Jöhet a revans: a franciákkal játszunk az Eb-bronzéremért vasárnap

B. J.B. J.
Vágólapra másolva!
2024.12.13. 20:26
Minden Estelle Nze Minko arcára van írva (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Európa-bajnokságon Franciaország 24–22-re kikapott a dánoktól a péntek esti elődöntőben. A fináléban a dánokra a norvégok várnak, a franciák ismét találkoznak a mieinkkel, de most nem a csoportelsőség a tét, hanem a bronzérem megszerzése.

 

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ
Franciaország–Dánia 22–24 (11–13)
Bécs, Wiener Stadthalle, 7754 néző. V: Lovin, Stancu (románok)
Legjobb dobók: Foppa 4, ill. Anne M. Hansen 7, Höjlund 5

KORÁBBAN
ELŐDÖNTŐ
Magyarország–Norvégia 22–30 (11–13)
AZ 5. HELYÉRT
Svédország–Hollandia 33–32 (15–15)

A dánok vezettek a félidőben, és nem is annyira azért, mert olyan jól játszottak – noha hatszor is nagyot védett Anna Kristensen, öt pazar gólt vágott Laura Glausernek Anne Mette Hansen és élményszámba mentek Mie Höjlund betörései –, hanem azért, mert a franciák messze a valós tudásuk alatt teljesítettek.

A ferencvárosi Glausert a győri Hatadou Sako váltotta a kapuban a pihenő után, és sokkal keményebben védekeztek a franciák. Ennek, és egy tízperces dán gólcsendnek köszönhetően egyenlítettek Orlane Kanorék – azután ők kerültek hullámvölgybe, negyedóra alatt összesen három gólt szerezve. Amikor a hajrára fordulva időkérés után szinte azonnal eladta a labdát Estelle Nze Minko, amit góllal büntetett Rikke Iversen, majd a középkezdést elrontották a franciák, látni lehetett, elérték a hullámvölgyük alját.

Ahonnan gyorsan kieveztek, de Anne Mette Hansennel és Kristensennel nem bírtak – ismét a dánok és a norvégok csapnak össze egymással az Eb-aranyéremért, miként legutóbb, ismét találkozik egymással a tornán a francia és a magyar válogatott, csak most nem a csoportelsőség, hanem a bronzérem lesz a tét. Mint ismert, a társházigazda magyar válogatott kedden a középdöntő utolsó fordulójában -– még a debreceni Főnix Arénában – 30–27-re kikapott a franciáktól.

A franciáknál Nze Minko és a ferencvárosi Kanor egy-egy találattal, Glauser nyolc, Sako három védéssel fejezte be az elődöntőt. A meccs legjobbja a dánok kapusa, a 16 lövést védő Anna Kristensen lett. 

AZ EB VÉGEREDMÉNYE
 5. Svédország
 6. Hollandia 
 7. Németország
 8. Montenegró
 9. Lengyelország
10. Szlovénia
11. Románia
12. Svájc
13. Spanyolország
14. Ausztria
15. Csehország
16. Izland
17. Feröer
18. Észak-Macedónia
19. Horvátország
20. Törökország
21. Szerbia
22. Portugália
23. Ukrajna
24. Szlovákia

 

Legfrissebb hírek

Közös álmuk a budapesti négyes döntő – így él Szemerey Zsófi, Szöllősi-Schatzl Nadine és Vámos Petra Metzben

Kézilabda
Tegnap, 9:49

Golovin szerint már van olyan újonc, aki bejátszotta magát a női kéziválogatottba

Kézilabda
Tegnap, 9:18

Lekics és Cvijics is remekelt, Szerbia kijutott a női kézilabda-vb-re

Kézilabda
2025.04.13. 20:55

Újabb magyar győzelem a brazil női kézilabda-válogatott ellen

Kézilabda
2025.04.12. 18:46

Három játékost igazol a Mosonmagyaróvár, ők lehetnek az érkezők

Kézilabda
2025.04.11. 20:01

Faragó Lea reméli, hogy belőle is olyan jó játékos lesz, mint a válogatottól búcsúzó klasszisok

Kézilabda
2025.04.11. 12:32

Norvég és dán klasszist igazolt az FTC női kézilabdacsapata – hivatalos

Kézilabda
2025.04.11. 10:26

„A szívem a torkomban dobogott. Ahányszor csak lehet, annyiszor át akarom még élni!”

Kézilabda
2025.04.11. 10:08
Ezek is érdekelhetik