Férfi kézi NB I: a második félidőben darálta be a Fradi a Komlót

M. B.M. B.
2024.02.23. 19:54
Imre Bence hat gólig jutott a Komló ellen (Fotó: Török Attila)
Az FTC-Green Collect 40–28-ra megverte a Komlót a férfi kézilabda NB I pénteki játéknapján.

A szünetig tartotta a lépést a Ferencvárossal a Komló, amely még a vezetést is megszerezte a meccs első perceiben. A félidőben két góllal vezettek a zöld-fehérek, majd egy sebességgel feljebb kapcsoltak, és bedarálták ellenfelüket. A végén 12 gólt számolt a baranyaiakra az FTC, amelyben Nagy Bence és Imre Bence is hat gólt tett bele a közösbe. A másik oldalon a hét lövésből hét gólt szerző Váczi Milán emelkedett ki a mezőnyből.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
FTC-Green Collect–Carbonex-Komló 40–28 (18–16)
Elek Gyula Aréna, 350 néző. V: Paska, Vastag
FTC: Borbély – Lékai 4 (1), Pordán 1, Debreczeni 1, Bognár A. 3, NAGY BENCE 6, Szepesi 1. Csere: GYŐRI K. (kapus), Bujdosó 4 (2), PRAINER 5, J. Mikita 1, FÜZI 5, IMRE B. 6, Pető 2, Fülöp 1 (1). Edző: Pásztor István
KOMLÓ: Granic – Urbán 1, Bogdanic 2, MELNYICSUK 5, Rotim 4, Jerkovic 4, Menyhárt 1. Csere: MERKOVSZKI (kapus), Vekic, Szöllősi O. 1, VÁCZI 7 (4), Varga Sz., Veszelinovics 1, Tóth G. 1 (1), Orbán B. 1, Kovács D. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 10. perc: 6–6. 16. p.: 11–8. 21. p.: 15–10. 34. p.: 22–17. 41. p.: 28–20. 49. p.: 34–22. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/5
Pásztor István: – A Komló a jobb csapatokat is nagy küzdelemre készteti, ezért alaposan felkészültünk belőlük, bár ez az első félidőben nem látszott. A szünetbeli, néhány keresetlen szóból álló eligazítás használt.
Marosán György: – Jelentős csapat épül a Fradinál, mi pedig arra készülünk, hogy minél inkább megszorítsuk az ilyen gárdákat. Ez az első félidőben sikerült, hogy a későbbiekben nem, az az én hibám is, főleg, mert már a következő mérkőzésre készültünk.