Női kézi BL: Faluvégiék minimális előnybe kerültek az Ikast ellen

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.03.17. 17:31
Xenia Smits nyolc gólt lőtt, a Bietigheim kettővel nyert az Ikast ellen (Fotó: SG BBM Bietigheim Frauen/Instagram)
Hazai pályán 29–27-re nyert a sérült Szikora Melinda mellett Faluvégi Dorottyát és Háfra Noémit foglalkoztató német SG BBM Bietigheim a dán Ikast ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőbe jutásért rendezett párharcának első mérkőzésén.

Fordulatos mérkőzést vívott a két csapat, a Bietigheim korai 7–4-es előnye ellenére az Ikast még az első félidőben 13–10-re fordított, s egészen a hajráig vezetett is.

A Bietigheim azonban nagy erőket mozgósított és az utolsó 10 percet kétgólos előnyről kezdte, majd az idegek harcát is jól bírta, végül előnyét meg tudta tartani, s 29–27-es előnyről várhatja a dániai visszavágót.

A mérkőzés legjobbja a hazaiaktól a 12 lövésből nyolc gólt szerző Xenia Smits volt, míg a vendégektől Ingvild Bakkerud 11-ből hét góllal zárt. A két magyar légiós közül Faluvégi Dorottya mindkét kísérletét gólra váltotta, Háfra Noéminek viszont nem volt próbálkozása.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
RÁJÁTSZÁS A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
SG BBM Bietigheim (német)–Ikast (dán) 29–27 (13–14)

KORÁBBAN
Krim Ljubljana (szlovén)–CSM Bucuresti (román) 24–30 (12–18)
FTC-Rail Cargo Hungaria–Brest Bretagne (francia) 28–30 (15–14)
DVSC-Schaeffler–Vipers Kristiansand (norvég) 28–29 (16–16)

 

Legfrissebb hírek

Női kézilabda: a Győr újabb BL-címe már a 21. magyar nemzetközi kupasiker

Kézilabda
9 perce

Szöllősi-Schatzl Nadine: Végig éreztük a szurkolók szeretetét

Kézilabda
1 órája

Reistad bement az öltözőbe, majd kijött, és megnyerte a bronzérmet az Esbjergnek

Kézilabda
3 órája

Az Odensét is BL-döntőbe vezető Gjekstad: „A Győr a favorit, de szeretnénk méltó kihívói lenni”

Kézilabda
8 órája

Szemerey Zsófi: Hibákat követtünk el, az Odense lélektani előnybe került

Kézilabda
22 órája

Negyvenkét győztes meccs után elbukott a Metz, az Odense jutott be a BL döntőjébe

Kézilabda
23 órája

Bruna de Paula: Azért Per az öltözőben még korántsem volt ennyire nyugodt

Kézilabda
Tegnap, 17:43

A Győri ETO edzője nem fogta vissza magát, amikor a csődbe ment Vipersről kérdezték a BL-négyes döntő előtt

Kézilabda
Tegnap, 12:28
Ezek is érdekelhetik