Súlyos vereséget szenvedett odahaza a Győri Audi ETO

2024.10.19. 17:50
Fotó: Dömötör Csaba
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában a Győri Audi ETO KC 35–28-ra kikapott odahaza az Odense HB-től.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
B-CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–ODENSE HB (dán) 28–35 (16–18)
Győr, 4529 néző. V: Antics, Jakovljevics (szerbek)
GYŐR: S. Toft – Hovden 2, HOUSHEER 9 (5), K. Jörgensen 1, Brattset 2, De Paula 5, Fodor Cs. Csere: Győri A. (kapus), Dulfer 1, Blohm 4, Nze Minko 2, Breistöl, Van Wetering 2. Edző: Per Johansson
ODENSE: REINHARDT – AAGOT HANSEN 6 (2), T. RUSHFELDT DEILA 6, Tchaptchet, Aardahl 3, HÖJLUND 5, HALILCEVIC 4. Csere: Ten Holte (kapus), HAGESÖ 7, Valle Dahl 2, Skyum Thomsen, Aune 1, Van der Vliet, Fauske 1. Edző: Ole Gjekstad
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 10. p.: 7–7. 19. p.: 12–11. 24. p.: 14–14. 29. p.: 16–17. 33. p.: 17–21. 37. p.: 18–25. 47. p.: 20–30. 56. p.: 22–33
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2
Per Johansson: – Nehéz háromhetes perióduson vagyunk túl. Tudtuk, hogy technikás, nehéz ellenfél az Odense, és már az első félidőben is többet hibáztunk védekezésben. A szünet után sem tudtuk megfékezni a vendégcsapat lendületét. A védekezés hibái hatással voltak a támadásainkra is. Nem elfogadható ennyi gyenge egyéni teljesítmény.
Ole Gjekstad: – Mindig nagy élmény a fantasztikus győri közönség előtt játszani, és előzetesen aligha gondolta bárki, hogy itt hét góllal győzünk. Jól felkészültünk az összecsapásra, a saját játékunkat játszottuk, így sikerült elérni ezt a nagyszerű eredményt a jó erőkből álló hazai csapat ellen.

Hosszú utat tett meg a körülbelül húszfős Odense-tábor a győriek elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésre az Audi Arénába, létszámához képest kifejezetten hangosan, síppal-dobbal köszöntötte csapatát a bemelegítéskor. Idegenben eddig nem sok babér termett a dánoknak, a hazai környezetben hibátlan, és csoportját vezető címvédő ETO-nál bíztak benne, hogy ez a sorozat nem a Rába-partján szakad meg…

Helena Elver Hagesö találatával a vendégek szereztek vezetést, Dione Housheer gyorsan válaszolt. Fodor Csenge két percre kiállt, s mire kiegészülhetett az ETO, már 1–3 állt az eredményjelzőn. Egészen a tizedik percig őrizte egy-két gólos előnyét a vendégcsapat, Kari Dale Brattset löketével 7–7 volt az állás, de a vezetést egészen a 19. percig nem sikerült átvennie a házigazdának. A 35. életévét pénteken betöltő Sandra Toft újabb bravúrja után Linn Blohm is betalált, jött is a vendégek időkérése. A narancsmezes dánok egalizáltak, a félidő utolsó két percére pedig emberelőnybe került az Odense, s hiába kért időt Per Johansson, Hagesőék kihasználták, így 15–17-es állásról jöhetett a folytatás…

…jött is, de nem úgy, ahogy azt a helyszínre kisétáló 4500 néző döntő többsége szerette volna. Benn maradt az öltözőben az ETO, és 6:20 perc alatt hétgólos (!) hátrányba került. A helyzet nem javult, negyedórával a vége előtt már 29–20-ra vezetett az Odense. A győri ziccerek kimaradtak, a védekezés nem működött, a frissebben és lendületesebben kézilabdázó dánok megérdemelten múlták felül az előző idény BL-győztesét hét góllal. A Győr legutóbb 2012. március 10-én a norvég Larvik otthonában kapott ki hét góllal, azon a BL-középdöntős mérkőzésen és most is Ole Gustav Gjekstad ült a rivális kispadján. 28–35

A csoport további eredményei
Rapid Bucuresti (román, Korsós Dorina 6 gól)–Brest Bretagne Hb (francia) 31–34 (14–14)
Vipers Kristiansand (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 32–23 (15–14)