A portréjellegű beszélgetésben több téma mellett szóba került az is, a siker érdekében mivel egészíthető még ki a szigorúan vett sportszakma és az infrastruktúra, s ehhez kapcsolódva a szakember beszélt a női válogatottnál 2020 óta tapasztalható fejlődés hogyanjáról és miértjéről is.
„Meggyőződésem, hogy a magyar edzők semennyivel sem tudnak kevesebbet, mint bármelyik külföldi edzőkolléga. Külföldön is mindenki nagy tisztelettel van a magyar utánpótlás-nevelés iránt – mondta a szakember. – Ettől többet szakmailag, mennyiségben, minőségben már nem tudtunk beletenni. (...) Keresnünk kellett egy olyan területet, amelyben meggyőződésünk szerint a nyugat-európaiak előttünk járnak. (...) Látjuk a világ legjobb kézilabdázóit: amikor a legnagyobb a tét, ezek a játékosok felvállalják a döntéseket és hellyel-közzel jó döntéseket is hoznak, s ezzel tudják segíteni a csapatot, illetve a sportágat.
Ez a gondolat indította el azt a szívós, módszeres és olykor nehéz munkát a női válogatottnál, amelynek első kézzel fogható eredménye a tavaly decemberi Európa-bajnoki bronzérem lett.
„A női válogatottnál elkezdődött egy szisztematikus mentális és kondicionális felkészítés. (…) Most ott tartunk, hogy ezek a játékosok már felelősek a saját maguk teljesítményéért. Már ők várják el, hogy mentálisan szakemberek segítsék őket, azért, hogy a döntő pillanatokból ők kerüljenek ki győztesen. Ez egy nagyon hosszú folyamat volt, ez 2020 decemberében kezdődött, ennek az első gyümölcsét most tudtuk learatni az Európa-bajnokságon, amikor bronzérmes lett a női válogatott – 2012 óta először” – fogalmazott Juhász István.
Az adás témái:
– PhD-fokozat 60 évesen
– mi egészíti ki a sikerért a sportszakmát és az infrastruktúrát?
– NB I-ben a Mezőkövesddel
– a tanítóbácsi: az első lépések a Diákolimpián
– közös munka a junioroknál Tóth Lászlóval
– irány Törökország!
– 4. hely a Mediterrán Játékokon
– 2010: hív a haza
– partnerség Tóth László, Kovács Péter és Mocsai Lajos mellett
– művezető-betegség Londonban
– a női válogatott fejlődési íve 2020-tól
– a rendszer nyitottsága az új iránt
– utánpótlás-eredmények után mi a felnőttsikerek záloga?
– kézilabdázás határon túl
– a sporton túl: Juhász István, a dobos