A Szeged legyőzte a Tatabányát a kézirangadón

R. P.R. P.
2024.09.07. 20:05
Mikler Ronald parádésan védett (Fotó: Árvai Károly)
A férfi kézilabda NB I 1. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged hat góllal legyőzte a Tatabányát. A Komló 26–25-re legyőzte a NEKA-t, míg a Csurgó egyetlen találattal jobbnak bizonyult az Egerrel szemben.

A szegediek sikerét két játékos kiemelkedő produkciója alapozta meg. Mario Sostaric remekelt a támadások során, a szlovén játékos kilenc találattal vette ki részét a győzelemből. A kapuban egy félidőnyi játékidőt kapó Mikler Roland bravúrok sorozatát mutatta be, és 10-et is megfogott a vendégek 19 próbálkozásából.

A Csurgó hat góllal vezetett a szünetben az Eger ellen, ám végül csak eggyel nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
OTP BANK-PICK SZEGED–MOL TATABÁNYA KC 33–27 (20–18)
Szeged, 2700 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
SZEGED: Thulin – SOSTARIC 9 (2), Röd 1, BÁNHIDI 4, Mackovsek 2, Jelinic 3, Kukics 2. Csere: MIKLER R. (kapus), FRIMMEL 5, Toto, Bodó 3, Smárason 3, Kalaras, Garciandia 1. Edző: Michael Apelgren
TATABÁNYA: Székely M. – Rodríguez P. 2, MARAS 8, Havran, Topic 1, Dissinger 1, N’Tanzi 3. Csere: Bartucz (kapus), DAMATRIN 7 (3), Golubovics, Plaza 3, Przytula 2, Eklemovic, Krakovszki B. Edző: Cristian Ugalde
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 4–5. 11. p.: 5–6. 15. p.: 9–7. 19. p.: 11–9. 23. p.: 11–14. 27. p.: 18–15. 33. p.: 22–20. 38. p.: 25–21. 44. p.: 27–24. 50. p.: 30–25. 57. p.: 31–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Michael Apelgren: – Másfél félidőn át magas színvonalú küzdelem folyt a pályán. Döntőnek bizonyult, hogy Mikler Roland a második félidőben klasszisteljesítményt nyújtott a kapuban.
Cristian Ugalde: – A második játékrész közepéig tartottuk a lépést klasszis ellenfelünkkel. Szünet után három labdavesztésünket góllal büntette a Szeged, azt követően sok mindennel próbálkoztunk, de végül nem tudtuk eltüntetni a csapatok közt meglévő különbséget.

CSURGÓI KK–EGER 26–25 (17–11)
Csurgó, 600 néző. Vezette: Asztalos, Szalay Z.
CSURGÓ: Holló – Majstorovic 2 (1), HERCEG 4, ZAGAR 1, Szeitl, Brajovic 1, Vasvári. Csere: FÜSTÖS (kapus) Tufegdzsics 5 (4), Kiss B. 2, Mazurek 1, TÓTH P. 2, Gábor M. 1, PAPP T. 6, Bazsó G. 1, Fekete G. Edző: Matics Vladan
EGER: ÁGOSTON – Maracskó, Sarak 5 (2), Tóth K 4, ZENNADI 4, Tóvizi 3, Száva 2. Csere: Ficzere G. (kapus), KISS G., Czabula M., Szöllősi O., Lezák 1, Yadegari 1, Molnár-Nagy, ARSZENICS 4 (1), Bőti 1. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 17. p.: 7–4. 22. p.: 9–6. 26. p.: 15–7. 35. p.: 18–13. 41. p.: 19–15. 46. p.: 22–18. 53. p.: 23–21. 57. p.: 25–24
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/3
Matics Vladan: – Furcsa játék a kézilabda, sosem mehetsz biztosra, mert mindig jöhet egy új fordulat. Nem az Eger játszott gyengén az első félidőben, hanem mi voltunk jók. Ez megváltozott a második félidőben, de szerencsére van kiállása a csapatunknak.
Tóth Edmond: – Megérdemelten nyert a Csurgó, még akkor is, ha volt esélyünk a pontszerzésre a végén. Új a csapatunk, még szokni kell ezt a szintet. Büszke vagyok a második félidőben mutatott játékunkra, biztató volt.

NEKA–CARBONEX-KOMLÓ 25–26 (14–12)
Siófok, 500 néző. Vezette: Bíró Á., Kiss O.
NEKA: Mikler K. – Szücs B., KATHI 5, Tóth L. 3 (1), Bugyáki 1, Ludmán 1, MOLNÁR R. 7 (3). Csere: Podoba (kapus), Temesvári, Tárnoki 1, KOVÁCS T. 5, Gazsó 1, Pintér B. 1, Zakor. Edző: Sótonyi László
KOMLÓ: Siavoshi – VARGA SZ. 3, BOGDANIC 5, Osztojics 2, Szrnka 1, Jerkovic 1, Menyhárt 3. Csere: Merkovszki (kapus), Rotim 2, VÁCZI M. 6 (3), ÁCS P. 3, Borsos T. Edző: György László
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Sótonyi László: – A végjátékban a tapasztalat hiánya döntött. A mérkőzés nagy részével elégedett vagyok, de a hajrában olyan ki nem kényszerített hibákat követtünk el, amelyek pontokba kerültek.
György László: – Kiélezett, nagy csata volt. Mindkét félidőben olyan hibákat követtünk el, amilyeneket nem szabadna, és az ellenfél ezt megbosszulta. A jövőben nem szabad megremegnie a kezünknek.