Kézilabda: a Veszprém edzője lehet az új egyiptomi kapitány – sajtóhír

T. Z.T. Z.
Vágólapra másolva!
2025.04.08. 11:55
Xavi Pascual lehet az új egyiptomi kapitány (Fotó: EuroPress)
Sajtóhírek szerint Juan Carlos Pastor távozik az egyiptomi férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról. Az RTHandball úgy értesült: a mester helyét honfitársa, a jelenleg a Veszprémet irányító Xavi Pascual veheti majd át a kispadon.

A GoHandball portál a minap az RTHandball Instagram-bejegyzésére hivatkozva írta meg, hogy az Egyiptomi Kézilabda-szövetség nem hosszabbítja meg a jelenlegi szövetségi kapitány, Juan Carlos Pastor szerződését. A spanyol szakember – aki korábban tíz évig a Szegedet is irányította – 2023-ban vette át az egyiptomi válogatott irányítását, és az idei világbajnokságon csapatával kis híján legyőzte a későbbi bronzérmes Franciaországot a negyeddöntőben.

Most azonban úgy tűnik, Pastor távozik az egyiptomi válogatottól, helyét pedig honfitársa, a jelenleg a Veszprémnél dolgozó Xavi Pascual veszi át. A KoraPlus nevű egyiptomi portál úgy tudja, az egyiptomi szövetség képviselője már el is utazott Magyarországra, hogy tárgyaljon a szakemberrel, aki viszont az esetleges megállapodás ellenére sem hagyná ott a Veszprémet, hanem másodállásban tevékenykedne szövetségi kapitányként. 

Mint ismert, a Veszprémben a következő idénytől két egyiptomi légiós már biztosan szerepel majd, Jehia el-Dera és Ahmed Heszam, míg Ahmed Adel valamint Ali Zein érkezése már egy jó ideje téma a sajtóban.

Pascual 2024-ben érkezett a bakonyi együtteshez, amellyel tavaly klubvilágbajnokságot is nyert. Előtte a Barca vezetőedzőjeként egyebek mellett 11 bajnoki címet és három Bajnokok Ligája-elsőséget is szerzett.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda NB I: a kihívóból favorit válhat az előttünk álló idényben

Kézilabda
2025.06.20. 12:09

Kilenc klub száll harcba a maradék hat helyért a férfi kézilabda BL-ben, köztük a Szeged

Kézilabda
2025.06.18. 20:02

EHF: magyar játékos is bekerülhet az idény férfi álomcsapatába

Kézilabda
2025.06.18. 15:35

A Nantes simán legyőzte a Barcát, és megszerezte a bronzérmet a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.06.15. 17:04

Nem sikerült az újabb bravúr, ezüstérmes a Veszprém a kézilabda ifi BL-ben

Kézilabda
2025.06.15. 13:10

Drámai hosszabbításban döntőbe jutott a Veszprém a kézilabda ifi BL-ben

Kézilabda
2025.06.14. 13:35

A Szeged hosszabbított Bodó Richárddal – hivatalos

Kézilabda
2025.06.13. 11:47

Ludovic Fabregas szerint kiváltságos érzés volt Veszprémben játszani

Kézilabda
2025.06.12. 07:58
Ezek is érdekelhetik