Európai kézilabdaligák: három „magyaros” csapat a férfi Német Kupa negyeddöntőjében

Vágólapra másolva!
2024.11.13. 22:45
Imre Bence (Fotó: Imago Images)
Imre Bence, Sipos Adrián és a Leimeter Csaba, Nagy Benedek duó csapata is továbbjutott szerdán a férfi kézilabda Német Kupa nyolcaddöntőjéből.

A Bundesliga honlapja szerint Imre Bence öt gólt lőtt a THW Kiel színeiben – ezzel holtversenyben csapata legeredményesebb játékosa volt – a címvédő és bajnok SC Magdeburg ellen 29–28-ra megnyert hazai meccsen.

Sipos Adrián két góllal segítette 32–27-es győzelemhez a legutóbbi idényben ezüstérmes MT Melsungent a TuSEM Essen otthonában. A hazaiaknál Szuharev Lev egyszer talált be.

Leimeter Csaba két találattal járult hozzá a Balingen-Weilstetten 36–28-as győzelméhez az Empor Rostock otthonában. Csapat- és honfitársa, Nagy Benedek ezúttal nem játszott.

Fazekas Gergő három, Szita Zoltán egy góllal vette ki a részét a címvédő és kupagyőztes Orlen Wisla Plock 28–15-ös győzelméből a Zaglebie Lubin otthonában a lengyel férfibajnokságban. Csapatuk tíz meccs után is százszázalékos mutatóval vezeti a tabellát.

A felnőttválogatottban múlt vasárnap bemutatkozó Lukács Péter öt góllal és két gólpasszal zárt az Elverum HB csapatában, amely hosszabbítás után 37–33-ra győzött az ÖIF Arendal Elite otthonában a Norvég Kupa elődöntőjében. A fináléban a címvédő és bajnok Kolstad HB lesz az Elverum ellenfele.

Faluvégi Dorottya kétszer volt eredményes a Bajnokok Ligája-ezüstérmes HB Ludwigsburgban, amely otthon 39–18-ra verte a BSV Sachsen Zwickaut a német női élvonalban. A vendégeknél Szabó Laura három, Kajdon Blanka egy gólt szerzett, Győri Barbarának 15 védése volt.

Korsós Dorina hat gólt szerzett – ezzel ő lett csapata legeredményesebb játékosa – a Rapid Bucuresti-ben, amely otthon 35–35-ös döntetlent játszott a Dunarea Brailával a román női élvonalban. A tabella hatodik helyén álló fővárosiak egyszer sem vezettek a találkozón.

A francia bajnokságban az olimpikon Vámos Petra három találattal zárt a címvédő és százszázalékos mérleggel büszkélkedő Metzben, amely 36–20-ra győzött a Mérignac HB otthonában.

Szikora Melinda 11 védésének is köszönhetően a Chambray Touraine 26–22-re nyert a Strasbourg Achenheim Truchtersheim otthonában, és hetedik a tabellán.

 

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: már Imre Bence csapata sem százszázalékos

Kézilabda
15 órája

Három góllal nyert a Marseille, zsinórban negyedik győzelmét aratta a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
2025.10.04. 23:05

Női kézilabda BL: Albek cunderből villant, Szikora ijesztő képet posztolt a lábáról – videó, fotó

Kézilabda
2025.10.04. 20:28

Változott a DVSC Vámos Petráék elleni BL-meccsének időpontja

Kézilabda
2025.10.02. 16:12

Európai kézilabdaligák: 20 magyar gól a román női bajnokságban

Kézilabda
2025.10.01. 23:02

Korsós és Töpfner is négy gólt lőtt az Európa-ligában

Kézilabda
2025.09.27. 21:49

Harmadik meccsét is megnyerte a Magdeburg a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.25. 22:28

Európai kézilabdaligák: Szikora csapata nyerte a „magyaros” kupameccset

Kézilabda
2025.09.24. 22:51
Ezek is érdekelhetik