Bodó Richárd: Ha minden meccsen így fogok játszani, mindig elégedett leszek

N-P. T.N-P. T.
2024.09.13. 10:09
Bodó Richárd 4 gólt szerzett a Magdeburg ellen (Fotó: Török Attila)
Az OTP Bank-Pick Szeged remek játékkal 31–29-re legyőzte a német Magdeburgot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában. A találkozó után az első félidőben játszó és 4 gólt szerző Bodó Richárddal beszélgetett az NSO Tv stábja.

Bodó Richárd az első félidőben játszott a Magdeburg ellen, és remek teljesítményt nyújtva 4 góllal zárt.

„Halálcsoportban vagyunk, ezt mindenki tudja, egy óriási csapatot győztünk le. Minden elismerésem az övék, amit az elmúlt időszakban elértek, és szerintem ebben az évben is el fognak, mert tényleg nagyon kellemetlenül játszanak, nagyon erősek, nagyon gyorsak. Úgy érzem, hogy ma itt nem tudtunk kikapni, olyan eksztázisban volt mindenki. Nagyon jó volt a hangulat, jó volt a támadás, jó volt a védekezés, úgyhogy összességében nagyon rendben volt minden.”

Videónkban mesél részletesebben az első félidőről, illetve arról is, hogyan élte meg a padról a második játékrészt. Beszélgetünk arról, mennyire sikerült már összeszokniuk az új vezetőedzővel, illetve szóba kerül, hogy elég kemény BL-sorozat előtt állnak.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–SC Magdeburg (német) 31–29 (17–18)
Szeged, 5306 néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 7 (2), Röd 4, Smárason 2, Bánhidi 1, BODÓ 4, FRIMMEL 4. Csere: MIKLER R. (kapus), MACKOVSEK 2, Toto 1, Kukics 3, Garciandia 2, KALARAS 1, Szilágyi B., Jelinic. Edző: Michael Apelgren
MAGDEBURG: Hernández – D. Petterson 2, MAGNÚSSON 5 (3), M. Jensen 3, O’Sullivan 1, Serradilla, Musche 4. Csere: Portner (kapus), Kristjánsson 2, WEBER 5, Lagergren 1, Zechel 1, Mertens 1, Zehnder 2, Damgaard 1, I. Persson 1. Edző: Bennet Wiegert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 4–6. 12. p.: 8–8. 17. p.: 10–9. 19. p.: 12–10. 22. p.: 13–13. 25. p.: 16–14. 27. p.: 17–15. 34. p.: 20–19. 42. p.: 26–20. 50. p.: 29–22. 55. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Michael Apelgren: – Köszönet a csapatnak és a klub valamennyi tagjának, akik mindent megtettek a jó eredmény elérése érdekében. Elképesztő érzés győztes Bajnokok Ligája-mérkőzésen bemutatkozni a szurkolóknak.
Bennet Wiegert: – Az első félidőben jól játszottunk. Szünet után ellenfelünk fölénk kerekedett, sok labdát vesztettünk, ziccereket hibáztunk. Semmi sem működött, aminek meg kell fejtenem az okát. A végeredmény hízelgő ránk nézve.