Női kézi NB I: 20 góllal nyert az MTK ellen a Ferencváros, a Győr is simán győzött

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.19. 19:25
Simon Petra remekelt, az FTC könnyedén nyert az MTK ellen (Fotó: Török Attila)
Nagyon magabiztos, 43–23-as győzelmet aratott hazai pályán az MTK Budapest ellen az FTC-Rail Cargo Hungaria a női kézilabda NB I 17. fordulójában, majd a 23. fordulóból rendezett mérkőzésen a Győri Audi ETO KC is hozta a kötelezőt és 37–21-re nyert Székesfehérváron az Alba ellen.

Az első gólt Poczetnyik Luca Laura révén még az MTK szerezte, de a kék-fehéreknek innentől esélyük sem volt, az FTC Simon Petra értékesített hetesével már a 20. percben 17–7-re vezetett, s a folytatásban sem lassítva kiütéses, 43–23-as győzelmet aratott.

Az MTK-val ellentétben a Győr ellenfele, az Alba Fehérvár egy pillanatig sem tudott vezetni hazai pályáján, ugyanis a még a Kun Attila irányította kisalföldiek már negyedóra után hat góllal vezettek, végül könnyedén nyertek 37–21-re.

NŐI KÉZILABDA NB I, 17. FORDULÓ
FTC-Rail Cargo Hungaria–MTK Budapest 43–23 (22–9)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 700 néző. Vezette: Héjja, Kónya
FTC: BÖDE-BÍRÓ – KOVÁCS A. 4, SIMON P. 10 (3), Edwige, KISFALUDY 7, Bölk 1, HÁRSFALVI 4. Csere: Janurik (kapus), Klujber 1, HORVÁTH F. 5, Malestein 4 (1), Márton 4, Kármán 3. Edző: Allan Heine
MTK: Győri B. – Papp D. 2, Mészáros-Mihálffy 3, FARKAS JOHANNA 11 (2), Dakos, Potczetnyik 1, Pelczéder. Csere: Szőke (kapus), Weisheitel, Kekezovity 3, Ferenczy F. 2, Fekete B., Kobela, Török Lilly, Bari 1, Koczka. Edző: Vágó Attila
 Az eredmény alakulása. 10. perc: 9–5. 17. p.: 14–6. 20. p.: 17–7. 37. p.: 30–12. 48. p.: 33–17. 56. p.: 40–21.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Allan Heine: – Volt bennem izgatottság, mert láttam az MTK Győr elleni mérkőzését, de az első tíz perc után fokozatosan növelni tudtuk az előnyünket. Örülök, hogy a fiataloknak is lehetőséget tudtam adni, akik jól is teljesítettek.
Vágó Attila: – Szomorú vagyok, sajnálom ezt a teljesítményt, elnézést kérek a szurkolóktól azért, amit kézilabda címén most előadtunk. Az első tíz percben úgy-ahogy tartottuk magunkat, utána azonban már nem volt tartása a csapatnak. Ezen feltétlenül változtatnunk kell.

Fehérvár KC–Győri Audi ETO KC 21–37 (11–16)
Székesfehérvár, 650 néző. Vezette: Dáné, Marton Zs.
FEHÉRVÁR: TÓTH NIKOLETT – Zrnic 1, SZABÓ KITTI 5 (2), KÖVÉR 3, Sulyok, Utasi 3, Takó 1. Csere: Kajumova (kapus), Szmbatjan 4, Afentaler 3 (3), Kocsis B. 1, Szemes, Dubán. Edző: Horváth Roland
GYŐR: DUIJNDAM – GYŐRI-LUKÁCS 4, Gros 1, S. Oftedal 1, V. KRISTIANSEN 4 (2), Brattset Dale 4, Farkas Eszter 1. Csere: Solberg-Östhassel (kapus), Haugsted, Farkas Júlia 2, NZE MINKO 5, FODOR CS. 6, Varga Dalma 2, DE PAULA 5, Broch 1, Blohm 1. Megbízott edző: Kun Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–6. 12. p.: 4–8. 18. p.: 4–11. 24. p.: 7–14. 34. p.: 12–19. 40. p.: 15–21. 46. p.: 15–25. 52. p.: 18–30.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Horváth Roland: – Nem volt kérdés, ki nyeri a meccset. A célunk az volt, hogy bizonyos periódusokban teljesítsünk úgy, amivel előre léphetünk a folytatásban. Rosszul kezdtünk, de összességében sikerült tisztesen helytállni, miközben az is várható volt, hogy a végére felőröl bennünket az ellenfél.
Kun Attila: – A tempó dominált és ebben sokáig jól tartotta magát az Alba. Az első félidőben sokat hibáztunk támadásban, ebben szerepe volt Tóth Nikolettnek is a hazai kapuban. Próbáltam forgatni a csapatot és örülök, hogy mindenki élni tudott a kapott lehetőséggel.