Maradt még csiszolnivaló: Németország erős első félidő után győzte le a magyar férfi kéziválogatottat

2024.07.19. 18:50
Hatékonyan lövöldöznek a németek (fotó: Imago)
Nehéz ellenfél, Németország ellen játszotta utolsó előtti felkészülési meccsét az olimpiára készülő magyar férfi kézilabda-válogatott, amely gyenge első félidő után visszajött a találkozóba, de két gólnál nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez, és négygólos vereséget szenvedett. Folytatás szombaton Japán ellen.

FÉRFI KÉZILABDA, OLIMPIAI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 33–29 (20–13)
Stuttgart, 5022 néző. V: Brunner, Salah (svájciak)
NÉMETORSZÁG: WOLFF – Hornke 4 (1), Uscins 2, Knorr 5 (3), GOLLA 3, KÖSTER 4, MERTENS 6. Csere: Späth (kapus), Dahmke 2, Grgic 1, Kohlbacher 2, Fischer 1, Steinert 2, Heymann, Witzke 1. Szövetségi kapitány: Alfred Gíslason
MAGYARORSZÁG: Bartucz – Lékai 3, Ancsin, Sipos, BÁNHIDI 6, Szita 3, Bóka 3. Csere: PALASICS (kapus), Imre B. 3 (1), Bodó 1, Ilic Z. 3, FAZEKAS G. 3, Ligetvári, Rosta M. 1 (1), Hanusz, Rodríguez P. 3. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–3. 10. p.: 9–3. 17. p.: 13–6. 20. p.: 15–7. 25. p.: 18–11. 35. p.: 25–17. 42. p.: 25–21. 51. p.: 26–24. 53. p.: 28–26. 57. p.: 32–26
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2
Chema Rodríguez: – Az első félidőben bebizonyosodott, ha nem küzdünk teljes erőbedobással, nem harcolunk, akkor legyőzhetőek vagyunk, csak egy átlagos csapat. Szünet után viszont megmutattuk, hogy ha mindent beleadunk, nagyon nehéz ellenfél lehetünk bárki számára, ezt bebizonyítottuk a második félidőben. Csak ilyen lehet az arcunk, ha sikeresek akarunk lenni.

Nem kezdett jól a magyar válogatott Stuttgartban, a németek elleni olimpiai felkészülési mérkőzésen, a hazaiak az első percben kétszer is betaláltak Bartucz László kapujába, kapuvédőnk az első tizenöt percben nem is tudott labdába érni, tizenegy lövésből egyet sem fogott meg, ami elsősorban annak volt köszönhető, hogy rendszeresen kiszolgáltatott helyzetbe került, a németek nagyon hatékonyan találták meg a réseket a magyar védelmen. Ráadásul mi nem találtuk a sebességünket, így általában felállt fal ellen támadhattunk, sokat hibáztunk elöl, hol eladtuk a labdát, hol pontatlan volt a lövésünk, amit a sokkal éberebben játszó németek könnyedén kihasználtak.

„Srácok, mégis mit gondoltok? Ha nem harcoltok, akkor mehetünk is haza!” – reagált az első időkérésnél a láthatóan ideges Chema Rodríguez szövetségi kapitány az indiszponált, bizonytalan játékunkra. Húsz kapott gól egy félidő alatt valóban sok, egyedül a beállónk, Bánhidi Bence és a szélsőink hoztak elfogadható szintet, a balszélső Bóka Bendegúz 83. válogatott meccsén a 200. gólját lőtte, ráadásul Andreas Wolffnak, a világ egyik legjobb kapusának.

A második félidőben a magyar védekezés jóval zártabb és keményebb lett, Palasics Kristóf is belelendült, nem beszélve Fazekas Gergőről, aki pörgette a játékot, és még akkor is remek technikai megoldásokra volt képes, ha nem voltunk igazán erősek az egy-egy elleni játékban. Bár az utolsó percben újra öttel vezettek a hazaiak, Chema Rodríguez még ezt az időt is gyakorlásra használta, és ha a taktikát nem is sikerült megvalósítani, Fazekas utolsó másodperces, egész pályás, üres kapus góljával 33–29-re tudtunk feljönni a végén. Szombaton Japán vár a mieinkre.