Mint ismert, a magyar válogatott még a tavalyi világbajnokságon elért nyolcadik helyével harcolta ki az olimpiai selejtezőtornán való részvétel jogát, s akkor még úgy tűnt, hogy csak egy európai csapattal kerülünk össze, ám az Európa-bajnokság végjátékával és az Afrika-bajnokság végeztével kiderült, olyan csoportba kerülünk át, ahol két európai riválissal kell megküzdenünk.
Az már korábban biztossá vált, hogy a rendező Franciaország, a világbajnok Dánia, a Pánamerikai Játékok-győztes Argentína és az ázsiai selejtezőt megnyerő Japán már biztos résztvevője a nyári, párizsi olimpiának. Hozzájuk csatlakozik a németországi Európa-bajnokság győztese, pontosabban a kvótával még nem rendelkező legjobb csapat. Ez azért is különösen aktuális, mert a franciák és a dánok vívják a döntőt, így az Európa-bajnok jogán a bronzérmes, azaz a svédek vagy a németek juthatnak ki selejtező nélkül az olimpiára. A következő két legjobb együttes, amely még nem kvalifikált az ötkarikás játékokra vagy a tavalyi vb-ről a selejtezőtornára, részt vehet a március 14. és 17. között zajló selejtezőn.
Mivel az Afrika-bajnokságot Egyiptom nyerte és selejtező nélkül jutott ki az ötkarikás játékokra, biztossá vált, hogy a magyar válogatott a 3. csoportba kerül az olimpiai selejtezőtornán, ahol a vb 3. legjobb kvótával nem rendelkező csapatával, Norvégiával, a vb-n legjobban szereplő kontinens, azaz Európa saját kvalifikációs versenyéről érkező első számú képviselőjével, Portugáliával és és a vb-n második legjobban szereplő kontinens, azaz Afrika saját versenyéről érkező második képviselőjével, azaz Tunéziával kell megküzdenie a kvótáért, s legalább két ellenfelét kell megelőznie.
A magyar szövetség (MKSZ) a nőkhöz hasonlóan pályázott a férfi selejtezőcsoportunk megrendezésére is, Tatabánya helyszínnel. Az IHF várhatóan február első hetében dönt, a csoportunkból a portugálok nem, a norvégok viszont pályáztak a rendezésre.
AZ OLIMPIAI SELEJTEZŐCSOPORTOK EDDIG ISMERT BEOSZTÁSA
1. CSOPORT
– a vb legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: Spanyolország
– a vb 6. legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: Szlovénia
– a vb-n a 3. legjobban szereplő kontinens (Ázsia) képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Bahrein
– a vb-n a 4. legjobban szereplő kontinens (Amerika) képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Brazília
2. CSOPORT
– a vb 2. legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: Svédország/Németország
– a vb 5. legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: Horvátország
– a vb-n a 2. legjobban szereplő kontinens (Afrika) 1. képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Algéria
– a vb-n a legjobban szereplő kontinens (Európa) 2. képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Ausztria
3. CSOPORT
– a vb 3. legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: Norvégia
– a vb 4. legjobb csapata, amely nem rendelkezik kvótával: MAGYARORSZÁG
– a vb-n a legjobban szereplő kontinens (Európa) 1. képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Portugália
– a vb-n a 2. legjobban szereplő kontinens (Afrika) 2. képviselője saját kvalifikációs versenyéről: Tunézia