Hlavaty Tamás lesz Faluvégi Dorottyáék edzője – hivatalos

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2025.02.14. 12:47
Hlavaty Tamás a következő idényt Németországban kezdi (Fotó: Facebook, HB Ludwigsburg)
A német női kézilabda-bajnokságban szereplő, Faluvégi Dorottyát is foglalkoztató HB Ludwigsburg saját hivatalos oldalain jelentette be, hogy Hlavaty Tamás lesz a következő idénytől a vezetőedző.

Jakob Vestergaard már korábban bejelentette, hogy az idény végén otthagyja a német női kézilabdabajnok HB Ludwigsburgot, mert családi okok miatt visszatér Dániába.

A vezetőség azóta megtalálta a dán szakember utódját, a következő idényben Hlavaty Tamás irányít. A 38 éves szakember két évre írt alá Németországban.

„Ő volt az álomjelöltünk, hatalmas nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, és tudja, milyen a filozófiánk” – áradozott Hlavatyról Gerit Winnen sportigazgató, aki szerint az új edző a tökéletes megoldás számukra.

Az előző szezonban Bietigheim néven Bajnokok Ligája-ezüstérmes klub honlapja pénteki beszámolójában jelezte: Hlavaty szerződése 2027 júniusáig szól majd.

A 38 esztendős felvidéki tréner ebben az idényben a Vipers Kristiansand edzője volt, ám a háromszoros BL-győztes klub január derekán csődbe ment. Hlavaty nemrég nemet mondott a Mosonmagyaróvárnak, és sajtóhírek szerint a Gloria Bistrita-Nasaud is megkereste őt, ezt viszont Romániában cáfolták, mondván, a Gloria nem akar olyan szakvezetőt, aki közben egy válogatottnál is dolgozik. Hlavaty ugyanis az idény végéig a cseh válogatott társ-szövetségi kapitányaként dolgozik.

 

 

Legfrissebb hírek

Három magyar női kézilabdázóval bajnok lett a Metz

Kézilabda
4 órája

Európai kézilabdaligák: tizenkét magyar gól a német bronzmeccsen

Kézilabda
2025.05.23. 22:45

„A 8-as nem lesz többé a pályán” – a CSM visszavonultatta Neagu mezszámát

Kézilabda
2025.05.20. 12:04

Győri-Lukács Viktória: Ha tudnám a titkot, már megnyertük volna a BL-t

Kézilabda
2025.05.20. 10:16

Tápai Szabina: A mai napig senki sem érti, hogyan vertük meg a Győrt kilenc góllal

Kézilabda
2025.05.18. 11:10

Európai kézilabdaligák: három magyarral Francia Kupa-győztes a Metz

Kézilabda
2025.05.18. 00:06

Női kézilabda: Kácsor Gréta távozik Besztercéről – hivatalos

Kézilabda
2025.05.17. 21:02

A döntő utolsó két forduló következik a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.05.17. 10:48
Ezek is érdekelhetik