„Régóta ott volt a listámon” – az FTC szélsője kedvenc hobbijának hódolt a nyári szünetben

D. S. B.D. S. B.
Vágólapra másolva!
2025.07.10. 18:49
Nyári szabadsága alatt adott interjút a holland Sportnieuws.nl-nek az FTC-Rail Cargo Hungaria holland válogatott kézilabdázója, Angela Malestein, aki szabadidejében Kolumbiában és Görögországban töltődött fel.

A 32 éves jobbszélső 2020 óta erősíti az FTC női kézilabdacsapatát, s mint mondta, otthonra lelt Budapesten, annak ellenére, hogy imád utazni is.

Malestein a tavalyi olimpia után hosszabb nyári szünetet kapott, s ezt kihasználva több helyen is vakációzott.

„Kolumbia régóta ott volt a listámon, szóval beutaztam az egész országot, ami nagyszerű élmény volt, felejthetetlen nyaralás. Nagyon szeretek utazni. Persze a kézilabda miatt is sokat utazunk, szóval elég jó vagyok benne”jelentette ki Malestein, aki Instagram-oldalán látványos fotókat is közzétett a dél-amerikai túráról.

„Annyi szép dolog van a világon, amit látni kell... Aztán arra gondolok: oda akarok menni, látni akarom és meg akarom ismerni a kultúráját” – mondta kedvenc tevékenységéről Malestein, aki az utazások ellenére Budapestet tekinti otthonának, s itt van a kedvenc helye is.

„A Duna-parti teraszon ülni edzés után, kellemes, napsütéses időben. Nagyszerű hely” – jegyezte meg az FTC holland szélsője, aki kitért arra is, hogy élsportolóként sokat utazik, de amikor van egy kis szabadideje, örömmel megy a belvárosba, ahol normális életet élhet, ugyanakkor valami hiányzik neki Hollandiából is.

„A barátok, a család. Ez a legfontosabb. Van két unokahúgom, akikkel mindennap felhívjuk egymást, ők hiányoznak a legjobban. Ha lehetséges, az iskolai szünetekben meglátogatnak” – tette hozzá Malestein, aki arról is beszélt, még nem gondol a visszavonulásra.

„Amíg még élvezem, és amíg még megtehetem, miért ne játsszak? Nem tervezem, hogy negyvenéves koromig folytatom, de néhány évig még igen” – zárta szavait Malestein.

 

Legfrissebb hírek

Jensen szerint egy szakértő véleménye miatt maradhatott le egy igazolásról a Fradi

Kézilabda
16 órája

Tíz góllal is vezetett, végül öttel nyert a Metz Debrecenben a női kézi BL-ben

Kézilabda
2025.11.08. 21:30

Nagy csatában maradt alul az FTC Brestben

Kézilabda
2025.11.08. 19:32

Gálameccs: kétség nem fért a Győr újabb BL-győzelméhez

Kézilabda
2025.11.08. 17:29

Győzelemmel mutatkozott be a nemzetközi porondon az Esztergom

Kézilabda
2025.11.08. 16:17

Norvég vendégek Győrben, francia összecsapás előtt a Fradi

Kézilabda
2025.11.08. 10:25

Szabó-Májer Krisztina: Amit elterveztünk, minden ült, de nehéz mérkőzés volt

Kézilabda
2025.11.08. 09:45

Női kézi: néhány nappal az érdi vereség után kirúgta edzőjét az FTC BL-ellenfele

Kézilabda
2025.11.07. 09:19
Ezek is érdekelhetik