Nem állt össze a Veszprém védekezése, győzött a Barca

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.04. 20:40
A Telekom Veszprém 37–34-re kikapott odahaza a Barcától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában, ezzel messzire került a magyar csapattól a csoportelsőség.
A védekezéssel voltak a nagyobb gondok (Fotó: Szabó Miklós)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
A védekezéssel voltak a nagyobb gondok (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, AZ 5. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
TELEKOM VESZPRÉM–BARCA (spanyol) 34–37 (15–19)
Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. V:
N. Nikolics, D. Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 2, MAQUEDA 6, Lékai 2, B. Blagotinsek 3, Markussen 2, Strlek 1. Csere: CUPARA (kapus), LIGETVÁRI, Borozan 5, A. Nilsson 2, Mahé 3, MANASZKOV 6, J. Omar 2, Moraes. Edző: David Davis
BARCA: PÉREZ DE VARGAS – A. GÓMEZ 10 (4), DOLENEC 7 (3), Sorhaindo, Thiagus Petrus, PÁLMARSSON 5, Arino 1. Csere: CINDRIC 5, Frade 2, R. Entrerríos, FABREGAS 4, Makuc 1, Langaro 2, A. Pascual. Mb. edző: Fernando Barbeito
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 11. p.: 4–7. 17. p.: 8–10. 19. p.: 8–12. 24. p.: 10–16. 34. p.: 18–22. 38. p.: 20–25. 40. p.: 22–25. 44. p.: 24–26. 46. p.: 27–28. 52. p.: 31–31. 55. p.: 32–34
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 8/7
David Davis:
– Nem állt össze a védekezésünk, és támadásban sem voltunk eléggé hatékonyak. Harminchét gólt kapni hazai pályán, nagyon sok. A Barca jobb volt nálunk. Sok labdát veszítettünk, folyamatosan futottunk az eredmény után, amihez rengeteg energiát kellett mozgósítanunk. Ennyi hibával nem szabad játszani!

Azzal a tudattal fogadta a Telekom Veszprém a Barca csapatát, hogy ha nyer, akkor minden bizonnyal nem végezhet a csoportban a másodiknál rosszabb helyen, magyarán egyből a negyeddöntőbe jut – hacsak életbe nem lép az illetékes európai szövetség B-terve, miszerint ha március 4-ig nem sikerül pótolni a koronavírus-járvány miatt elhalasztott összecsapásokat, módosul a versenykiírás, és minden gárda továbbjut a két csoportból.

Sokkal jobban kezdték a katalánok a mérkőzést, könnyedén szerezték a gólokat átlövésből és kontrából is, mert nem akart összeállni a Veszprém védelme. Aki támadásban eredményes volt, amögött óriási lyukak tátongtak a falban, aki hátul stabilan fogta az emberét és bátran felugrott, elöl volt pontatlan: nem csoda, hogy a félidőben négy góllal vezetett a Barca.

Jorge Maqueda támadásban és védekezésben is vezéregyéniség lett a pihenőt követően, Vladimir Cupara bemutatott pár bravúrt a kapuban: többször feljött két gólra a Veszprém, a 45. percben egyre is, majd az 52. percben sikerült kiegyenlíteni.

Vezetni már nem, kaptak rögtön egy hetest a spanyolok, aztán két pocsék veszprémi támadás után máris három góllal vezetett a Barca. Amelynél a nehezebb helyzetekben mindig volt valaki, aki a vállára vette a csapatot, Jure Dolonec, Aleix Gómez vagy Ludovic Fabregas rendre jókor talált be: ilyen védekezéssel nem nyerhetett ezúttal a Veszprém.

„Visszavágó” jövő héten kedden, Barcelonában.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
THW Kiel (német)–Motor Zaporizzsja (ukrán) 34–23 (16–12)
Nantes (francia)–Celje (szlovén) 28–30 (13–14)

8. PPD Zagreb (horvát)77169–223–540

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc
Borozan nem hibázott a hetesvonalról, két perc volt előtte, de már mindegy.

59. perc Még egy hetes a Barcának. Dolenec. Kampec Dolenec...

58. perc Mahé ziccert ront beugrásból, ez a meccs elment... Manaszkov is ront.

57. perc Fabregas beugrásból eredményes, Mahé a bal szélről, Dolenec beugrásból. 33–36

56. perc Dolenec beugrásból eredményes egy rossz hazai támadás után.

55. perc Cindric átlövéséig...

54. perc Mahé belendült, passzát Manaszkov átejti a kapuson beugrásból, 32–32!

53. perc Kamuhetes, Gómez-csavarás... 31–32.

52. perc Ilyen nincs, Cupara lövése felragad a léc és a kapufa közé, Manaszkov kontrából ismét gólt szerez, EGYENLŐ!

52. perc Cupara fog ziccert, Mahé átlövése nagyon jó most, 30–31.

50. perc Lékai remek indítása után Nilsson közelről telibe találja a kapust, bezzeg Gómez pattintása... Három közötte ismét. Manaszkov Mahé passza után szélről középre tör, a kapus feje fölött jobbal a léc alá lő, ami szép, az szép. 29–31

48. perc Cindric kap nagyot Borozantól, két perc. Fabregas közben belőtte a ziccerét, 28–30.

47. perc Mahé ismét eladja elöl, Langaro átlövése Cuparáé, Mahé a kontrából ziccerezik, megvan az első mai gólja! 28–29

46. perc Fabregas kap hetest, jogos. Gómez felvarrja a bal felsőbe. Becsavarta, behúzta: 27–29.

45. perc Dolenec betörése hibátlan, Nilsson védekezésben rontott, de javít átlövésből. Marguc szélről nagy gólt dob, Manaszkov ziccerezik a Cupara-védekezés után, egy közötte!

44. perc Cupara-bravúr, Nilsson-kontra, máris 24–26. Időkérés a Barcától.

42. percPérez de Vargas védi Jahja átlövését. Gómez szélről eredményes, kétlábas felugrásból, ismét. 22–26, de Manaszkov is eredményes szélről, Borozané az assziszt.

40. perc Maqueda és Ligetvári is labdát szerez, Markussen nincs jó formában elöl... Jahia sem...

39. perc Cupara passza rossz előre Margucnak, ismét potya labda az ellenfélnek, de legalább jó volt az előbb a blokk Pálmarssonon. Maqueda betörése ismét príma, Lékai egy az egyben Doleneccel, és eredményes ő is, 22–25!

38. perc Maquedánál lépéshiba, Dolenec a vonalig jut, szerencsére a másik oldalon Maqueda ismét Pálmarsson fölé nő: 20–25!

37. perc Gómez nem hibázza el. 19–24

36. perc Cupara megfogja Dolenec hetesét! Lékai passzát Marguc gólra váltja, hetes a másik oldalon.

35. perc Pálmarsson lövése a sáncról megy be, pech. Magnussen átlövése után a kapu fölött hagyja el a labda az ilyenkor szokásosat.

34. perc Szép attak végre, Blagotinsek betörése után rezdül a háló. De Pálmarsson azonnal válaszol, szerencsére Maqueda előtt sincs ember, 18–22!

33. perc Maqueda lövése rossz, Cindric átlövése klasszismegoldás. Újabb hiba elől, Cindric ziccerezik. 16–21!

32. perc Maqueda és Pálmarsson eredményes.

31. PERC FOLYTATJUK!

(ehf.com)
(ehf.com)

Sikerük esetén a veszprémiek aligha végezhetnek a másodiknál rosszabb helyen, azaz egyből a negyeddöntőbe jutnának, ám hogy ez jár-e helyzeti előnnyel, nem tudni. Az európai szövetség ugyanis megpendítette, ha március 4-ig nem sikerül pótolni a koronavírus-járvány miatt elhalasztott összecsapásokat, módosul a versenykiírás, s minden gárda továbbjut a két csoportból.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Markussen átlövése remek, Makucét védi Cupara.

30. perc Dolenec kapufás-kapusos gólt lő, szerencsés nagyon. Dolenec védekezésben lábbal ér a labdához, a sokadik sárga lap után és miatt kettő perc.

29. perc Cupara-védés, Strlek-beugrás Mahé szép passza után, időkérés a vendégektől. 14–18

26. perc Langaro a fal fölött, Jahja szélről eredményes. Lékai mellé lő, elkapkodta kissé.

25. perc Langaro csoda könnyedén lő gólt, Markussen bevetődése is jó. Cupara nagyot véd! 12–17

24. perc Dolenec megmutatja, hogyan kell hetest értékesíteni. 10–16, de csak Jahia beugrásáig.

23. perc Jahja lövése rossz, de hetes! Manaszkov mellé pazarolja...

21. perc Borozan átlövése jó, de nincs hazai fal, Fabregas köszöni szépen...

20. perc Lékai felcsap szélsőnek, Strlek ziccert ront, nem úgy, mint Gómez a hazai kapu előtt... 9–14!

20. perc Hazai időkérés.

19. perc Makuc lő balról a kapuba szép csel után, Jahja lövése harmatos, kontra, Arino be is varrja, 8–13.

18. perc Jahjától elvesznek egy szép gólt, Ligetvári löki Fabregast, hetes. Dolenec nagy szerencsével eredményes, bepattant.

16. perc Jahja ziccert ront Blagotinsek szép, pattintott passza után, lövőcselből, Entrerrios és Mahé is ront, nem úgy Gómez. Kontra, kétlábas felugrással.

15. perc De sajna Cindric is tud ilyet... Borozan átlövése jó, Corrales véd nagyot (Borozan lökött, ennyi jár). 8–9

14. perc Végre jó a blokk, véd is Pálmarsson átlövése után Corrales, Borozan meg jobbal a földről alulról a bal felsőbe lő kissé balról, nyolc méterről. Zseniális! 7–8

13. perc Maqueda nagy passza után hetes és sárga lap Pálmarssonnak. Manaszkov előbb a kapus jobb lábába lő jobbal, majd még közelebbről javít. 6–8

12. perc Pálmarsson ismét eredményes felugrásból, nyolc méterről, szerencsére előtte szép gólt dobott betörésből Borozan. 5–8

10. perc Corrales első védése, Cindric betörése után, Maqueda hibázik, Frade ziccerezik, Davis azonnal időt kér.

9. perc Cindric akkor talál be hosszas veszprémi támadás után, amikor már nem sok van hátra az előnyből, 4–6. Markussen lövését blokkolják, a kapusé.

7. perc Dolenec ballal a bal alsóba lő, minimális variálás után.

7. perc Markussennek két perc, meg hetes. Utóbbi jogos...

7. perc Maqueda nagy passzából Blagotinsek a kapuig repülhet, egyenlő.

6. perc Szerencsés, védőről bepattant gól Maquedától itt, Cindric-felugrás ott, jobbra elrepült, balra visszahúzta. 3–4

5. perc Pálmarsson átugorja Maquedát is, rossz hazai támadás, vonalas Gómez-góllal, nem is ért.

3. perc Eladott labda után Gómez lő gólt kínai figurából, de Lékai is ad egy nagy passzt, nem is rontja el a ziccert Blagotinsek. Ligetvári labdát szerez, Lékai ziccert ront, beugrásból. Kapuscsemege. 2–2!

2. perc Palmarsson az előbb a lécre lőtt, most könnyedén a kapuba talál felugrásból.

1. perc Egy rossz Marguc-lövéssel, egy kihagyott Sorhaindo-ziccerrel és egy higgadt Maqueda-megoldással. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A magyar csapat piros-fekete mezben, a vendégek rózsaszín mezben és hozzá illő világoszöld nadrágban.

Petar Nenadics taktikai okokból nincs a Veszprémben, Rasmus Lauge sérült, illetve Tönnesen és Székely Márton maradt még ki. Xavi Pascual mester nem jöhetett el a katalánokkal. Nem koronavírusos, beteg.

A katalánok 22 meccses veretlenségi sorozatát a német Kiel szakította meg a decemberi négyes döntő fináléjában, ám mivel az a legutóbbi, 2019–2020-as kiírásról volt hivatva dönteni, Xavi Pascual alakulata továbbra is hibátlan a 2020–2021-es BL-idényben – csakúgy, mint a spanyol bajnokságban, amelyben mind a 17 találkozóját megnyerte, s mivel már nyolc pontot rávert a második Bidasoára, gyakorlatilag zsebben érezheti 27. bajnoki címét.

A spanyol Mundo Deportivo szerint a Bajnokok Ligájában 43 gólos Dika Mem mellett Blaz Janc és Timothey N'Guessan el sem jön Magyarországra, miközben az exveszprémi Aron Pálmarsson, illetve Luka Cindric talán már bevethető lesz. A veszprémieknél a térdműtéten áteső Rasmus Lauge biztosan kihagyja a rangadót, a koronavírust végérvényesen maga mögött tudó Ligetvári Patrik ellenben már játékra kész. Kent Robin Tönnesent többek között a Szegeddel hozták szóba az elmúlt hetekben, a norvég jobbátlövő hamarosan távozhat a bakonyiaktól.

Békeidőkben szinte elképzelhetetlen lenne, hogy egy hónap alatt BL- és világbajnoki döntőt is rendezzenek, és a legrangosabb európai kupasorozat csoportkörét sem szokás „lóhalálában” lezavarni, ám a mostani idény minden, csak nem átlagos. Ennek a szakma mellett a szurkolók láthatják kárát, a bőség zavarát leszámítva ugyanis megnőhet a sérülésveszély, és elképzelhető, hogy a rotáció miatt nem a legerősebb összeállítású együttesek mérkőznek meg egymással.

„A február nehéz hónap: a csapat egyik fele nagyon fáradt a világverseny után, míg a többieknél hiányzik a meccsritmus – nem egyszerű megtalálni a középutat  – mondta a klubhonlapnak a Telekom Veszprém edzője, a spanyol David Davis. – Minden évben ilyen ez az időszak, pedig fontos találkozók várnak ránk. A lényeg, hogy három nap alatt újra össze tudjuk rakni a gárdát, s akkor minden rendben lesz.”

Négy nappal az egyiptomi világbajnokság döntője után rangadóval folytatódik a Bajnokok Ligája – kérdés, a játékosok mennyire örülnek neki. Amíg a Barca nyolc kézilabdázót adott a legjobb négy közé jutó válogatottnak az afrikai tornán, a veszprémiektől Rodrigo Corrales, Kentin Mahé és Jorge Maqueda volt érdekelve az elődöntőben, majd a harmadik helyért rendezett mérkőzésen. Tizenegyen gyakorlatilag úgy lépnek pályára csütörtökön, hogy a két és fél hetes buborékot követően a családjukat is alig látták.

Négy nappal a világbajnokság után a csoportelső Barcát fogadja a Veszprém a BL-ben – több kulcsjátékos is kihagyhatja a rangadót.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–BARCELONA MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!