Női kézi NB I: ideiglenes edzőjével 15-tel verte a Budaörsöt a Győr

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.16. 17:26
Aniko KovacsVeronica Kristiansenék Kun Attila irányításával magabiztosan verték a Budaörsöt (Fotó: Győri Audi ETO KC)
Ulrik Kirkely és Kristian Danielsen menesztése utáni első mérkőzését játszotta a Győri Audi ETO KC, amely az NB I 20. fordulójában könnyedén, 36–21-re nyert a Budaörs ellen.

A Győr egy pillanatig sem hagyott esélyt a vendégeknek és már a 23. percben héttel vezetett, a mérkőzésen 300. győri találatát megszerző Fodor Csenge góljaira és Silje Solberg védéseire építve pedig a hazaiak a folytatásban is növelték a különbséget végül az ideiglenesen megbízott Kun Attila irányításával 36–21-re nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I, 20. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–MOYRA BUDAÖRS 36–21(16–11)
Győr, 1479 néző. V: Felhő, Öcsi.
GYŐR: SOLBERG-ÖSTHASSEL 1 – Hovden, Gros 4 (2), S. Oftedal 2, BLOHM 4, V. Kristiansen 2, FODOR CS. 6. Csere: DUIJNDAM 1 (kapus), Haugsted, Brattset 3 (1), SZÖLLŐSI-SCHATZL 5, Varga D. 1, Farkas Júlia 3, De Paula 2, Nze Minko, Broch 2. Megbízott edző: Kun Attila
BUDAÖRS: MISTINA – Szabó-Májer, Gergely-Zsigmond 2, Hudák E. 1, Gorilszka 1, DEBRECZENI-KLIVINYI 4 (1), Tóth M. 2. Csere: Vártok R. (kapus), SCHNEIDER 6 (4), Szabó A. 1, Szövérdffy-Szabadfi 1, Kiss M., Wutschi 3. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc 4–2. 12. p.: 7–4. 18. p.: 9–4. 23. p.: 12–6. 36. p.: 20–13. 43. p.: 25–16. 46. p.: 27–17. 51. p.: 30–17.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/5
Kun Attila: – A hét közepétől tudtunk együtt készülni, nem volt könnyű a kupadöntő veresége után talpra állni. Egyforma terhelést igyekeztem adni a játékosoknak, köztük a fiataloknak, az első félidőben még akadozott a gépezet, de a szünet után eltűnt az idegesség.
Buday Dániel: – Mindkét csapat kudarc után érkezett, tőlünk többen is hiányoztak sérülés és betegség miatt, de akik játszottak, tették a dolgukat, ameddig lehetett. Pozitívum, hogy a saját szintünkön több, a mérkőzésen tapasztalt momentumból is tudunk építkezni.