Klujber: Maszlova erősítés lesz, de ma az lett volna a cél, hogy ne lőhessen ilyen gólokat

N-P. T.N-P. T.
2024.03.16. 18:51
Az FTC 30–28-ra kikapott idehaza a Brest Bretagne-tól a női kézilabda Bajnokok Ligájában a negyeddöntőbe jutásért folytatott párharc első mérkőzésén. A találkozó után Klujber Katrinnal beszélgetett az NSO Tv stábja.

Klujber Katrintól azt kérdeztük, mennyire fáj az utolsó fél perc, amikor időkérés után egyenlíthettek volna, helyette ők kaptak gólt.

„Mindenképpen fáj, hiszen ha egy picit összeszedettebbek vagyunk, akkor sikerülhetett volna itthon ez a mérkőzés, de nem adjuk fel, van még egy visszavágó. Nincsen semmi veszve, én úgy gondolom, mert, ha ezeket a dolgokat, amik ma nem úgy mentek, kijavítjuk, akkor nagyon jó mérkőzést játszunk ott.”

Videónkban beszél arról, hol lehetett volna megfogni a meccset, illetve szóba kerül az a Valerija Maszlova, aki 9 gólt dobott ezen a találkozón, de nyártól a Fradit erősíti, éppen Klujber posztján. Illetve arról is beszélünk, hogy egy éve egy másik francia csapat, a Metz ellen hasonló (vagy inkább még nagyobb) bravúrt vittek véghez a hazai vereség után, amire most is szükségük lenne.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–BREST BRETAGNE (francia) 28–30 (15–14)
Érd, 1900 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
FTC: JANURIK – MALESTEIN 5, Klujber 3, LEKICS 9 (2), Cvijics 2, Bölk 3, Márton G. 2. Csere: Böde-Bíró (kapus), Edwige, Simon P. 3, Kisfaludy, Hársfalvi J., Kovács A. 1. Edző: Allan Heine
BREST: Foggea – A. Toublanc 2 (1), MASZLOVA 9, N’Diaye, Foppa 2, A. DEMBÉLÉ 4, C. Lassource 2. Csere: FILTER (kapus), CARLSON 5, Cabral Barbosa 3, Coatanea, Faure, Kouyaté 3. Edző: Pablo Morel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 14. p.: 4–6. 17. p.: 7–8. 23. p.: 11–11. 27. p.: 13–12. 34. p.: 15–18. 41. p.: 20–22. 46. p.: 23–23. 53. p.: 25–26. 57. p.: 27–28
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1
Allan Heine: – Nagyon szoros meccset játszottunk, és csak pici hiányzott a sikerhez. Ez tartja bennem a reményt, hogy ha Brestben jobban teljesítünk, akkor talán győzünk majd. Azt gondolom, megvan a csapatban az erő, hogy ott jobban teljesítsen, és a hit, hogy meglepetést okozzon. Végig harcoltunk, de ezúttal kicsi szerencse is hiányzott.
Pablo Morel: – Nagyon kemény mérkőzés volt, nagyszerű ellenféllel szemben, mindig öröm az FTC ellen ebben a hangulatban játszani, ráadásul egy ilyen szoros mérkőzést. Még nem jelent semmit ez a mérkőzés, nem ér továbbjutást annak ellenére, hogy győztünk, hiszen a kétszer hatvan perces csata első félidején vagyunk túl.