Női kézi NB I: otthon nyert a NEKA, idegenben bukott a Békéscsaba

2024.03.23. 19:38
Faragó Lea alaposan megszórta a Kisvárdát (Fotó: utanpotlassort.hu, archív)
Két mérkőzést rendeztek szombaton a női kézilabda NB I-ben.

A NEKA hazai környezetben végig vezetve, három góllal verte meg a Kisvárdát. A balatonboglári együttest a 12 gólt jegyző Faragó Lea cipelte a hátán, míg a másik oldalon Karnik Szabina lógott ki felfelé a mezőnyből hét találattal.

A nap másik mérkőzésén a Györfi Dóra vezette Vasas hazai pályán verte a Békéscsabát.

KÉZILABDA
NEKA–Kisvárda Master Good SE 31–28 (16–12)
Balatonboglár, 200 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
NEKA: Csapó Kincső – Molnár D., Lapos 2, BATÓ 5 (1), GYŐRI V. 3, FARAGÓ LEA 12 (2), Wald. Csere: Zaj (kapus), Alaxai 1, Keceli-Mészáros, Munteanu-Korodi 1, FAZEKAS V. 3 (1), Kriston, Berei 1, MIKLÓS K. 3. Edző: Bakó Botond
KISVÁRDA: Mátéfi D. – AKIJAMA 5 (1), KARNIK SZ. 7 (2), Bucsi, Djatevszka 1, Siska 2, MÉRAI 4. Csere: Leskóczi (kapus), E. Novak, Ajano 3, Szabó Lili 2, JUHÁSZ GRÉTA 4, Kovalcsik B. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–0. 10. p.: 7–1. 12. p.: 10–4. 17. p.: 10–7. 25. p.: 13–8. 35. p.: 18–16. 41. p.: 23–20. 46. p.: 26–20. 48. p.: 26–22. 53. p.: 29–23. 56. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3
Bakó Botond: – Azt kaptam, amit vártam: harcias, fegyelmezett együttest, amely egyre többet tud a kézilabdáról. Elégedett vagyok a teljesítménnyel, a végén még arra ügyeltünk, hogy az egymás elleni mérleg nekünk kedvezzen. Még mindig a saját kezünkben a sorsunk, és amíg ez így van, addig nem lehet olyan nagy baj.
Józsa Krisztián: – Hiába tudtuk, mennyire fontos ez a találkozó, gyakorlatilag az első tíz percben kinyírtuk magunkat. Próbáltunk kapaszkodni, nem adtuk fel, talán ezt tudnám egyedül kiemelni. Már az első félidőben annyi hibát követtünk el, ami egy teljes meccsre is sok lett volna.

Vasas SC–Tappe-Békéscsabai Előre NKSE 28–25 (15–15)
Budapest, Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 350 néző. Vezette: Andorka M., Hucker
VASAS: Balog J. – Domokos D. 1, Ferenczy D. 3, Dombi K. 1, Vámosi 3, GYÖRFI D. 6, Oláh K. Csere: ZSIGMOND P. (kapus), Pénzes 3, Lengyel E., Szücsné Sirián 2, SZILOVICS 5, MIHÁLY P. 4, Fodor N., Boldizsár B. Edző: Konkoly Csaba
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 1, Török F. 2, Gyimesi 2, Bencsik B. 1, Román 2 (1), Szondi 2. Csere: Kücükyildiz 3, Borbély M. 1 (1), MAYER SZ. 5, Kukely K. 2, Aranyi, ZAGAR 4, Bencsik-Giricz. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–3. 17. p.: 7–8. 26. p.: 15–13. 38. p.: 17–18. 44. p.: 21–19. 55. p.: 26–23
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/0, ill. 3/2
Konkoly Csaba: – A nagy küzdelemben sok volt a technikai hiba, de mi kevesebbet rontottunk. Az első félidőben a védekezéssel voltak gondjaink. A második játékrészben többször is vezettünk két góllal, de így is többször kellett megnyernünk ezt a mérkőzést. Ez a két pont sokat jelent a hátralévő feladatokhoz.
Rác Sándor: – Az utolsó tíz percben többet hibáztunk védekezésben és támadásban is, sok labdát eladtunk és sok volt a kihagyott helyzet, ezért veszítettünk. Sajnálom, mert több lehetett volna ebben a mérkőzésben.