Folytatódik a visszalépések sora a román női kézilabdában

B. M.B. M.
Vágólapra másolva!
2025.05.25. 12:06
Folytatódik a visszalépések sorozata a román női kézilabda-bajnokságban, miután Papp Nikoletta és Pál Tamara korábbi klubja, a Gloria Buzau az idény felénél jelentette be megszűnését, a 2024–2025-ös évad végén is akadnak olyan klubok, amelyek vagy a magasabb szintre lépést nem vállalják vagy szintén hátrább lépnek.

 

A meglepetésre a második helyen végző Corona Brasov nem folyamodik felminősítésért a Bajnokok Ligájába, hanem csupán az Európa-ligába nevez be. A klub kézilabda-szakosztályát koordináló egykori győri klasszis, Aurelia Bradeanu szerint túl sok feltételnek kellene megfelelniük a BL-szereplés esetében, amelyek közül a legfontosabb, hogy megfelelő sportcsarnok hiányában más városban kellene megrendezniük hazai mérkőzéseiket. 

„A legfontosabb érv az volt, hogy nem tudnánk Brassóban játszani, márpedig mi itthon, az egész idényben mellettünk álló emberek előtt szeretnénk szerepelni. A közönség fontos tényező volt az idény sikereinek elérésében, és a Bajnokok Ligájában való induláshoz Sepsiszentgyörgyre, Mioveni-ba vagy Buzauba kellett volna költözzünk. Nem vethetjük vakon magunkat bele egy olyan sorozatba, amelyre nem vagyunk felkészülve, ezért az Európa-ligában indulunk” – mondta a klub sajtótájékoztatóján Bradeanu. 

Miközben Brassó csupán a BL-szereplést nem vállalta, egy másik erdélyi klub, a Magura Cisnadie a 2025–2026-os bajnoki szezontól lépett vissza. A kilencedik helyen végző nagydisznódi együttes a várostól kapott anyagi források csökkenése miatt nem vállalja tovább az élvonalbeli szereplést – a Szeben megyei csapat tíz éven át szerepelt a Nemzeti Ligában, legjobb eredménye a 2018-as bronzérem volt. 

Az ezüstérmes Brassó nem gondolkodik BL-indulásban

 

Legfrissebb hírek

Vámos Petra lett a francia bajnokság legjobb irányítója

Kézilabda
13 órája

„Olyan koktél született, ami ritka az élsport világában” – Endrődi Péter a győri kézilabdás sikerekről

Kézilabda
Tegnap, 9:11

Józsa Krisztián: A fiatalokat mentálisan kellett megerősíteni az élvonalhoz

Kézilabda
Tegnap, 8:28

Női kézilabda: az olimpiai, világ- és Európa-bajnok beálló hiányzik a Fradi következő keretéből

Kézilabda
2025.06.11. 17:16

Öt poszton négy győri, köztük egy magyar az EHF női álomcsapatában

Kézilabda
2025.06.11. 12:00

Női kézi NB I: ez volt az idény számokban

Kézilabda
2025.06.11. 08:27

Vb 2026: életben tartották világbajnoki reményeiket a románok

Foci vb 2026
2025.06.10. 22:47

Női kézilabda: nagyszabású gála keretében vonult vissza Cristina Neagu

Kézilabda
2025.06.08. 16:54
Ezek is érdekelhetik