Megvan a diagnózis, hosszú időre kidőlt a DVSC irányítója

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2024.10.11. 09:26
Fotó: dvsckezilabda.hu
A DVSC Schaeffler női kézilabdacsapata a hivatalos honlapján bejelentette, hogy Szabó Nina bal térdében elszakadt a keresztszalag, így az irányítóra műtét és hosszú kihagyás vár.


Szabó Nina a Győri Audi ETO KC elleni bajnoki 19. percében sérült meg, azonnal tudni lehetett, hogy nagy a baj. Mostanra a vizsgálatok kiderítették, hogy a 22 éves játékos bal térdében elszakadt a keresztszalag.

„Duplán sújtotta a balszerencse csapatunkat a Győri Audi ETO KC elleni mérkőzésen – írja közleményében a DVSC Schaeffler. Amellett, hogy megint minimális különbséggel kaptunk ki, ismét súlyos sérülés szenvedett egyik játékosunk a zöldek ellen. (…) Szabó Nina térde sérült meg súlyosan. Irányítónk egy felugrást követően nagyon rosszul fogott talajt, a térde megbicsaklott és már akkor látszott, hogy valószínűleg nagy a baj.

Nina csütörtök délután esett át az ilyenkor szokásos MR-vizsgálaton. A leletekből pedig kiderült, hogy a bal térdében elszakadt a keresztszalag, így a Debrecenbe kitűnő formában visszatérő játékosra műtét, majd hosszú rehabilitáció vár. Ebben a szezonban már biztosan nem léphet pályára.”

Ehhez kapcsolódó hír, hogy a DVSC visszarendelte a Vácnak nyáron kölcsönadott irányítóját, Csernyánszki Liliánát, aki így visszaköltözik Debrecenbe és a jövő heti, Ferencváros elleni mérkőzésen már pályára is léphet.

A sérülés:

Kézilabda
2024.10.09. 18:55

Krimi a legvégén: Sako bravúrja kellett a Győr győzelméhez

Szabó Nina súlyosnak tűnő sérülése után kijött a gödörből a DVSC, de a hajrá az akkor már kevesebbet hibázó hazaiaké volt.


 

 

Legfrissebb hírek

Női kézilabda NB I: nehéz az anyagi helyzet, veszélyben a dunaújvárosiak szereplése

Kézilabda
8 órája

„Nagyjából úgy történt minden, ahogyan elterveztem” – Debreczeni-Klivinyi Kinga 11 hónap után újra a pályán

Kézilabda
12 órája

Női kézi: Dunaszerdahelyen folytatja a Győr 21 éves irányítója

Kézilabda
Tegnap, 9:57

Simán nyert az Esztergom a Kisvárda ellen a női kézilabda NB I-ben

Kézilabda
2025.11.02. 18:42

Közel volt a sikerhez, de csak ikszelt a Mosonmagyaróvárral a Dunaújváros a női kézi NB I-ben

Kézilabda
2025.11.01. 18:35

Sako nagy mérkőzésén a Győr megverte a Metzet

Kézilabda
2025.11.01. 17:35

Veretlenek csatáznak Győrben, dán riválist fogad a Ferencváros

Kézilabda
2025.11.01. 11:28

Albek Anna szerint félelmetes a Győr védekezése

Kézilabda
2025.10.31. 19:07
Ezek is érdekelhetik