandra Toft (kapus), S. OFTEDAL 4, Győri-Lukács V., Blohm 1, GROS 9 (1), Anne M. Hansen 1, Fodor Cs. 2. Vezetőedző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. p.:
3–3.11. p.:4–6.15. p.:7–7.17. p.:7–10.25. p.:11–11.34. p.:16–14.40. p.:19–20.45. p.:24–23.48. p.:25–26.54. p.:26–27
Kiállítások:4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
11/9, ill. 2/2
Jesper Jensen: – Nagyszerű mérkőzés volt. Az idény korai szakaszában játszott rendkívül színvonalas meccset egymással két topcsapat, ami jó előjel a folytatásra nézve. A második félidőre Ana Gros megrázta magát, és a hatalmas góljaival elbizonytalanított bennünket.
Ambros Martín:  – Izgalmas meccs volt, egyik csapat se tudott ellépni a másiktól. Bárki megnyerhette volna a mérkőzést, a végjáték nekünk sikerült jobban, ezzel pedig két értékes pontot szereztünk egy erős ellenfél otthonában.

Szép számú szurkolócsapat kísérte el a győrieket Dániába, ahol a zöld-fehérek eladott labdával és Veronica Kristiansen kétperces kiállításával nyitottak. Az Esbjerg nem tudta kihasználni az emberelőnyt: az ETO szerzett vezetést Stine Oftedal góljával, ennek ellenére az első tíz percben fej fej mellett haladt egymással a két együttes. A többhetes kihagyást követően játéklehetőséget kapó Henny Reistad a kezdeti fázisban kétszer is egyenlített, míg Nora Mörk hétméteresekből talált be, de a vezetést így sem tudta átvenni Jesper Jensen együttese, erről Schatzl Nadine és Estelle Nze Minko gondoskodott. Faluvégi Dorottya kettős emberelőnyből növelte kettőre a Rába-partiak előnyét, miután Reistad kiállítását követően elcserélték magukat a dánok, s habár Breistöl átlövésből szépített, Nze Minko üres kapus találata visszaállította a különbséget. Az első negyedóra végén nagy futásba kezdtek a csapatok, a találkozó ezen szakasza nem éppen a határozott védekezésről szólt, így mindkét oldalon potyogtak a gólok. Már hárommal is ellépett az ETO (7–10), amikor a dánok szakvezetője először a zsűriasztalhoz fordult és kikérte idejét, majd Kathrine Heindahl törte meg a többperces gólcsendet. Az első játékrész végére alábbhagyott a győri lendület. A szünet előtt öt perccel Marit Jacobsen találatával egyenlített az Esbjerg, amely a hajrában Möller révén – a találkozó folyamán először – a vezetést is megszerezte, a félidőre azonban Silje Solberg védéseinek is köszönhetően döntetlennel mehettek a felek.

A második harminc perces etapot Sandra Toft hetesvédése vezette fel, mindhiába. Breistöl ellenállhatatlanul játszott az északiaknál – öt perc alatt három gólt szerzett –, találataira pedig egyedül Ana Grosnak volt válasza, így állandósulni látszott a házigazda kétgólos előnye. A csereként pályára lépő Fodor Csenge fineszes megoldásaival tudott közelebb lépni ellenfeléhez a kisalföldi egylet, amely 18–18-nál érte utol ellenfelét, a vezetést azonban csak a negyvenedik percben vette vissza. Nem sokáig, ugyanis innentől hol a dánoknál, hogy pedig a győrieknél volt az előny, igazi ki-ki csata kezdődött. Az utolsó negyedóra Mörk nyolcadik gólját követően 24–23-ról kezdődött, Nze Minko fordítást jelentő lövését követően mégis a házigazdák edzője rendelte magához lányait. A kétgólos győri előny Kristiansen kezében maradt: egy az egy elleni helyzetben Rikke Poulsenbe bombázta a labdát. A javuló kapusteljesítményeknek is köszönhetően maradt a kiélezett küzdelem: Toft újabb hetest védett, de a hajrára ennek ellenére sem tudta növelni előnyét az ETO. Izgalmas utolsó percek következtek: 27–27-nél Ana Gros büntetőjére ismét Mörk válaszolt, Kristiansen betörésgólját követően pedig újabb bravúrt mutatott be Toft a győri kapuban. Az utolsó percre egygólos vendégelőnnyel mentek a csapatok, az óriási csatát pedig Gros kilencméteres bombája döntötte el, aki csapata legeredményesebbje volt a mérkőzésen.

60. perc: Toft kivédi Reistad lövését, NAGYON NEHÉZ MECCSET NYERT MEG A GYŐR 31–29-RE!!

60. perc: nagy vita a bírókkal a passzok számát illetően passzívnál, de mindegy, Ana Gros lövése bepattan a sáncról! 29–31!

60. perc: Kaja Kamp nem találja el a kaput a szélről, alig 40 másodperc maradt egygólos győri előny mellett!

59. perc: Oftedal
góljával újra előnyben a Győr! 29–30.

59. perc:
Gros ejtése kipattan a kapufáról, Mörk azonnal büntet a túloldalon – 29–29.

58. perc: Ambros Martín is érzi ezt, időt is kér a vendégek mestere.

58. perc:
előbb Toft véd, majd Mörkre fújnak lépéshibát – nagy esély a Győr előtt a plusz kettőhöz.

57. perc: Kristiansen
szerzi vissza a vezetést a Győrnek – 28–29.

57. perc: Mörk
dobja be ezt a hetest is, 12 gólja van immár – 28–28.

57. perc: Nze Minkót küldik ki két percre.

56. perc: Ana Gros
is hetesből talál be a túloldalon – 27–28.

55. perc:
újabb dán hetes, Mörk lövi be ezt is – 27–27.

54. perc: Mörk és Gros gyors gólváltása után 26–27.

53. perc:
Reistad lövésénél győri szabálytalanság – a játékvezetők nem fújnak, Jesper Jensen reklamál. Általánosságban elmondható, hogy egyik fél sem elégedett a játékvezetéssel, sok a vitatott ítélet.

51. perc: Toft lábbal védi Reistad hetesét!

51. perc: Hansen elkésik, a lövéshez készülő Mörköt löki meg – hetes és két perc.

49. perc:
újra támadhat a Győr, Kristiansen ziccerét viszont védi Milling.

48. perc: Gros
hatalmas erővel lövi szét a dán kapu bal felső sarkát – 25–26.

48. perc: Kamp
kap labdát a szélen, be is dobja – 25–25.

47. perc: az Esbjerg vezetőedzője, Jesper Jensen időt kér.

47. perc:
Toft védése után támad a Győr, Nze Minko lő gólt az akció végén – 25–24.

46. perc: Blohm talál be Gros jó átadásából – 24–24.

45. perc:
megint hetest dobhat az Esbjerg, megint Mörk lövi be – 24–23.

44. perc: Kaja Kamp
dob gólt a szélről, Anne Mette Hansen lövése a sáncról pattan be – 23–23.

43. perc: Nze Minkót
nem tudják feltartóztatni most a hazaiak – 22–22.

42. perc:
újabb hetes az Esbjergnek, újabb Mörk-gól. Immár a nyolcadik – 22–21.

42. perc: Ingstad
egyenlít – 21–21.

41. perc:
megint Oftedal teszi oda a labdát Grosnak, újabb gól átlövésből – 20–21.

41. perc: Mörk
cselez, lő, gól – 20–20.

40. perc: Gros
marad egyedül Oftedal passza után, s ha már helyzetben van, gólt szerez – 19–20.

39. perc: Mörk
találata után Faluvégi ejt szép gólt a jobb szélről – 19–19.

38. perc:
Mörk elpasszolja magát támadásban, Oftedal büntet – 18–18.

38. perc: FODOR!
Nagyon nehéz helyzetből lő gyönyörű gólt a szélről – 18–17.

37. perc:
újabb Mörk-hetes, újabb gól – 18–16.

36. perc:
lépéshiba a dánoknál, Fodor Csenge talál be a gyorsindítás végén – 17–16.

35. perc: Breistölre
nincs ellenszer, újabb gólt szerez – 17–15.

35. perc: Ana Gros
jelentkezik egy bombagóllal – 16–15.

34. perc: Breistöl
keze megint elsül, 16–14 immár.

32. perc:
hazai részről Breistöl és Tranborg, a Győrtől Gros talál be gyors egymásutánban – 15–14.

31. perc: a hetesre érkező Sandra Toft lábbal hárítja Mörk lövését!

31. perc: FOLYTATJUK! Ingstad rögtön kiharcol egy hetest az Esbjergnek.

30. perc:
Solberg nagy védéssel jelentkezik zárásként, VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

29. perc:
szerencsére Gros gyorsan válaszol, megvan az első BL-gólja a visszatérése óta – 13–13.

28. perc: Möller
viszi át a labdát a rendezetlen győri védelmen, először vezet az Esbjerg – 13–12.

28. perc: Breistöl
újabb hatalmas gólt ragaszt a győri kapuba – 12–12.

26. perc:
Kristiansen labdát lop, Oftedal betalál a lerohanás végén – 11–12.

25. perc: Ambros Martín időt kér.

24. perc: Jacobsen
egyenlít a jobb szélről – 11–11.

23. perc: Mörk
a negyedik hetesét is értékesíti, ezúttal ejtéssel jár túl Solberg eszén – 10–11.

23. perc:
Ana Gros is a pályán, lépéshibával és kiállításal kezd.

22. perc:
Solberg nem tudja hárítani Mörk hetesét – 9–11.

20. perc:
nagy labdát kap Heindahl, be is dobja, de Kristiansen szinte rögtön válaszol átlövésből – 8–11.

18. perc:
Solberg ismét hárít, ezúttal Heindahl kísérletét hárítja. Eddig kifejezetten jól teljesít a kapuban a vendégek 16-osa.

17. perc: időt is kér az Esbjerg.

17. perc:
újabb remek védekezés a Győrnél, Solberg véd, Broch büntet az ellentámadásból – 7–10.

16. perc:
győri labdaszerzés, Kristiansen remek indítását Nze Minko váltja gólra – 7–9.

15. perc: Ingstad
találata után Rju válaszol azonnal, 7–8.

14. perc: Breistöl
kilövi a bal felsőt, hatalmas gól – 6–7.

13. perc: Breistöl
nagy gólt lő, de Nze Minko rögtön válaszol üres kapura. 5–7

11. perc:
gyorsan ki is használja a dupla előnyt a magyar csapat, Faluvégi talál be – 4–6.

11. perc:
túl sokan vannak a pályán a dánok, Jakobsen ül le két percre, kettős előnybe kerül a Győr.

11. perc: Kristiansen
belövi a megítélt hetest, 4–5.

11. perc:
Broch kap labdát beállósként, Reistad szabálytalan, így két percre kiáll.

10. perc: Mörk
Solberg után most Sandra Toftnak is hetesből dob gólt – 4–4.

9. perc: Nze Minko
szerzi meg az első gólját – 3–4.

8. perc: Reistad
veri át Brochot egy csellel, neki is a második gólja ez már – 3–3.

7. perc: Schatzl
egyelőre magabiztos, immár másodszor talál be – 2–3.

6. perc:
a korábbi győri klasszis, Nora Mörk a pályán, meg is szerzi az első gólját hetesből – 2–2.

5. perc: Schatzl Nadine
gyorsan válaszol a szélről – 1–2.

4. perc:
Oftedal bejátszása nem jó, Reistad gyorsan végigrohan a pályán, és megszerzi az első hazai gólt. 1–1

4. perc:
hosszas győri támadás után Oftedal lövi át a dán falat – 0–1.

2. perc: Kristiansen áll ki két percre
Reistad szabálytalan feltartóztatása miatt.

1. perc: KEZDÜNK!
A fehérben játszó Győré az első támadás, az Esbjerg piros-fehérben kézilabdázik ma.

ELŐZMÉNYEK

A Győr az előző BL-idényben a négyes döntőben is szereplő Esbjerg otthonában kezdi meg az európai kupaszereplést. Az elődöntőben össze is került egymással a két csapat, akkor 32–27-re nyertek a kisalföldiek. Ezt megelőzően összesen kétszer találkoztak egymással a felek a BL-ben: a 2016–2017-es idény második felében először 6, másodszor 11 gólos különbséggel győzte le a dánokat a Győr.

„Nagyon jól érzem magam, fantasztikus érzés újra itt lenni – mondta a mérkőzés előtt Ana Gros a gyorietokc.hu-n fellelhető interjúban. – A lányok hamar befogadtak, az öltözőben pedig remek a hangulat. Szóval csupa pozitívum, és tényleg nagyon jó érzés újra itt lenni. Jól haladunk a felkészüléssel, persze érzünk egy kis nyomást, ha fogalmazhatok így. Mind nagyon izgatottak vagyunk a kezdés miatt, de szerintem ez csak pozitív dolog. Már nagyon szeretnénk ezen a meccsen játszani, természetesen tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz. Jól felkészülünk, és dolgozunk azon, hogy kijavítsunk néhány hibát, de jelenleg minden jól megy. Nagyon kemény mérkőzést várunk, az Esbjerg már tavaly is nagyon erős csapat volt, ebben az idényben talán még jobb. Fizikailag nehéz meccsre számítok, sokat kell futnunk, természetesen győzni szeretnénk.”