FTC: Két éve berobbantam, most már ismertek – Simon a 2. győztes kupadöntője után

N-P. T.N-P. T.
2024.03.11. 12:23
Márton Gréta és Simon Petra öröme (Fotó: Török Attila)
A Győri Audi ETO KC jó kezdése ellenére a címvédő FTC-Rail Cargo Hungaria nyerte meg a Török Bódog női kézilabda Magyar Kupa tatabányai döntőjét, így a fővárosiak a kisalföldiekhez hasonlóan történetük során 15. alkalommal nyerték meg a sorozatot. A találkozó után a Fradi négygólos játékosával, Simon Petrával beszélgetett az NSO Tv stábja.

Simon Petra elmondta, szerinte miért nyerték meg az utolsó 10 percben a kupadöntőt.

„Úgy gondolom, ott a kezünkbe tudtuk venni a mérkőzést, kitettük a szívünket a pályára. Támadásban megtaláltuk a lehetőségeket, amikből gólokat tudtunk lőni, a védekezés meg nagyon összeállt és a Blaninak is jöttek a védések. Azért tudtunk nyerni, mert egy percig sem adtuk fel és hittünk abban, hogy ezt idén is be tudjuk húzni. Örülök, hogy így sikerült.”

Videónkban beszélgetünk arról, mekkora élmény a közel teltházas tatabányai csarnokban egy kupadöntőben egyenlítő gólt dobni. Szóba kerül, hogy 19 évesen ez volt a második győztes kupadöntője, melyeken összesen már 7 gólt szerzett. Beszélgetünk az ünneplésről a szurkolókkal és a csapattársakkal, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéről és a sérüléséből visszatérő Andrea Lekics szerepéről is.

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ, TATABÁNYA
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–25 (13–11)
Tatabánya, Multifunkcionális Sportcsarnok. 4500 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
GYŐR: SANDRA TOFT – Győri-Lukács 1, NZE MINKO 4, Brattset 2, Haugsted, V. KRISTIANSEN 6 (3), Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapus), S. Oftedal 3, GROS 5 (1), Blohm, Fodor Cs., Hovden, De Paula. Edző: Ulrik Kirkely
FTC: BÖDE-BÍRÓ B. – Malestein, KLUJBER 4, LEKICS 7 (3), Cvijics 1, BÖLK 3, MÁRTON G. 6. Csere: Janurik (kapus), Edwige, SIMON P. 4, Hársfalvi J., Kovács Anett, Kisfaludy. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–0. 11. p.: 6–1. 15. p.: 6–4. 21. p.: 9–6. 24. p.: 9–9. 36. p.: 13–13. 43. p.: 18–15. 47. p.: 19–18. 51. p.: 22–21. 57. p.: 22–25
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3