Megszenvedett, de negyedik győzelmét is megszerezte a Veszprém a Bajnokok Ligájában

2024.10.17. 20:29
Fotó: Szabó Miklós
A Veszprém férfi kézilabdacsapata váratlanul szoros meccsen győzte le a lelkes fiatalokból álló dán Fredericiát a Bajnokok Ligája A-csoportjában, a hazaiak láthatóan nem adtak bele apait-anyait, és a győzelem ellenére igencsak lehet hiányérzetük.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
A-CSOPORT
Veszprém HC–Fredericia HK (dán) 34–32 (16–12)
Veszprém, 4496 néző. V: Merz, Kuttler (németek).
VESZPRÉM: M. JENSEN – Sandell 3, REMILI 9, CINDRIC 3, Fabregas 1, el-Dera, Elísson 4. Csere: CORRALES (kapus), Grahovac, Koszorotov 5, Vajlupau 3, Pesmalbek, Casado 1, DESCAT 5 (4). Edző: Xavier Pascual
FREDERICIA: FRIES – Andersen 4 (3), Olafsson, Balstad, Pevnov 3, Taboada 5, BISGAARD 7. Csere: FRANDSEN (kapus), ANDERSSON MOBERG 4, Mossestad 2, Martinusen 4, Nielsen, Kjeldgaard 3, Vidarsson. Edző: Gudmundur Gudmundsson
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 8. p.: 2–4. 17. p.: 8–7. 28. p.: 15–11. 38. p.: 23–17. 41. p.: 26–20. 45. p.: 27–24. 51. p.: 29–28. 56. p.: 33–30. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Xavier Pascual: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, szörnyű érzés elveszíteni egy játékost. Tudjuk, a sportban ez benne van, mégis rossz ilyesmit átélni. Büszke vagyok a csapatra, amely el-Dera sérülése ellenére nagyszerűen küzdött. Sok hibánk volt, de végigharcoltuk a hatvan percet, azonban sajnos egy fontos társunkat vesztettük el, valószínűleg az egész idényre.
Gudmundur Gudmundsson: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nagyszerűen teljesítettünk. Remekül védekeztünk, jó volt a kapusteljesítményünk, amiből igyekeztünk gyors gólokat szerezni. Nemcsak taktikailag, hanem küzdeni tudásban is helytálltunk, nagyon közel voltunk a pontszerzéshez ebben a fantasztikus hangulatú arénában.

Papíron könnyebb feladat várt a Veszprém HC férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligája ötödik csoportfordulójában, hazai pályán fogadta a sereghajtó, BL-újonc dán Fredericiát, amely az első négy kör után messze a legtöbb gólt kapta a komplett mezőnyben, kereken százötvenet. Edzőjének, az egykori dán és izlandi sikerkapitánynak, Gudmundur Gudmundssonnak ugyan nagyon jól cseng a neve a sportágban, de a csapat kerete tele van skandináv fiatalokkal, így még az sem tűnik mindig biztosnak, hogy a gárda készen áll az európai elitsorozatra.

Ehhez képest a Veszprém Arénában a vendégek igencsak lelkesen kezdték a találkozót, Mike Jensennek többször is védenie kellett a hazai kapuban, ám a dánok így is elléptek egy-két góllal, és még tíz perc után is vezettek. Egy hazai támadásnál Jehja el-Dera maradt a földön egy lefordulás után; védője, a német beálló, Evgeni Pevnov ugyan kicsit húzta a mezét, de egyből jelezte, hogy ő semmit nem csinált, és valóban nem, az egyiptomi balátlövő rosszul lépett, meg is sérült, és nagyon nem nézett ki jól, ahogy ketten vitték le ölben a pályáról.

Az eset után kicsit összeszedte magát az Építők, átvette a vezetést, keményebb lett a védelme, az első harminc percben tíz lövést hárító Jensen pedig továbbra is remekelt, azonban a vendéglátó mégsem tudta lerázni magáról a játékot ügyesen lassító vendégeket, akik még három perccel az első játékrész vége előtt is csak kétgólos hátrányban voltak. Ebből ugyan négy lett a szünetre, de a két csapat játékerejét nézve ez is nagyon kevésnek tűnik; a hazaiak ugyan pontosabban céloztak, ám a Fredericia meglepetésre többször lőtt kapura ellenfelénél.

A második félidő elején Pevnovnak már nem nagyon volt miért reklamálnia, a két játékvezető rövid videózás után piros lappal végleg kiállította, miután fejbe lőtte Szergej Koszorotovot. Bár ez előnyét nagyobb erőfeszítés nélkül megtartotta, továbbra sem esett ellenfelének a Veszprém, nem adott bele apait-anyait, így a várt gála elmaradt, csak Nedim Remili termelte szokása szerint a gólokat, meg sem állt kilencig. A hajrá izgalmasan indult, ugyanis a vendégek feljöttek egy gólra, de az Építők mindig észbe kapott, amikor az ellenfél túl közel merészkedett.

Az utolsó percek a vártnál így is jóval szorosabban alakultak, a hazai előny csak néhány gólos maradt, a hazai játékosok kissé indiszponáltnak tűntek, a játékuk közel sem volt olyan gördülékeny, mint szokott, pedig a szurkolókon semmi sem múlt, végig zúgott az ütemes „hajrá Veszprém!”. Fél perccel a vége előtt csak egyetlen góllal vezettek a hazaiak, a vége sovány 34–32 lett. A két pontot persze otthon tartotta a Veszprém, ám aki látta az összecsapást, abban biztosan maradt némi hiányérzet.