A Ferencváros fontos meccset nyert meg Romániában a női kézilabda BL-ben

2024.02.04. 15:55
Fotó: Koncz Márton
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Ferencváros 23–20-ra megverte idegenben a Rapid Bucuresti együttesét. Kiváló csapatmunkával nyert a közvetlen rivális otthonában a legutóbb döntős FTC, amely nagy lépést tett a továbbjutás felé.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
B-CSOPORT
CS RAPID BUCURESTI (román)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 20–23 (11–16)
Bukarest, 4500 néző. V: Mata, B. López (spanyolok)
RAPID: Ciuca – M. López 1, JANJUSEVICS 7 (3), Kassoma 3, L. González, O. KANOR 5, Korsós 1. Csere: Kapitanovic, SANDRU (kapusok), Mogensen, L. Kanor 1, Polman 2, A. Hernández, Ilie, Ostase. Edző: David Ginesta
FTC: BÖDE-BÍRÓ – MALESTEIN 5 (1), Klujber 4, Simon P. 2, EDWIGE, BÖLK 8, Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), TOMORI, CVIJICS 1, Kukely A., Hársfalvi. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 9. p.: 5–4. 11. p.: 6–5. 17. p.: 6–8. 21. p.: 8–11. 26. p.: 9–14. 33. p.: 14–17. 40. p.: 15–20. 45. p.: 17–20. 50. p.: 18–22. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/1
David Ginesta: – Nem vagyok boldog, nem ilyen eredményre számítottunk. De nem nyerhettünk, mert a második félidőben túl sokat hibáztunk támadásban. Most ez volt a realitás, ám nem adjuk fel, a végsőkig harcolunk a továbbjutásért.
Allan Heine: – Taktikailag és a fizikai erőbedobást tekintve is magas színvonalú mérkőzés volt. Nagyon büszke vagyok arra a teljesítménye, amit mutattunk ebben a pokoli hangulatban, nem egyszerű itt így játszani. Védekezésben jól felkészültünk az ellenfélből. Elégedett vagyok, mert a nehéz pillanatokban mindig volt valaki, aki egy-egy megoldással lendíteni tudott a játékunkon, összességében nézve viszont rendkívül erős csapatmunkával nyertünk.

Valahogy így kell belemenni egy sorsdöntő mérkőzésbe. A legutóbb Bajnokok Ligája-döntős FTC női kézilabdázói a továbbjutás szempontjából létfontosságú rangadót vívtak a közvetlen rivális román Rapid Bucuresti otthonában vasárnap délután, és pontosan átérezték a meccs súlyát. Tomori Zsuzsanna nem a levegőbe beszélt, amikor előzetesen azt mondta lapunknak, hogy nagyon készültek a csatára.

Az elitsorozat aktuális idényében talán még sohasem működött ennyire precízen, összeszedetten és gördülékenyen a ferencvárosi gépezet, mint az első félidőben. Védekezésben Tomori, a szerb Dragana Cvijics és a francia Béatrice Edwige irányításával hatékonyan és önfeláldozóan tette mindenki a dolgát, a masszív fal mögött pedig Böde-Bíró Blanka is hozzátette a magáét. Támadásban az ellenállhatatlan Emily Bölk vitte a prímet, a német válogatott balátlövő az első huszonöt percben hét gólt rámolt be, így biztos vezetést építettek ki a zöld-fehérek az első félidőben. Miközben a hazaiak nem fogtak ki jó napot és sok hibával kézilabdáztak, addig vendég részről mindenki okosan, higgadtan, türelmesen és koncentráltan teljesített.

A pazar első félidőt követően is tartani tudta négy-öt gólos előnyét a Ferencváros. Bár támadásban már korántsem volt annyira lehengerlő a dán Allan Heine együttese, és a korábbi siófoki kapus, Denisa Sandru is bravúrosan védett a Rapid kapujában, a vendégvédelem változatlanul szilárdan állt a lábán. Nem volt szép a játék a szünet után, döcögősebb lett a magyar együttes is, de ez is bőven belefért. A bukarestiek képtelenek voltak megújulni vagy feljebb kapcsolni, látványosan nem bírták el a nyomást, és elképesztő hibákat követtek el. Ahogy az utolsó percekben egy bukaresti támadószabálytalanság után Cvijics és Simon Petra eksztázisban összeölelkezett, abban minden benne volt.

A több jó egyéni teljesítményt felvonultató Fradi előremutató csapatmunkával és mentális erővel, nagy szívvel és akarattal küzdve aratott teljesen megérdemelt győzelmet, így három ponttal elhúzott a Rapidtól, és két körrel a zárás előtt nagy lépést tett a továbbjutás felé. 20–23