Cserbenhagyásos gázolás után a kórházban lábadozik a szegedi kézilabdázás legendája

T. Z.T. Z.
Vágólapra másolva!
2024.11.14. 11:55
Buday Ferenc (Fotó: MKSZ)
Még két-három hónapot vesz igénybe Buday Ferenc felépülése. A legendás szegedi kézilabdaedző szeptember elején szenvedett cserbenhagyásos balesetet, és jelenleg is kórházban van.

Súlyos, cserbenhagyásos balesetet elszenvedője volt Buday Ferenc – írta meg a delmagyar.hu. Az első Szeged–Veszprém kézilabda rangadón (szombaton ismét egymás ellen játszik a két rivális a férfi kézilabda NB I-ben) a Tisza-partiakat vezetőedzőként irányító szakember a klub honlapján adott interjújában elmondta: a szeptember 3-án bekövetkezett baleset utáni felépülése még legalább két-három hónapot vesz igénybe.

„A lábamon a seb szépen gyógyul, szerencsére nem kellett amputálni, a koponya- és arccsonttörésem is javul. Néha azért elbizonytalanodom, mert volt olyan nap, amikor már másfél kilométert sétáltam, jól éreztem magam, de sajnos sokszor előfordul, hogy szédülök, nem vagyok jól. Komoly agyrázkódást szenvedtem, nem emlékszem sok mindenre, csak arra, hogy elüt az autó, és kapok egy nagy ütést. De most nagyon örülök annak, hogy beszélgethetünk, ez mindig feldob, főleg, ha szegedi kézilabdáról van szó” – mondta el állapotáról a Szeged honlapjának Buday Ferenc.

 

 

 

 

Legfrissebb hírek

„Halálos csend lett a csarnokban” – a bajnoki döntő közben lett rosszul a Kolstad kézilabdaedzője

Kézilabda
2025.05.21. 22:33

Férfi kézilabda: a nyártól magyar kapuspárossal állhat fel a Melsungen

Kézilabda
2025.05.21. 09:24

Jövő pénteken kezdődik a döntő a férfi kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.05.20. 16:01

Tomori Győző: Most végre mi éltünk a lehetőséggel

Kézilabda
2025.05.20. 14:09

Tóth Dávid: Eddig még talán nem láttunk ilyen ezres csatát

Kajak-kenu
2025.05.19. 18:53

„Azt sem tudtam, hogy újra kézilabdázhatok-e” – Máthé Dominik az Elverumhoz szerződése után

Kézilabda
2025.05.19. 18:30

NB II: újra feljutásra áll a Vasas; kétcsapatosra szűkült a bennmaradásért zajló csata

Labdarúgó NB II
2025.05.18. 20:55

Szegedi győzelmével megmaradt a Vasas feljutási esélye

Labdarúgó NB II
2025.05.18. 18:56
Ezek is érdekelhetik