Női kézilabda: az olimpiai, világ- és Európa-bajnok beálló hiányzik a Fradi következő keretéből

H. Á.H. Á.
Vágólapra másolva!
2025.06.11. 17:16
A Ferencváros női kézilabdacsapata közösségi felületén tette közzé a 2025–2026-os idényre szóló játékoskeretét, amely több érdekességgel is szolgál. Hiányzik például a tablóról Béatrice Edwige, a franciák olimpiai, világ- és Európa-bajnok beállója.

Edwige esetében az az érdekes, hogy sem a klub, sem a játékos nem beszélt eddig arról, hogy esetleg távozna a csapattól, így kérdés, hogy a 36 éves klasszis négy év után távozik-e a Ferencvárostól. A francia kiválóság 2022 óta tartozik a zöld-fehérek kötelékébe, egy bajnoki aranyat és négy Magyar Kupát nyert ezen időszak alatt, míg a Bajnokok Ligájában 2023-ban a döntőig menetelt.

A képen egyébként már az új vezetőedző, az Allan Heinét váltó Jesper Jensen szerepel, s a szakmai stábja szolgáltatja a következő érdekességet: Jensen munkáját ugyanis az a Kristian Danielsen segíti, aki a legnagyobb rivális, a Győri Audi ETO KC-nál dolgozott korábban Ulrik Kirkely segítőjeként (mint ismert, a párost első győri idényük közben menesztette az ETO).

A szerdán bejelentett keretnek nem tagja, így nincs is a képen természetesen a visszavonulását korábban közlő Andrea Lekics, ahogy a távozását még áprilisban hivatalossá tévő Szöllősi-Zácsik Szandra sem, és az egy idény után a klubot elhagyó Valerija Maszlova is hiányzik. A különbség, hogy ők mindannyian már előre közölték, hogy nem maradnak a zöld-fehéreknél, Edwige-ről viszont semmilyen hivatalos kommunikáció nem zajlott a felek részéről. A kép alapján jobbszélsőben a fiatal Balázs Bítia marad Angela Malestein párja.

Ugyanakkor Edwige esetleges távozása után sem marad olimpiai, világ- és Európa-bajnok beálló nélkül a Ferencváros, hiszen már korábban közölték, hogy szerződtették a norvégok kiválóságát, Vilde Ingstadot. Mellette ott van a képen a dánok olimpiai és világbajnoki bronzérmes átlövője, Mette Tranborg is.

 

Legfrissebb hírek

Öt nappal a kemoterápiás kezelése után pályára lépett a klasszis norvég kézilabdázó

Kézilabda
3 órája

Európai kézilabdaligák: tizennyolc magyar gól a román bajnokin

Kézilabda
2025.08.30. 23:30

Az FTC és a Dabas győzelmével ért véget a Határtalanul kézilabdatorna

Kézilabda
2025.08.30. 18:58

Továbbra is zöld-fehér uralom várható a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.08.29. 08:35

Montenegrói klasszis lett a dán női kézilabda-válogatott másodedzője

Kézilabda
2025.08.28. 14:36

Négy NB I-es játékos is helyet kapott a magyarok ellen készülő svéd kézikeretben

Kézilabda
2025.08.27. 15:30

Női kézi NB I: 5+1 igazolás, akikre érdemes figyelni a következő idényben

Kézilabda
2025.08.27. 09:30

Szöllősi-Zácsik Szandra elárulta, pályára lép-e a Ferencváros ellen

Kézilabda
2025.08.26. 20:03
Ezek is érdekelhetik