Női kézi: 2008 után nyert ismét a Győr ellen a DVSC

2024.02.10. 17:39
Nem mindennapi tettet hajtott végre a Debrecen (Fotó: Molnár Péter/Hajdú Bihari Napló)
Fordulatos, végletekig kiélezett mérkőzésen a DVSC Schaeffler hazai pályán 29–28-ra legyőzte a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 13. fordulójában, ezzel a hajdúságiak 2008 óta először múlták felül a kisalföldieket.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, A-CSOPORT, 13. FORDULÓ
DVSC SCHAEFLLER–GYŐRI AUDI ETO KC 29–28 (14–14)
Debrecen 2000 néző. V: Prastalo, Balvan (bosnyákok)
DVSC: Gabriel – Grosch 1, HÁMORI 2, Füzi-Tóvizi, PLANÉTA 3, VÁMOS P. 4, PETRUS 4, Csere: BARTULOVIC (kapus), Kácsor 4, Töpfner 4 (3), HORNYÁK D., HAGGERTY 2, JOVOVICS 5, Csernyánszki, Kelemen D. Edző: Szilágyi Zoltán
GYŐR: Sandra Toft – Győri-Lukács 2, Rju Un Hi 3, S. Oftedal 2, Brattset Dale 1, V. Kristiansen 3 (1), Szöllősi-Schatzl 2. Csere: SOLBERG-ÖSTHASSEL (kapus), Haugsted, NZE-MINKO 6, Blohm 1, De Paula 4, Broch, Fodor Cs. 1, HOVDEN 3. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 15. p.: 7–6. 23. p.: 11–11. 35. p.: 18–16. 44. p.: 21–21. 50. p.: 23–25. 57. p.: 27–26
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán: – Nagyon örülök a győzelemnek, de nem lehet felhőtlen az örömünk, hiszen aggódunk Hámori Konszuéla sérülése miatt. Reméljük, nem vesztettük el hosszú időre. Nagy sebességű, magas színvonalú mérkőzést játszottunk. Korábban is volt esélyünk az ETO ellen, úgy érzem, most mentálisan előreléptünk, tudtunk élni a lehetőséggel. Nagyon büszke vagyok a lányokra.
Ulrik Kirkely: – Tudtuk, hogy nehéz Debrecenben nyerni, talán a legnehezebb a Bajnokok Ligájában. Az elmúlt időszakban akadtak gondjaink, de hosszú még a szezon, meg kell találnunk az igazi önmagunkat.

Magyar rangadót rendeztek a női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának utolsó előtti fordulójában. A bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes, az elitsorozatban a továbbjutását már biztosító Debrecen a fix csoportelső és egyenes ágon negyeddöntős Győrt fogadta. A két hazai élcsapat az NB I-ben január közepén végtelenül kiélezett csatát vívott egymással, a Loki akkor karnyújtásnyira volt a bravúrgyőzelemtől – ezúttal viszont összejött neki.

Nagy tempóban és jó iramban indult a küzdelem, mindkét együttes kiválóan kézilabdázott, a színvonalas játékban a DVSC abszolút egyenrangú partnere volt az ötszörös BL-győztesnek. A hazaiak végig nagy tűzzel és szívvel harcoltak, az sem vetette vissza őket, hogy az egyik alapember, Hámori Konszuéla egy ütközés után térdsérülés miatt kivált. Bár az utolsó tíz percnek kétgólos előnnyel vágott neki a a sorozatban második vereségét elszenvedő Győr, a több jó egyéni teljesítményt felvonultató debreceniek koncentrációja és lendülete végig kitartott: a mind az öt gólját a záró tíz percben szerző szerb válogatott Jovana Jovovics két másodperccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt a házigazdának.

A Debrecen 2008. október 22. után nyert újra a Győr ellen, és a múlt hétvégi, német Bietigheim felett idegenben aratott diadalt követően újabb tekintélyt parancsoló eredményt mutathat fel.