A Telekom Veszprém simán nyert odahaza a GOG ellen

2024.02.22. 18:40
Fotó: Dömötör Csaba
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 12. fordulójában a Telekom Veszprém 34–31-re megverte odahaza a dán GOG együttesét.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
B-CSOPORT
Telekom Veszprém–GOG (dán) 34–31 (19–13)
Veszprém, 5011 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM: Corrales – VAJLUPAU 5, REMILI 6, Fabregas 1, Ligetvári, EL-DERA 5, Descat 1. Csere: M. JENSEN (kapus) 2, J. OMAR 6 (2), PESMALBEK 4, Koszorotov, Sandell 2, Casado 1, A. Nilsson 1, Mahé, Elísson. Edző: Momir Ilics
GOG: Thulin – O. RASMUSSEN 3, Persson 3, N. PEDERSEN 4, H. Jakobsen, MENSING 10, BLONZ 6 (4). Csere: Dorgelo (kapus), Vilhelmsen, Lindskog 3, Lykke 2, Clausen, Legér, Kildelund, Lyng. Edző: Mikkel Voigt Frederiksen
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 11. p.: 8–5. 16. p.: 11–9. 19. p.: 12–11. 25. p.: 17–12. 40. p.: 22–20. 49. p.: 28–25. 53. p.: 32–27. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Momir Ilics: – Az első félidőben jól játszottunk, megvolt a sebességünk, a ritmusunk, Mike Jensen kiválóan védett. A tizenkilenc lőtt gól nagyon jónak számít. Fordulás után rengeteget hibáztunk, ezzel nem vagyok elégedett. Muszáj ezeket a szakaszokat elkerülni, mert könnyedén megbosszulhatják magukat a folytatásban.
Thomas Brandt Nyegaard (másodedző): – Volt esélyünk arra, hogy visszakapaszkodjunk, csalódott vagyok, hogy nem sikerült. Kiemelném Mike Jensen teljesítményét az ellenfél kapujában. A második félidőben is megvoltak a lehetőségeink, sajnos nem tudtunk velük élni.

VÖRÖSBEN ÚSZOTT A LELÁTÓ a Telekom Veszprém–GOG Bajnokok Ligája-csoportmeccs előtt a Veszprém Arénában, köszönhetően az új fényjátéknak, és a hazai játékosok bemutatása is másképpen zajlott, mint eddig, bár egyelőre a régi azért ütősebbnek tűnik. Kisebb bokasérülés miatt a jobbszélső Gasper Marguc maradt ki a hazaiak keretéből, akik meghúzták a meccs elejét, még úgy is vezettek, hogy négy perc alatt három kapufát dobtak.

Az első nyolc veszprémi gólból hetet bal kézzel szereztek, a jobbátlövő Jahja Omar hármat, az irányítóként játszó Nedim Remili és a jobbszélső Mikita Vajlupau pedig kettőt-kettőt lőtt. Rodrigo Corrales nem kapta el a fonalat a hazai kapuban, ezért a félidő felénél Mike Jensen érkezett a helyére, aki hamar belejött, a szünet előtt elakadt benne négy lövés, ebből kettő ziccer, a jobban játszó Veszprém pedig szép csendben elszakadt ellenfelétől, és hat góllal megnyerte az első játékrészt.

A második félidő első tíz perce a dánoké volt, feljöttek két gólra, kapusuk, a következő idénytől a Szegedet erősítő Tobias Thulin nagyokat védett, miközben a Veszprém sok hibával játszott, és meccsben tartotta az ellenfelét. Ekkor észbe kapott Momir Ilics csapata, és nem engedte közelebb a dánokat, Mike Jensen pedig nemcsak remekül védett a folytatásban is, de két egész pályás gólja után valósággal őrjöngött a csarnok. Egyáltalán nem játszott hibátlanul a Veszprém, ám a győzelméhez nem férhetett kétség, 34–31-re nyert és tovább üldözi a Magdeburgot a tabellán.