Mikkel Hansen utolsó dobása a lécen csattant, BL-győztes a Barca

2024.06.09. 17:50
És nincs bent! (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében a Barcelona 31–30-ra legyőzte az Aalborg csapatát a fináléban. A katalánok 2022 után nagyon hamar visszaültek Európa trónjára.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ, KÖLN
DÖNTŐ
BARCA (spanyol)–AALBORG (dán) 31–30 (15–15)
Köln, 19 750 néző. V: Nikolov, Nacsevszki (északmacedónok)
BARCA: E. Nielsen – A. Gómez 2, RICHARDSON 8 (4), MEM 7, Frade 2, Carlsbogard 2, Arino. Csere: Pérez de Vargas (kapus), Th. Petrus, N’GUESSAN 6, B. Janc 2, P. Cikusa 1, J. Rodriguez, Wanne 1. Edző: Antonio Carlos Ortega
AALBORG: N. Landin – Björnsen 4, HOXER 6, Hald Jensen, Mölgaard, ARNOLDSEN 6, Barthold 2. Csere: Norsten (kapus), Vlah 1, M. HANSEN 8 (5), J. Nielsen 1, Antonsen 1, M. Larsen, L. Nilsson 1. Edző: Stefan Madsen
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–2. 16. p.: 8–8. 18. p.: 10–8. 23. p.: 11–11. 26. p.: 13–13. 35. p.: 18–18. 41. p.: 22–20. 50. p.: 23–23. 52. p.: 26–26. 57. p.: 30–27. 58. p.: 30–29
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Tudósított: Éliás Gábor

HATALMAS MECCSEN DŐLT EL a trófea sorsa a legrangosabb európai kupában, a fináléban a vasárnapot még 11-szeres BL-győztesként kezdő Barcelona a vele szemben korábban pont ennyiszer összecsapó és ugyanennyiszer vereséget szenvedő Aalborggal küzdött meg. A dánoknál a legendás Mikkel Hansen pályafutása utolsó hiányzó nagy trófeájának a begyűjtéséért küzdött: a 36 éves balátlövő kitett magáért élete utolsó, klubcsapatban vívott találkozóján, nyolcszor talált be.

Dika Mem elképesztően nagy góljaival kezdődött a finálé, olyan volt, mintha versenyt vívott volna Melvyn Richardsonnal, hogy ki tud nagyobb bombagólt szerezni. Mem kétszer is átlőtte a teljes aalborgi védőfalat passzívnál, így ebben csapattársa fölé nőtt. Ha nincsenek Niklas Landin bravúros védései, akkor a Barca is hamar a dánok fölé kerekedett volna. Az Aalborg kapusának nagy szerepe volt abban, hogy az első félidő végén 15–15-ös döntetlent mutatott az eredményjelző.

A döntő esélyesének számító katalánok a szünet után sem tudtak elszakadni riválisuktól, Hansen mellett Mads Hoxer átlövései is jók voltak (22–22). A túloldalon Mem és Richardson mellett Timothey N’Guessan is óriásit játszott.

Kemény csata volt (Fotó: AFP)

Az 54. percben a kapuba a hajrára visszatérő Emil Nielsen kulcspillanatban védett, majd Luis Frade kettőre növelte a Barca előnyét. Stefan Madsen időkérése után az Aalborg hét mezőnyjátékossal próbált meg visszajönni, az utolsó percben kétszer is támadhatott is az egyenlítésért, Hansen időn túli szabaddobásból a lécet találta el, így a katalánok örülhettek. 31–30

A bronzéremért két német csapat vívott kevésbé nagy csatát. A THW Kiel az első félidőben állva hagyta a címvédő Magdeburgot, Filip Jícha együttese kilencgólos előnnyel gazdálkodhatott a második játékrészben. A kieli kapuba vasárnapra megérkezett a markáns kapusteljesítmény, Tomás Mrkva 15 védéssel zárt, ami tizeneggyel több, mint amennyit a Barca ellen szombaton 30–18-ra elbukott elődöntő során Samir Bellahcene-nel együtt összesen bemutattak.

Ha Eric Johansson és Mykola Bilyk a teljes szezonban úgy játszott volna, mint vasárnap a fontos pillanatokban, akkor a Bundesligában nem maradtak volna le a BL-indulást érő első két helyről. A Magdeburg védője, Christian O’Sullivan pályafutása negyedik négyes döntőben lejátszott mérkőzésén is piros lapot kapott.

BRONZMÉRKŐZÉS
Magdeburg (német)–Kiel (német) 28–32
Ld: Johansson 7, Bilyk, Ekberg, M. Landin 6-6, ill. Mertens 7, G. Kristjánsson 5, Claar, Hornke 4-4