Imre Bence: Elnézést a viselkedésemért, de frusztráló, amikor a családodat szidják...

N-P. T.N-P. T.
2024.03.24. 10:46
Imre Bence (balra) bocsánatot kért a viselkedéséért (Fotó: Koncz Márton)
Az FTC-Green Collect hazai pályán 32–29-re legyőzte a 17-szeres szlovák bajnok Tatran Presov együttesét a férfi kézilabda Európa-kupa negyeddöntőjének szombat esti mérkőzésén. Imre Bence megint parádézott: 10 lövéséből 9-et gólra váltott, aztán a mérkőzés végi balhéban is benne volt – vele beszélgettünk a találkozó után.

Imre Bencét először arra kértük, meséljen arról, miért ért véget igen paprikás hangulatban a találkozó.

„Igazából elnézést szeretnék kérni mindenkitől, mert a végén én voltam az, aki kezdeményezett. Az egész meccsen tűrtük, tűrtük, kicsit a Davidovic túlgondolta talán a dolgokat, és folyamat dumált. Egy idő után nagyon frusztráló tud lenni, amikor a családod szidják… Tényleg elnézést kérek, mert nekem nem szabadna ilyenbe belemennem, rajta leszek, hogy többet ne forduljon elő. Amúgy sem vagyok az a típus, aki hevesen odamegy valakihez, ez most kicsit kijött belőlem.”

Videónkban beszélgetünk arról, hogy az olimpiai selejtezős formáját átmentve 10 lövéséből 9 gólt szerzett; hogy mire lehet elég ez a 3 gól a visszavágón; szóba kerül a hangulat, ahogy az is, hogy szeretne-e Európa-kupa-győzelemmel búcsúzni a Ferencvárostól.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-GREEN COLLECT–TATRAN PRESOV (szlovák) 32–29 (17–15)
Elek Gyula Aréna, 800 néző. V: Radcenko, Persis (lettek).
FTC: BORBÉLY Á. – IMRE 9 (2), BOGNÁR A. 6, Lékai 4, Füzi 2, Nagy Bence 5, Szepesi 1. Csere: J. Mikita 2, Pordán, Balogh Zs. 1, Debreczeni 1, Csörgő, Pető 1. Edző: Pásztor István
PRESOV: Chupryna – Fenár 2, Hernández 2 (1), Barros, URBAN 7, KASZATKIN 4, Mital 1. Csere: CVITKOVIC (kapus), Sako 4, Davidovic 6, Kovács M. 1, Hozman, Hajan 2. Edző: Pavol Jano
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 11–6. 21. p.: 12–10. 28. p.: 16–12. 34. p.: 18–17. 39. p.: 20–19. 43. p: 24–20. 50. p.: 28–23. 53. p.: 28–25. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1
Pásztor István: – Csodálatos volt a hangulat, ilyen kellene minden bajnoki meccsünkön is, sokkal jobb így játszani, a csapat is feldobottabb ilyenkor. Összességében azt kaptuk az Eperjestől, amire készültünk, mindenki jól megoldotta a feladata nagy részét. A gyors lerohanásokat sikerült megfékeznünk, és a felállt támadás elleni védekezésünk is jól működött, miután a második félidőben már jól helyezkedtünk a beállóval szemben.