Nem jött össze a metzi bravúr az FTC-nek, a Rapidon múlik a továbbjutás

2024.02.17. 15:44
Nem múlott sokon, de nem jött össze a metzi bravúr a Ferencvárosnak (Fotó: Fradi.hu)
A Ferencváros 25–24-re kikapott a Metz otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójában szombaton, így már nem saját kezében van a sorsa. Ha a Korsós Dorinával felálló Rapid Bucuresti nyer vasárnap az Esbjerg ellen (akinek szintén számít az a meccs), az FTC kiesik, ám minden más esetben továbbjut.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
METZ HB (francia)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25–24 (14–9)
Metz, 4451 néző. Vezette: Weijmans, Wolbertus (hollandok)
METZ: SAKO – Granier 3, Vinter Burgaard 4, Chambertin 1, BOUKTIT 6, K. Jörgensen 1, VALENTINI 5. Csere: Depuiset (kapus), GRIJSEELS 4 (2), Anne M. Hansen 1, Brkic, Jacques. Edző: Emmanuel Mayonnade
FTC: JANURIK – Malestein 3 (1), KLUJBER 8 (3), Edwige 1, Tomori, Bölk 2, Márton G. 1. Csere: Böde-Bíró (kapus), SIMON P. 5, Kukely A., Hársfalvi 1, Kovács Anett 3, Cvijics. Edző: Allan Heine
Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–3. 15. p.: 6–6. 19. p.: 11–7. 25. p.: 13–9. 38. p.: 19–12. 41. p.: 19–16. 46. p.: 22–16. 55. p.: 25–20
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Emmanuel Mayonnade: – Boldog vagyok, hogy nyertünk és bejutottunk a negyeddöntőbe, ami elképesztő. Az utolsó öt percet leszámítva elégedettek lehetünk, és most élveznünk kell a továbbjutást.
Allan Heine: – A lányok elképesztő munkát végeztek, kiválóan felkészültek, amit meg is mutattak a mérkőzésen, büszke és elégedett vagyok, de csalódott is, hiszen egy góllal alulmaradtunk. Metzben mindig nehéz dolgod van, szerencse is kell a pontszerzéshez. nekünk pedig ez most hiányzott, elég ha csak Simon Petra utolsó lövését nézzük, neki az egy kedvező helyzet, jól szokott onnan lőni, de most sajnos kapufát lőtt.

A női kézilabda Bajnokok Ligájában legutóbb döntős Ferencváros játékosai úgy vágtak neki a Metz elleni utolsó csoportmérkőzésnek, hogy nem szeretnék, ha más csapatokon múlna a továbbjutásuk. A képlet leírva egyszerűnek tűnt a kezdés előtt: ha a sorsdöntő záró körben a zöld-fehérek pontot szereznek Franciaországban, akkor nem kell izgulniuk vasárnap délután a Rapid Bucuresti–Esbjerg találkozó eredménye miatt.

A ferencvárosiaknak egyébként jó emlékeik lehettek a metzi visszatérésükről, hiszen az előző idény negyeddöntőjének visszavágóján tavaly május 7-én földöntúli csodával dolgozták le a hazai első meccsen összeszedett hatgólos hátrányukat és jutottak be történetük során először a budapesti négyes döntőbe. A végén kis híján most is magyar örömünneppel ért véget a csata...

A Fradi kapujában ezúttal Janurik Kinga kezdett, aki rögtön két védéssel tette le a névjegyét, támadásban pedig a Klujber Katrin, Simon Petra, Béatrice Edwige, Emily Bölk belső négyes rohamozott. Az 1–1-et hozó első öt percben mindkét csapat óvatosan és pontatlan megoldásokkal kézilabdázott, utána viszont felpörögtek a felek. A tizedik perc elteltével kettővel léptek el a franciák, ám ekkor még gyorsan sikerült egyenlíteni. Janurik fontos bravúrokkal tartotta a lelket támadásban sokat hibázó társaiban, egyedül azonban nem tehetett csodát – az első játékrész utolsó tíz percére négytalálatos fórral fordultak rá a hazaiak, akik a félidőben már öttel vezettek (14–9).

A mutatott játék alapján ferencvárosi szempontból tetemesnek tűnő hátrányt a szünet után sem sikerült csökkenteni. Bár Janurik tartotta kiváló formáját, védéseivel nem tudta felrázni a többieket, így a 37. percben 18–11-es metzi vezetésnél az FTC dán trénerének, Allan Heinének időt kellett kérnie. Hatott az eligazítás, négy perccel később a jól beszálló jobbszélső, Kovács Anett két góljával 19–16-ra zárkózott együttese. A hazaiak ettől egyből megrázva magukat, egy emberelőnyt is kihasználva tíz perccel a vége előtt megléptek hattal.

A franciák láthatóan így hihették, de korántsem dőlt még el a csata. A drámai hajrában nagy küzdéssel egyre zárkózott a Fradi, amely az elrontott utolsó hazai akció után időt kért, és öt másodperccel a vége előtt még támadhatott az egyenlítésért. Simon Petra lövése azonban a kapufán csattant, így a legutóbbi döntős sorsa a Rapid–Esbjerg meccsen múlik – ha a románok nyernek, az FTC kiesik. 25–24