A Váctól is kikapott, zsinórban öt vereségnél jár az MTK a női kézi NB I-ben

CS. M.CS. M.
2024.10.19. 18:52
Afentaler Sára 14 lövéséből 11 gól született (Fotó: Vác/Facebook)
A Vác 35–27-re legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I-ben, szombaton, míg a Mosonmagyaróvár 29–25-re nyert Békéscsabán.

Kétesélyes meccsnek ígérkezett, sima lett a Dunaújváros–Budaörs. A hazaiak már a szünetben is hattal vezettek, aztán a második félidőben sokkolták a budaörsieket, s impozáns támadójátékkal 39–25-re nyertek. Ezzel egyidőben Háfra Noémiék 35–27-re nyertek idegenben az MTK otthonában. A Vác legjobbja ezen a meccsen Afentaler Sára volt, akinek 14 lövéséből 11 gól született. Az MTK-nak ez zsinórban már az ötödik veresége volt, igaz, ebből három az FTC, a DVSC és az Esztergom ellen jött.

Ezt követően a Békéscsaba sokáig tartotta a jó eredményt a Mosonmagyaróvár ellen hazai pályán, a félidő még 11–11 volt, de végül kijött a két csapat közti különbség, s a vendégek nyerte néggyel, 29–25-re. A Kisvárda kiélezettnek ígérkező meccsen fogadta az Alba Fehérvárt, s bár hátrányban volt a szünetben, végül 30–27-re nyert.

KÉZILABDA
NŐI NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MOYRA BUDAÖRS HANDBALL 39–25 (21–15)
Dunaújváros, 400 néző. V: Fekete, Hajdu.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVICS – Arany 1, AGÓCS 6, KELLERMANN 5 (1), PARÓCZY 4, Kpodar 4 (1), SALLAI N. 3. Csere: Wéninger (kapus), Lakatos P., LUCHIES 6 (1), Borgyos 1, Somionka 2, Terzics 4 (2), Gerháth K. 2, Horváth A., Gajdos 1. Edző: Gulyás Péter
BUDAÖRS: Mistina – Stankovics K. 1, Schneider 5 (4), Horváth P. 3, Bardi 1, Marincsák 3, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Vártok R. (kapus), Debreczeni-Klivinyi 3, Muhrin, Czekerczés 2 (1), Hudák 1, Farkas Júlia 2, Vártok T., Lengyel E. 1, Helm 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 15. p.: 9–8. 27. p.: 21–12. 34. p.: 23–18. 44. p.: 31–18. 47. p.: 34–18. 58. p.: 37–24.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteres: 5/5, ill. 6/5
Gulyás Péter: – Mai védekezésünket egy szóval tudom jellemezni: megsemmisítő. Ezt nem az ellenfél játékosaira értem, hanem az ő moráljukra, az elszántságukra, ez döntőnek bizonyult. Ennek a védekezésünknek köszönhetően, játékosaim bátran, magabiztosan kézilabdáztak, mert érezték, hogy hátul rendkívül stabilak vagyunk. Minden cselben, minden kontaktban uraltuk ellenfelünket, ilyenkor nagyon nehéz, mit tenniük. Nem tudtak párharcokat nyerni. Ezért dolgoztuk kezdettől fogva.
Buday Dániel: – Nem volt semmiféle előjele ennek az eredménynek. A vereség ténye egy dolog, nehéz a bajnokság, ki lehet kapni idegenben, de azért ez csúnya volt. Mélységesen szégyellem magam, remélem, a játékosaim is így éreznek. Igen gyenge teljesítményt nyújtottunk, védekezésben nem tudtunk semmit sem csinálni, a kapuban nullák voltunk, így nehéz. Közben az ellenfél hálóöőre rengeteg labdát fogott. Át kell beszélnünk a történteket, és más felfogásban kell kézilabdáznunk. Nyilván valóan el van keseredve az ember, de menni kell tovább.

MTK BUDAPEST–VÁCI NKSE 27–35 (12–18)
Sterbinszky Amália kézilabdacsarnok, 350 néző. V: Bíró, Kiss O.
MTK: Christe – DÁVID-AZARI 5, Kekezovics 1, Dakos 3, FERENCZY F. 6, Bujdosó-Gerháth 4, Fekete B. 2. Csere: Szőke, Horváth-Csapó (kapusok), Hadnagy, Bouti 1, Lapos 1, Poczetnyik 3, Tóth A., Tóth M., Andróczki 1. Edző: Vágó Attila
VÁC: BUKOVSZKY – MIKLÓS 4, Kurucz 2, Varga E. 1, CSÍKOS 8, JUHÁSZ G. 5, Pelczéder 2. Csere: Zaj (kapus), AFENTALER 11 (3), Wald, Háfra 2, Hajdu. Edző: Herbert Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 12. p.: 4–7. 27. p.: 8–14. 35. p.: 14–20. 45. p.: 18–26. 54. p.: 24–29.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/–, ill. 4/3
Vágó Attila: – A vereség egyik okát betudhatom a sérüléseknek, a jelenlegi MTK ezt nem bírja el, hogy minden mérkőzésen esnek ki játékosok. Fontos, hogy a sérültek felépüljenek, mert így rengeteg bőrt húzunk le azokról, akik hadra foghatóak.
Herbert Gábor: – Örülök a győzelemnek, sorsfordító volt hogy milyen irányban indulunk tovább. Mindkét csapat több pontot tervezett a bajnokság első szakaszára, ezért egy feszült mérkőzés volt. A védekezés szakaszokban jó volt, elől pedig több jó egyéni teljesítmény segítette győzelemre a csapatot.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 25–29 (11–11)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Paska, Vastag.
BÉKÉSCSABA: J. FERREIRA – Horváth G. 2, Schlegel 2, Román, Bencsik-Giricz, LOPES 10 (5), SZONDI 5. Csere: Borbély 1, Sablic, Bencsik B. 1, Lanistanin 2, Aranyi, Kukely K. 2. Edző: Rác Sándor
MOSONMAGYARÓVÁR: C. Martins – FALUSI-UDVARDI 5, Faragó Luca 2, ALBEK 1, Ivancok-Soltic 2, TÓTH ESZTER 8 (2), Stranigg 2. Csere: HALTER (kapus), Lancz 4, Wolfs, Tóth G. 4, Varga Emília 1 (1), Kukely A. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 11. perc: 3–2. 15. p.: 7–4. 22. p.: 7–8. 26. p.: 9–10. 32. p.: 12–14. 35. p.: 14–14. 37. p.: 14–17. 46. p.: 18–19. 52. p.: 20–23. 55. p.: 23–24. 58. p.: 24–28.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek:7/5, ill. 4/3
Rác Sándor: – A vereség ellenére elégedett vagyok a csapat játékával, hiszen végig nagyot küzdött, az ötvenedik percig tartotta is magát, de sajnos a végén volt egy-két hiba. Annak örülök, hogy mióta Békéscsabán dolgozom, most először tudtam komplett sort cserélni.
Gyurka János: – Rendkívüli küzdelem volt hatvan percen keresztül volt a részünkről. Nagyon boldog vagyok, hogy végre átszakadt a gát a csapat teljesítményében. Ugyanakkor olyan gólokat kaptunk, amit nem szabad lett volna. Még nem vagyunk teljesen készek a közel százszázalékos teljesítményre. Egy rendkívül jó Békéscsabával találkoztunk. A végjátékban nagyon kellettek Tóth Eszter góljai ahhoz, hogy megnyugodjunk.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–27 (14–15)
Kisvárda, 550 néző. V: Asztalos B., Szalay Z.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – GÉM 4, Kovalcsik B. 3, Szabó Lili 2, Gyimesi, E. Novak 2, MÉRAI 7. Csere: Leskóczi (kapus), L. KALAUS 7 (3), KARNIK SZ. 4, Kostyó 1, Ajano, Karé. Edző: Józsa Krisztián
FEHÉRVÁR: Aalla – Szabó-Májer 3, TRAWCZYNSJA 6 (2), Szabó Kitti 3, Kövér 1, SZMBATJAN 4, Takó 4. Csere: Orbán L. (kapus), Moreno, Utasi, Tolnai 2, Kocsis B. 1, Sulyok, Szemes 3. Edző: Szuzana Lazovics
Az eredmény alakulása. 11. perc: 4–5. 16. p.: 7–5. 20. p.: 10–8. 26. p.: 14–12. 35. p.: 18–16. 46. p.: 21–22. 51. p.: 25–22. 55. p.: 29–25.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Józsa Krisztián: – Nehéz mérkőzés volt, amelyre a tét rányomta a bélyegét. Rengeteg hibával játszottunk, az emberelőnyös szituációkat nem jól használtuk ki, ha fegyelmezettebbek vagyunk, hamarabb eldönthettük volna a két pont sorsát. Támadásban végre voltak jó egyéni teljesítmények és a védekezésünk is összeállt, főleg az utolsó tíz percre. Jobban bírtuk a végjátékot.
Szuzana Lazovics: – Megérdemelten nyert a Kisvárda, mert jobban játszott nálunk. Mi sok problémával küzdöttünk, elsősorban támadásban hibáztunk sokat, de a védekezésünkkel sem lehetünk elégedettek.