Férfi kézilabda NB I: tízperces PLER-gólcsend, sima FTC-győzelem

R. P.R. P.
2024.04.17. 19:59
Imre Bence hat gólt dobott (Fotó: Koncz Márton, archív)
A férfi kézilabda NB I 22. fordulójában az FTC-Green Collect 32–24-re legyőzte a PLER-Budapestet.

A meccs elején még jól tartotta magát a PLER, ám az első félidő második részében bő tíz percig nem szerzett gólt. Ezt kihasználva az FTC stabil előnyt épített ki, és már nem is adta ki a vezetést a kezéből. Végül a zöld-fehérek nyolc góllal nyertek. Imre Bence ezúttal hat gólt vállalt, Nagy Bence és Balogh Zsolt öt-öt találattal járult hozzá a vendégek sikeréhez.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 22. FORDULÓ
PLER-Budapest–FTC-Green Collect 24–32 (13–16)
BUD Aréna, 1100 néző. V: Bóna, Földesi
PLER: KRÁNITZ – TÓTH Á. 5 (1), MARKEZ 5, Simotics 1, Andjelics, Várszegi, Fodor M. 2. Csere: Takács Á. (kapus), Groff, SZUNAJKO F. 6, Sauasi 2, Farkas, Bak, Vízler, FEKETE Á. 3, Szkokán. Edző: Lepsényi Sándor
FTC: Borbély – Csörgő 2, Pordán, Debreczeni 1, J. Mikita 1, NAGY BENCE 5, Kovacsics 3. Csere: GYŐRI K. (kapus) 1, Bujdosó, BALOGH ZS. 5 (1), IMRE B. 6, Bognár A. 3, Szepesi, Mészáros Márk, MÉSZÁROS MÁTÉ 3, Fülöp P. 2. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 12. p.: 7–6. 19. p.: 11–11. 36. p.: 14–19. 48. p.: 18–26. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Lepsényi Sándor: – Rengeteg gyors gólt kaptunk, főleg technikai hibákból. Fontos mérkőzéseink jönnek, de tudomásul kell venni, hogy a Fradi jobb csapat, nem véletlenül küzd a dobogóért.
Pásztor István: – Ez az ötödik hetünk, amikor két mérkőzésünk van, örülök, hogy az akadémisták tudtak segíteni a csapatnak. Bejött az a védekezésünk, amelyet régóta gyakorlunk. Remélem, a PLER kiharcolja a bennmaradást, mert Budapest megérdemli a telt házas csarnokot és az ilyen szurkolást.