FTC: Reistadot hogyan lehetett volna megállítani? Ezen agyalunk mi is... – Simon Petra

N-P. T.N-P. T.
2024.04.27. 19:28
A Ferencváros 26–25-re kikapott az Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntő párharcának első felvonásán. A találkozó után a négygólos Simon Petra nyilatkozott az NSO Tv kamerája előtt.

Simon Petrának először felvetettük: a közönség szerint az egygólos vereség ellenére semmi nincs veszve, hiszen a Fradi-tábor hosszan ünnepelte a mérkőzés után a csapatot.

„Én is úgy gondolom, hogy itt semmi nincs veszve, egy gól tényleg bőven ledolgozható, és amint tudjuk, mi nagyon képesek vagyunk bravúrra idegenbeli mérkőzéseken. Remélem, hogy a jövő hétvégén tudunk fordítani.”

Videónkban beszél arról, hogy a két csapat szezonbeli harmadik meccsén meg tudta-e még lepni egymást valamivel. Szóba kerül Böde-Bíró Blanka utolsó pillanatos védése, és persze az is, hogy meg lehet-e ismételni azt a bravúrt, ami tavaly a Metz, idén pedig a Brest ellen már összejött, vagyis győzni és továbbjutni a hazai vereség után. Végül arra keressük a választ, hogy a mostani és az érdi csoportmeccsen is 10-10 gólt dobó Henny Reistadot meg lehet-e állítani valahogy.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 25–26 (11–13)
Érd, 2000 néző. V: Backovic, Palackovic (szlovénok)
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 2 (1), Klujber 1, LEKICS 7 (2), Cvijics 3, Bölk 2, Márton G.
Csere: Janurik (kapus), Edwige, Tomori, Kisfaludy 2, SIMON P. 4, HÁRSFALVI 4
Edző: Allan Heine
ESBJERG: A. KRISTENSEN – M. Jacobsen 3, M. Möller 2, IVERSEN 3, Breistöl 1, REISTAD 10 (1), Sanna Solberg-Isaksen
Csere: Milling (kapus), N. MÖRK 6 (2), L. Rushfeldt Deila 1, Kamp
Edző: Jesper Jensen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 9. p.: 4–3. 14. p.: 4–7. 19. p.: 7–8. 24. p.: 9–8. 28. p.: 10–13. 34. p.: 12–16. 39. p.: 16–17. 44. p.: 18–21. 50. p.: 21–21. 55. p.: 22–25
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3