Szita Zoltánék háromgólos előnnyel utaznak Franciaországba

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2025.03.27. 22:17
Szita Zoltán (jobbra) három gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A két magyar játékost is foglalkoztató Wisla Plock 28–25-re legyőzte a Nantes-ot a Bajnokok Ligája rájátszásának csütörtöki odavágóján.
Kézilabda
2025.03.27. 20:25

Kikapott a Szeged a PSG-től a férfi kézi BL-ben, bravúr kell a negyeddöntőhöz

A kiegyenlített meccsen a párizsiak voltak kicsivel jobbak, de Mackovsek időn túli szabaddobásból szerzett gólja még reményt adhat a visszavágó előtt.

Két idénnyel ezelőtt nem akármilyen mérkőzést vívott egymással a Wisla Plock és a Nantes a rájátszásban. A párharc mindkét mérkőzése döntetlennel zárult (32–32, 24–24), így hétméteresek döntöttek, és a lengyelek Franciaországban jutottak tovább.

A Plock az A-csoport hatodik helyén jutott tovább, de a legkevesebb, 366 kapott góllal, míg a Nantes a B-csoport harmadikjaként került be a rájátszásba. Mindkét csapat bajnoki győzelemmel hangolt a BL-meccsre, a Plock 37–21-re verte a Kaliszt, míg a Nantes 30–21-re a Dunkerque-et.

Magyar szempontból fontos, hogy a Wislában két magyar játékos is a keret tagja, Fazekas Gergő és Szita Zoltán. Előbbi nagyon jól kezdte a mérkőzést, az első hat percben mindhárom próbálkozását gólra váltotta. A Wisla magabiztosan játszott, a Nantes csak futott az eredmény után.

A 18. percben Fazekas is megszerezte az első gólját, először volt öt a különbség a két csapat között (12–7). Amikor Przemyslaw Krajewski megszerezte a 13. hazai gólt, a franciák időt kértek. A félidőt végül 17–12-es vezetéssel zárták a lengyelek, Szita öt próbálkozásból háromszor, Fazekas háromból egyszer volt eredményes. A Nantes támadásban és védekezésben sem tudták felvenni a versenyt a Wislával.

Julien Bos góljával kezdődött a második félidő, de a franciák négynél közelebb továbbra sem tudtak felzárkózni, Szita és Fazekas azonban nem tudta növelni góljai számát. A Nantes-ban ellenben a kapus is betalált, Ignacio Biosca Garcia az üres kapuba ívelt (22–18).

Xavier Sabaté, a Wisla edzője a második időkérésén továbbra is a hét a hat elleni játékot erőltette, bár a lengyelek ebben nem voltak elég hatékonyak, a Nantes elkezdett feljebb kapaszkodni, és 12 perccel a vége előtt két gólra csökkentette hátrányát (24–22).

Közelebb már nem tudtak kerülni, a Wisla végül háromgólos előnnyel utazhat a franciaországi visszavágóra (28–25). Szita és Fazekas nem szerzett gólt a második félidőben, így előbbi három, utóbbi egy góllal zárt.

Krakovszkiék kikaptak, Miklósék nyertek 

Az idény végén távozó Krakovszki Zsolt egy gólt lőtt a 12. helyezett HSG Wetzlarban, amely 33–24-re kikapott a VfL Gummersbach otthonában a német férfi élvonalban.

Miklós Gergő 14 védéssel járult hozzá a Riihimäen Cocks 28–22-es hazai sikeréhez a Grankulla IFK ellen a finn férfi élvonal elődöntőjének első mérkőzésén. A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart. (MTI)

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Wisla Plock (lengyel)–Nantes (francia) 28–25 (17–12)
Ld: Krajewski 8, Piroch 5, Mihic, Szita 3-3, ill. Bos 6, Odriozola 5, Tournat 3
Korábban
OTP Bank-Pick Szeged–Paris Saint-Germain (francia) 30–31

 

Legfrissebb hírek

Munkahelyi balesetben elhunyt Kádár Zoltán volt válogatott kézilabdázó

Kézilabda
2025.07.25. 13:20

Elek Gábor: Nulladikok szeretnénk lenni, nem elsők

Kézilabda
2025.07.24. 10:17

Varga Barnabás: Ha nem is tökéletes, de jó kezdés volt

Bajnokok Ligája
2025.07.23. 07:08

Nem hozott gólt a Ferencváros lehetséges ellenfeleinek csatája

Bajnokok Ligája
2025.07.22. 22:41

Csehországban nyert a Servette; a Crvena zvezda emberhátrányban játszva szerzett előnyt

Bajnokok Ligája
2025.07.22. 21:00

Fordított a Ferencváros a Noa ellen, és nagy lépést tett a továbbjutás felé

Bajnokok Ligája
2025.07.22. 19:58

A Fradi hátrányból győzött Örményországban – íme, a gólok!

Bajnokok Ligája
2025.07.22. 19:02

Fizetésképtelenségi eljárást indíthatnak Faluvégi Dorottya német csapata ellen

Kézilabda
2025.07.22. 17:59
Ezek is érdekelhetik