Klujber: Szerettem volna megmutatni, hogy védekezésben is segítek a csapatnak!

N-P. T.N-P. T.
2024.10.19. 18:31
Klujber Katrin és az egész csapat hatalmasat küzdött (Fotó: Micheller Szilvia)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 28–26-ra megverte a Krim Mercator Ljubljanát. Az NSO Tv stábja a találkozó után azzal a Klujber Katrinnal beszélgetett, aki ezúttal első sorban nem támadásban, hanem védekezésben nyújtott maradandót.

Klujber Katrint arra kértük, mesélje el: az elmúlt két rosszabbul sikerült meccsük után mennyire volt fontos ez a győzelem.

„Nem voltunk túl vidámak az elmúlt hetekben, hiszen azért elég sok kudarc ért minket, még olyan is, amire ugye nem számítottunk. Kicsit szét voltunk esve, de én azt gondolom, hogy mára összeszedtük magunkat, és nagyon fókuszáltunk magunkra elsősorban, hogy az előző mérkőzést kijavítsuk, és ezt hála istennek sikerült, úgyhogy most lelkileg egy picit pozitívabbak lettünk.”

Videónkban beszél a mérkőzés kulcsmomentumairól; arról, hogy védekezésben mekkora teljesítményt nyújtott, de szóba kerül, hogy fűtötte-e őket a visszavágás vágya a tavalyi két vereségért.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
A-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–RK KRIM MERCATOR LJUBLJANA (szlovén) 28–26 (16–14)
Érd, 1800 néző. V: Braseth, Sundet (norvégok)
FTC: Glauser – MALESTEIN 6, KLUJBER 3, Lekics 2 (2), Cvijics, BÖLK 8, Márton G. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Tomori, DMITRIJEVA 7, Hársfalvi 1, Maszlova 1, O. Kanor. Edző: Allan Heine
LJUBLJANA: Arenhart – Radicsevics 2, GROS 11 (3), Horacek 4 (1), BRNOVICS 3, Mavsar, Stanko 2. Csere: ZAADI 4, N’Diaye, J. Gutiérrez, Abina, Varagic, Grbics. Edző: Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 10. p.: 7–4. 16. p.: 8–8. 21. p.: 11–8. 25. p.: 14–12. 36. p.: 18–18. 42. p.: 21–21. 48. p.: 24–21. 55. p.: 26–23. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6 /2, ill. 4/4
Allan Heine: – Magas színvonalú meccs volt, a szurkolóink most is rengeteget segítettek, sok erőt adtak. A harmadik találkozónkat vívtuk egy hét alatt, kis lépésekkel haladunk a megfelelő irányba, és néha szerencse is kell, mint ezúttal is a fontos pillanatokban.
Dragan Adzsics: – Jó és kemény mérkőzés volt, egyúttal fontos is a BL ezen szakaszában. Elégedett vagyok csapatom küzdőszellemével, de bízom benne, hogy jobbak leszünk és hazai pályán legyőzzük az FTC-t.