Női kézi NB I: tíz góllal nyert a Győr Békéscsabán

2024.02.08. 19:57
Fodor Csenge is már pályára lépett a Békéscsaba ellen (Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC)
A Győri Audi ETO 34–24-re nyert a Tappe-Békéscsabai Előre otthonában a női kézilabda NB I csütörtöki találkozóján.

Közel húsz percig tartotta a lépést a házigazda az esélyesebb vendégével (8–8), ezt követően ellépett a Győr, amely 45 perc elteltével már tíz góllal vezetett (27–17), előnyét pedig meg is tudta tartani.

Hat góljával holtversenyben a legeredményesebb lett a békéscsabai Román Dorina, illetve a vendégek részéről Bruna Almeida de Paula és a 650. győri találatát megszerző Veronica Kristiansen.

A tavaly augusztus 19-i sérülését követően ezen a találkozón tért vissza Fodor Csenge. A Győri Audi ETO KC balszélsője szombaton a CSM Bucuresti elleni Bajnokok Ligája-találkozón már ott volt a meccskeretben, akkor azonban még nem kapott játéklehetőséget. Békéscsabán viszont pályára lépett és egy góllal vette ki a részét a vendégek sikeréből.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Győri Audi ETO KC 24–34 (10–13)
Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Horváth P., Marton
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 1, ARANYI 4, Gyimesi 4 (2), Bencsik B. 2, ROMÁN 6 (1), Szondi 1. Csere: Szabó D., Madera-Domokos (kapusok), Borbély 2, Mayer 2, Török F., Kukely K. 1, Csáki, Bencsik-Giricz 1, Sándor R. Edző: Rác Sándor
GYŐR: Duijndam – Győri-Lukács 3, KRISTIANSEN 6 (3), Nze Minko 2, Brattset 1, Haugsted 2, Fodor Cs. 1. Csere: Solberg-Östhassel (kapus), OFTEDAL 3, Farkas E. 1, Rju Un Hi, Broch, BLOHM 5 (2), DE PAULA 6 (2), Varga D. 1, Farkas J. 3. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 3–4. 13. p.: 7–6. 24. p.: 8–11. 32. p.: 10–15. 40. p.: 14–21. 46. p.: 17–27. 54. p.: 20–30. Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 8/7
Rác Sándor: – A maximumot nyújtottuk az első félidőben Európa egyik legjobb csapata ellen. Tudtam, ha mi jobban játszunk, akkor ők emelnek egyet a fordulatszámon. A győriek most is megmutatták, hogy miként kell gyors kézilabdát játszani. Örülök, hogy idén először mind a tizenhat benevezett játékos pályára léphetett.
Ulrik Kirkely: – Az első félidőben szenvedtünk, nem volt magas szinten a koncentrációnk. A szünet után már folyamatosan tudtunk játszani és magabiztosan szereztük meg a két pontot. Szerettünk volna az akadémistáknak játéklehetőséget adni és örültem annak, hogy Fodor Csenge sérülése után visszatért a csapatba.