Női kézi NB I: továbbra is hibátlan az újonc Szombathely

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.09.13. 19:34
A Szombathely a második fordulóban is hibátlan maradt (Fotó: szombathelyikezilabda.hu)
A Szombathely 34–27-re nyert a Dunaújvárosi Kohász vendégeként a női kézilabda NB I-ben, így az újonc két forduló után hibátlan mérleggel áll.

A csapatok elmúlt három mérkőzését a Dunaújváros nyerte meg, ezúttal viszont remekül kezdtek a szombathelyiek, s hét perc után 6–1-es vezetést szereztek. Az első játékrész vége felé Gerháth Kincsőnek köszönhetően három gólra csökkentette hátrányát a Kohász, ám az utolsó öt percet 7–1-re megnyerték a vendégek. A félidei 22–13-as szombathelyi előnyről már nem volt visszaút a dunaújvárosi csapatnak. Az újonc 34–27-re győzött, és két forduló után két győzelemmel áll. A vendégek legjobb dobója a 13 lövésből tíz gólt szerző Pődör Rebeka volt.

KÉZILABDA
NŐI NB I
2. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SZOMBATHELYI KKA 27–34 (13–22)
Dunaújváros, 400 néző. V: Hargitai, Markó
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Arany R. 2 (1), Borgyos 4, Somionka, Kpodar 1, Lakatos P., Luchies 2. Csere: Wéninger (kapus), Szalai B. 2, Paróczy 2, KELLERMANN 5 (2), Sallai N. 2, Gerháth K. 3, Agócs, Gajdos 3, Horváth A. 1. Edző: Gulyás Péter
SZOMBATHELY: N. de Almeida – Akijama 3, MALOVICS 6, PŐDÖR B. 4, SZMOLEK 6, PŐDÖR R. 10 (5), Kazai 3. Csere: MARINOVIC (kapus), Djatevszka, Kulcsár D. 1, Bujnochová 1, Szeberényi. Edző: Bo Rudgaard
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–6. 17. p.: 6–10. 20. p.: 7–13. 23. p.: 11–14. 34. p.: 14–22. 40. p.: 18–26. 58. p.: 27–31. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Gulyás Péter: – A vendégek első félidei védekezése eldöntötte a találkozót, utána már csak futottunk az eredmény után. A szünet után mutatott személyiségünk már olyan volt, amilyennek megismertem a lányokat. Hosszú még az idény, rengeteget kell dolgoznunk, hogy fiatal játékosaink fejlődjenek az NB I-ben.
Bo Rudgaard: – Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de azt is tudtuk, hogy szünet után a hazaiak visszajönnek, készültünk is erre. Akadtak hibáink, de nagyon örülünk az értékes győzelemnek.