A BL-ben mindkét nemnél 16 csapat alkotja a mezőnyt, a nemzeti erősorrend alapján az első kilenc ország bajnokcsapata alanyi jogon indulhat, míg a tizedik helyet az Európa-liga legerősebb nemzete kapta meg (a nőknél Dánia, a férfiaknál Németország). A fennmaradó hat helyre felminősítést kérve pályázhattak a csapatok. A felminősítést hivatalosan a nemzeti szövetségeknek kellett kérniük, ehhez az érintett kluboknak a szükséges dokumentumokat időben el kellett küldeniük az MKSZ-nek és az európai szövetségnek (EHF) is.
A nőknél a bajnok Ferencváros, a férfiaknál a Veszprém biztos induló. A felminősítési kérelmek elbírálásánál különböző szempontokat vett figyelembe az EHF, a múltbeli eredmények mellett a csarnok, a televíziós közvetítés és a helyszíni nézők is nagy súllyal esnek a latba.
A nőknél a címvédő Győr természetesen megkapta a felminősítést, azonban a következő idényben nem lesz három magyar csapat, miután a DVSC nem kapott indulási lehetőséget a BL-ben (akárcsak a norvég Sola és a német Dortmund). A győriek mellett a válogatott Kácsor Gréta új csapata, a Gloria Bistrita-Nasaud, illetve a Korsós Dorinát foglalkoztató, szintén román Rapid Bucuresti is felminősítést kapott.
A férfiaknál a Szeged indulhat a következő idényben is, vele együtt hat klub kapott felminősítést, míg a dán Federica szabadkártyával indulhat. A Szeged mellett Rosta Miklós együttese, a román bajnok és kupagyőztes Dinamo Bucuresti és a Máthé Dominikot foglalkoztató lengyel Industria Kielce is indulhat. A norvég Elverum (Lukács Péter), a portugál Porto, a szlovák Presov, a spanyol Irun és a svájci Schaffhausen (Bartók Donát) nem kapott indulási lehetőséget.
Azok a csapatok, amelyek nem szerepelhetnek a BL-ben, az Európa-ligában indulhatnak.
A csoportkör sorsolását június 27-én 17.30-tól tartják Bécsben. A nőknél szeptember 7., a férfiaknál szeptember 11. lesz az első játéknap.
A 2024–2025-ÖS KÉZILABDA BL-BEN INDULÓ CSAPATOK
NŐK
BIZTOS INDULÓK (az országok ranglistáját vezető Dánia két csapatot nevezhetett ide) – 9 klub
Esbjerg (dán)
Nyköbing Falster (dán)
Metz (francia)
Ludwigsburg (német) – a Bietigheim új néven
FERENCVÁROS
Buducsnoszt (montenegrói)
Vipers Kristiansand (norvég)
CSM Bucuresti (román)
Krim Ljubljana (szlovén)
FELMINŐSÍTÉST KAPTAK– 7 klub
GYŐRI ETO
HC Podravka (horvát)
Odense (dán)
Brest Bretagne (francia)
Storhamar (norvég)
Rapid Bucuresti (román)
Gloria Bistrita-Nasaud (román)
Nem kaptak felminősítést (3 klub): DEBRECENI VSC, Borussia Dortmund (német), Sola (norvég)
FÉRFIAK
BIZTOS INDULÓK (az országok ranglistáját vezető Németország két csapatot nevezhetett ide) – 9 klub
Aalborg Handbold (dán)
Barca (spanyol)
Paris Saint-Germain Handball (francia)
SC Magdeburg (német)
Füchse Berlin (német)
VESZPRÉM KC
Kolstad Handball (norvég)
Orlen Wisla Plock (lengyel)
Sporting CP (portugál)
FELMINŐSÍTÉST KAPTAK– 6 klub
SZEGED
HC Zagreb (horvát)
HBC Nantes (francia)
HC Eurofarm Peliszter (északmacedón)
Industria Kielce (lengyel)
Dinamo Bucuresti (román)
SZABADKÁRTYÁT KAPOTT – 1 KLUB
Fredericia Handboldklub (dán)
Nem kaptak felminősítést (5 klub): Elverum Handball (norvég), FC Porto (portugál), Tatran Presov (szlovák), Bidasoa Irun (spanyol), Kadetten Schaffhausen (svájci)