Férfi kézi NB I: Gyöngyösön nyert a Tatabánya, a vártnál nehezebben győzött az FTC

M. B.M. B.
2024.10.12. 20:16
Enomoto volt a tatabányaiak legjobbja (Fotó: FB/Tatabánya Kézilabda Club)
Három mérkőzést rendeztek a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Gyöngyös a félidőben még vezetett a Tatabánya elleni hazai meccsen, de a vendégek a hétgólos Enomoto Juga vezérletével bedarálták a Heves vármegyei gárdát. Szoros küzdelmet hozott a NEKA és a Budakalász ütközete is: a vendégek a szünetben három góllal vezettek Balatonbogláron, de a fordulás után összekapták magukat a hazaiak, s sokáig fej-fej mellett haladtak a felek. A mérkőzést Temesvári Gábor gólja döntötte el 13 másodperccel a dudaszó előtt, a NEKA javára.

A nap utolsó mérkőzésén a Balatonfüred ugyan az első percekben egyenrangú partnere volt a Ferencvárosnak, a folytatásban már csak az eredmény után futott. A zöld-fehérek végül három góllal nyertek, a meccs legjobbja a nyolcgólos Nagy Bence volt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC-GREEN COLLECT–BALATONFÜREDI KSE 27–25 (14–11)
Elek Gyula Aréna, 700 néző. V: Héjja, Kónya
FTC: BORBÉLY – Bujdosó 3, Ancsin, Debreczeni 1, LÉKAI 6 (2), NAGY BENCE 8, Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), Füzi 1, Ónodi-Jánoskúti 2, Győri M., Karai 1, Juhász Á. 1, Prainer, Tóth Á, Csörgő 1. Edző: Pásztor István
BALATONFÜRED: ANDÓ – Hornyák P. 2 (1), Kljun 1, Vasziljev 2, Németh B. 1, Varga M., Bóka 1. Csere: Deményi (kapus), Kovács B, Szretenovics 3, Rozman 2, Szmetán M. 1, Szöllősi B. 2, Simotics 4, Klucsik, Urbán-Patocskai 6 (3). Edző: Kis Ákos
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 12. p.: 6–5. 19. p.: 10–7. 27. p.: 14–10. 33. p.: 15–12. 40. p.: 20–18. 46. p.: 21–20. 52. p.: 23–21. 57. p.: 26–24
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 6/4.
Pásztor István: – Nagyon jó, kemény meccset játszottunk. Ez volt a legjobb védekezésünk idén, amihez jó kapusteljesítmény is társult, bár azt nem értem, a védekezés feljavulásával miért jönnek elő a ziccerhibák. Az első félidőben jobban meg tudtuk oldani az egy-egyek utáni védekezést, ami a Fürednek nagy erőssége, a második félidőben ez már kevésbé sikerült.
Kis Ákos: – Két teljesen más félidőt játszottunk. Az elsőben baj volt a sebességünkkel, nagyon statikusan játszottunk, sok helyzetet hagytunk ki. A második félidőre javítottunk, így végig döntetlen körüli volt az eredmény. Nagyon szerettünk volna legalább egy pontot hazavinni, a végjátékban viszont ki nem kényszerített hibákat követtünk el.

HE-DO B.Braun Gyöngyös–Mol Tatabánya KC 26–29 (13–12)
Gyöngyös, 1000 néző. V: Hargitai, Markó
GYÖNGYÖS: Tomics 1 – Lakosy 3, Markez 4, Potisk 4, Hegedüs M. 3, Bodor 3, Edwards 2. Csere: Uszik (kapus), Ubornyák 3, Nagy Á., Gyallai, Gráf 1, Jóga. 2. Edző: Bíró Balázs
TATABÁNYA: Bartucz – Rodríguez P. 1, Maras 2, Havran, Topic, Dissinger, KRAKOVSZKI B. 11 (2). Csere: SZÉKELY M. (kapus), Ntanzi 5, Lemos 3, Plaza, Enomoto 7 (6), Przytula, Golubovics. Edző: Cristian Ugalde
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 5–5. 18. p.: 9–8. 24. p.: 11–9. 36. p.: 14–14. 42. p.: 18–20. 48. p.: 19–23. 54. p.: 23–24. Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: –, ill. 9/8
Bíró Balázs: – Megtettünk mindent, ami tőlünk telt. A két csapat játékerejét tekintve ránk nézve hízelgő, hogy hosszú ideig tartottuk velük a lépést, jelentős különbséget tüntettünk el. Támadásban nem voltunk elég agresszívak.
Cristian Ugalde: – A Gyöngyös nagyon kemény védekezésével szemben a második félidőben találtuk meg az ellenszert. Küzdöttünk, hajtottunk, aminek meglett az eredménye. Nagyon sűrű a program, igyekszünk mindenhol helytállni.

NEKA–CYEB-BUDAKALÁSZ 33–32 (16–19)
Siófok, 200 néző. V: Felhő, Öcsi
NEKA: Podoba – SZÜCS B. 6, TEMESVÁRI 4, Tóth L. 4 (3), BUGYÁKI 4, Kovács T. 2, Tárnoki 2. Csere: Mikler K. (kapus), Zakor 2, Kathi 2, Ludmán, Lepir 1, GAZSÓ 6, Kanyó, Bali. Edző: Sótonyi László
BUDAKALÁSZ: Váczi D. – Varjú 4 (1), Papp B. 3, JUHÁSZ Á. 4, Mihalin 2, JURIC-GRGIC 7 (3), KOVÁCS D. 5. Csere: Tóth M. (kapus), Dávid M., Tyiskov 2, Varga M. 1, Polcar 4, Szakács. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 13. p.: 10–9. 16. p.: 10–12. 21. p.: 14–12. 26. p.: 15–17. 38. p.: 22–21. 47. p.: 26–27. 49. p.: 29–27. 55. p.: 30–31. 58. p.: 32–31
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Sótonyi László: – Az eredmény alakulása alapján ebben a mérkőzésben a nullától a két pontig minden benne volt. Az első félidőben nem működött a védekezésünk, viszont szerettünk volna sok gyors lerohanásgólt lőni, ami hellyel-közzel sikerült. Az előző fordulókhoz képest sok dologban javultunk, örömteli, hogy a végjátékban helyén volt az eszünk és a szívünk.
Csoknyai István: – Az első félidőben szerzett tizenkilenc gólunk rendben volt, a második játékrészben megakadtunk a gólgyártásban. A nagy gondot védekezésben éreztem, a harminchárom kapott gól a mai gyors kézilabdában benne van, de mi akkor tudunk nyerni, ha harminc alatt tartjuk az ellenfelet. Nagy szükségünk lett volna a győzelemre, meg is volt rá az esélyünk, de a végjátékot jobban játszották le a fiatalok, míg a mi kezünk megremegett.