Fölényesen nyert, továbbra is hibátlan az Esztergom

R. P.R. P.
2024.10.20. 17:43
Herczeg Lili is nagyszerűen védett (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I 6. fordulójában a Mol Esztergom 13 gólos győzelmet aratott hazai pályán a Szombathelyi KKA ellen.

Elek Gábor csapata nem sok esélyt adott a vendégeknek. Az esztergomiak mindkét kapusa remekelt, Herczeg Lili 42, Tóth Nikolett 46 százalékkal védett. Elöl Ballai Borbála és Faragó Lea is hat gólt dobott.

KÉZILABDA
NŐI NB I
6. forduló
Mol Esztergom–Szombathelyi KKA 35–22 (16–10)
Esztergom, 640 néző. V: Dáné, Marton Zs.
ESZTERGOM: Herczeg L. – Kovács Anett 4, Ballai B. 6, Szucsánszki 2, Kisfaludy 4, Faragó Lea 6 (1), Hajtai 3. Csere: Tóth Nikolett (kapus), Horváth F. 1, Kiss D. 1 (1), Majoros K. 1, Bede 1, Mlinkó 1, Kármán 3, Teplán 2, Nick. Edző: Elek Gábor
SZKKA: N. de Almeida – Akijama 1, Kulcsár D. 1, Szmolek 3, Bujnochová 3 (1), Pődör R. 6 (1), Kazai 2. Csere: Csatlós (kapus), Pődör B. 3 (2), Djatevszka 2, Varga N., Szeberényi, Balogh P. 1. Edző: Bo Rudgaard
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 6–3. 17. p.: 12–7. 23. p.: 15–9. 39. p.: 23–13. 43. p.: 26–16. 49. p.: 30–18. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 8/4
Elek Gábor: – A vártnál nagyobb különbséggel nyertünk. Hat mérkőzés után hat győzelemmel állunk, ez minden álmunkat felülmúlja.
Bo Rudgaard: – Ellenfelünk nagyon jól játszott. Többre vágyunk, mint amit most mutattunk, de egyszerűen nem tudtuk áttörni a hazai védelmet.