Női kézi NB I: megizzadt a Debrecen a NEKA ellen

T. Z.T. Z.
2024.02.23. 19:52
Vámos Petra tíz gólt dobott a NEKA ellen (Fotó: Kovács Péter, archív)
A DVSC Schaeffler a hajrában tette biztossá a NEKA elleni győzelmét a női kézilabda NB I 16. fordulójának pénteki játéknapján.

A félidőben nem kis meglepetésre még a NEKA vezetett a Debrecen otthonában, és a fordulás után is nagyon sokáig szoros volt a találkozó. A meccs utolsó öt percét is úgy kezdték a csapatok, hogy csak egy góllal vezetett a Debrecen, amely azonban jobban bírta a hajrát, és végül 32–29-re megnyerte a találkozót. A hazaiaknál Vámos Petra tíz gólig jutott, a NEKA legeredményesebb játékosa a hatgólos Faragó Lea volt.

A Vác simán, a Vasas nagy csatában nyert

A Vácnak nem okozott gondot a Budaörs legyőzése, annál inkább több gondja volt viszont a Vasasnak, amely drámai csatában 29–27-re verte meg a Dunaújvárost. A Békéscsaba továbbá hazai pályán, a Kisvárda idegenben gyűjtötte be a két pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–NEKA 32–29 (15–16)
Debrecen, 900 néző. V: Asztalos, Szalay Z.
DEBRECEN: GABRIEL – Töpfner 3 (3), Szabó Nina, Füzi-Tóvizi 3, PLANÉTA 7, VÁMOS P. 10, VÁMOS M. 5. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, E. Johansson, Haggerty, Jovovics 1, Csernyánszki 1, Grosch, Petrus 1. Edző: Szilágyi Zoltán
NEKA: ZAJ – Molnár D. 3, Lapos 1, Bató 2, Alaxai 1, FARAGÓ LEA 6 (2), Wald 1. Csere: Csapó Kincső (kapus), KECELI-MÉSZÁROS 4, Petruska, Kriston, MUNTENAU-KORODI 4, Matucza 2, Berei 3, Fazekas V. 2 (2). Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 19. p.: 12–8. 27. p.: 13–15. 36. p.: 18–19. 48. p.: 24–23. 54. p.: 28–27
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/4
Szilágyi Zoltán: – Amikor az első játékrészben négy góllal vezettünk, túlságosan megnyugodtunk, a vendégek pedig megérezték a lehetőséget, és kiváló periódust produkálva fordítottak. Örülök, hogy a végjátékban akadt néhány jó egyéni teljesítmény, ennek köszönhetően szereztük meg a két pontot.
Bakó Botond: – A lányok a szívüket-lelküket kitették a pályára, ennek köszönhetően remekül helytálltunk a BL-ben szereplő debreceniek otthonában. A hajrában a Lokinál volt jobb a kapusteljesítmény, így győzött a rutinosabb együttes. Elégedettek lehetünk, hiszen a csapatunk fejlődik, de még rengeteg feladat vár ránk.

PRAKTIKER-VÁC–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 27–20 (15–11)
Vác, 550 néző. V: Nagy F., Túróczy
VÁC: BUKOVSZKY – Such 1, Ballai B. 3, Bordás 1, KUCZORA 6, MARINCSÁK 5 (1), Ballai A. 2. Csere: Győri A. (kapus), Kovalcsik J. 2, CSÍKOS 5 (2), Kovács Anikó, Kurucz A. 2 (2). Edző: Herbert Gábor
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szabó-Májer 1, Gergely-Zsigmond 1, GORILSZKA 8, Hudák 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Tóth M. 1. Csere: MISTINA K. (kapus), Szekerczés 1, Pálos-Bognár 3 (2), Szövérdffy-Szabadfi 1, Vártok T., Szabó Anna, Kiss M. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3-4. 11. p.: 6–5. 19. p.: 8–8. 22. p.: 11–8. 27. p.: 14–9. 34. p.: 16–13. 38. p.: 19–14. 45. p.: 20–15. 50. p.: 23–15
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2
Herbert Gábor: – Az első félidő közepére érkeztünk meg igazán a mérkőzésbe. Voltak jó egyéni teljesítmények, Bukovszky Anna a kapuban sokat tett azért, hogy ne érjen utol minket a Budaörs. Végig a küzdelem dominált, megérdemelt, nagyon értékes két pontot gyűjtöttünk.
Buday Dániel: – Fáj a vereség, de felemás érzéseim vannak. A küzdőszellem, az akarat, a védekezés és a kapusteljesítmény jó volt, ugyanakkor tizenöt kihagyott ziccerrel nem lehet rangadót nyerni. A különbség elsőre soknak tűnik, a mérkőzés ennél azért szorosabb volt.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE–ALBA FEHÉRVÁR KC 29–24 (11–13)
Békéscsaba, 700 néző. V: Hargitai, Markó
BÉKÉSCSABA: PÁSZTOR B. – Horváth G. 1, Aranyi 2, Gyimesi, BENCSIK B. 4, ROMÁN 2, Szondi 2. Csere: Szabó D. (kapus), KÜCÜKYILDIZ 7(1), Mayer Sz. 1, Borbély M. 1 (1), TÖRÖK F. 3, ZAGAR 4, Kukely K. 2. Edző: Rác Sándor
FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic 2, Afentaler, Szabó Kitti 3 (3), KÖVÉR 4, Utasi 5, Takó 2. Csere: TÓTH NIKOLETT 1, Orbán L. (kapusok), Sulyok, SZMBATJAN 7 (1), Bojtos, Dubán, Kocsis B. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 7. perc: 1–2. 15. p.: 6–4. 20. p.: 8–7. 28. p.: 10–12. 33. p.: 14–13. 39. p.: 16–17. 46. p.: 21–17. 50. p.: 21–20. 56. p.: 27–22
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Rác Sándor: – Igyekeztünk nagyon felkészülni. A két új játékos sokat tett hozzá a győzelemhez, az első félidőben Fatos Kücükyildiz sokat mutatott a tudásából és a fiatal Andela Zagartól is szép megoldásokat láttam. Leginkább azonban Pásztor Bettinát dicsérhetem, amikor jó napot fog ki a kapuban, akkor nyerünk.
Horváth Roland: – Tudtam, hogy nehéz dolgunk lesz, mert a Békéscsaba az életéért küzd. Amit eddig jól csináltunk a meccsek második félidejében, azt most nem. A lányok jól teljesítettek az elmúlt mérkőzéseken, és talán azt gondolják, hogy tudnak kézilabdázni, de még nem. Százszázalékos ziccerek sokaságát hagytuk ki, ez egy ilyen találkozón nem fér bele.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–VASAS SC 27–29 (13–16)
Dunaújváros, 425 néző. V: Bócz, Wiedemann
DUNAÚJVVÁROS: Wéninger – Agócs 1, Trawczynska 3 (1), Moreno, Gajdos 2, Borgyos 3, Török F. 2. Csere: Oguntoye (kapus), Szalai B. 4, PARÓCZY 5, Bouti 2, ARANY R. 5 (2), Lakatos P., Csáki Zs. Edző: Paic Róbert
VASAS: BALOG J. – Domokos D. 4, Boldizsár 2, JUHÁSZ F. 6, Dombi K. 2, Györfi 1, OLÁH K. 7 (4). Csere: Vámosi, Szücsné Sirián 1, Szilovics 3, Pénzes 2 (1), Mihály P., Fodor N. 1, Ferenczy D. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–1. 6. p.: 3–1. 14. p.: 7–7. 20. p.: 9–11. 28. p.: 12–13. 36. p.: 18–18. 39. p.: 20–18. 47. p.: 23–23. 57. p.: 26–28
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 5/5
Paic Róbert: – Megérdemelte a győzelmet a Vasas. Le vagyunk taglózva, nagyon kellettek volna a pontok nekünk is. Két hasonló erősségű csapat küzdött, és az nyert, amelyik kevesebbet hibázott. Nagyon idegesek voltunk, hétmétereseket hagytunk ki, ziccereket hibáztunk, ez megpecsételte a sorsunkat.
Konkoly Csaba: – Hihetetlenül motiváltan léptünk pályára. Többször átvette a vezetést ellenfelünk, de mindig akadt olyan ember nálunk, aki megoldotta az adódó szituációkat, így fordítani tudtunk. Aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a sikerünkhöz.

KOZÁRMISLENY KA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 19–25 (8–11)
Kozármisleny, 450 néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
KOZÁRMISLENY: SZABÓ LUCA 1 – Grénus 3, BRETTNER 3, Bánfai V. 1, Tobak, SCHEFFER 5, Szatmári M. 2. Csere: Wichmann, Pusztai (kapusok), Halász B., Grosics 3 (3), Imrei N., Imrei R. 1, Lengyel L., Hadnagy, Kecskés. Edző: Gyulay László
KISVÁRDA: MÁTÉFI D. – AKIJAMA 6, Karnik Sz. 2, Diatevszka, SISKA 6, Novak, Mérai 1. Csere: Torda (kapus), AJANO 5, Bucsi 3 (3), Szabó Lili 1, Kovalcsik B. 1, Makó. Edző: Józsa Krisztián
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Gyulay László: – A Kisvárda nem érdemtelenül győzött. Mi már a jövő csapatát építjük, a mérkőzéseinket ennek szeretnénk szentelni a következő időszakban.
Józsa Krisztián: – Talán könnyebben is nyerhettünk volna, mint ahogyan végül győztünk. Persze a siker rendkívül értékes.