Férfi kézi Eb: Bodó még a földön fekve is gólt lőtt – videó

N. T.N. T.
2024.01.21. 11:02
A magyar férfi kézilabda-válogatotthoz hasonlóan Bodó Richárdnak is remek meccse volt Horvátország ellen az Európa-bajnokság középdöntőjében. A mieink 29–26-os sikerével véget érő kölni találkozó első félidejében a Szeged balátlövője igazán emlékezetes gólt szerzett, először bevetődve megszerezte a labdát, majd egy földön átfordulás után a kapuba lőtt.

Bodó a második játékrészben lépett elő igazán főszereplővé, először ugyan nem tudott megfogni egy átadást, de aztán nagyon beindult, sorra lőtte a gólokat a kritikus időszakban (öt találattal zárt), és volt több szép gólpassza, illetve védekezése, labdaszerzése is. Szükség is volt a jó játékára, mivel poszttársa, Szita Zoltán betegség miatt kimaradt a meccskeretből.

A mieink győzelme azt jelenti, hogy továbbra is versenyben vannak a továbbjutásért, és akár az elődöntőbe is odaérhetnek. Hétfőn a házigazda németekkel, szerdán pedig a franciákkal találkoznak a középdöntőben.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)
KÖZÉPDÖNTŐ, 2.FORDULÓ
I. CSOPORT (KÖLN)
Magyarország–Horvátország 29–26 (14–13)
Köln, 19 750 néző. V: Lah, Sok (szlovénok)
MAGYARORSZÁG: BARTUCZ – IMRE 7, Ancsin G. 3, Sipos A. 1, BÁNHIDI 2, BODÓ 5, Lékai 4 (3). Csere: Bóka 2, Ilic Z. 1, Ligetvári, FAZEKAS G. 3, Hanusz, Máthé 1. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
HORVÁTORSZÁG: MANDIC – Sostaric, Klarica 3, Cindric, Nacinovic 2, Srna 3, Jelinic 1. Csere: Kuzmanovic (kapus), KARACIC 3, Lucin 5, Maras 2, Kusan 1, Mihic 1, GLAVAS 5 (2). Szövetségi kapitány: Goran Perkovac
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 11. p.: 5–7. 18. p.: 9–7. 27. p.: 13–10. 40. p.: 16–17. 48. p.: 21–20. 52. p.: 23–21. 59. p.: 28–25. Kiállítások: 8, ill. 12 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2

KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
Németország–Ausztria 22–22 (11–12)
Ld: Knorr 6, Kastening 4 (1), Golla, Köster 3-3, ill. Bilyk 5, Hutecek, Frimmel, Weber, Zivkovic 3-3, Wagner 3 (3)
KORÁBBAN
Franciaország–Izland 39–32 (17–14)
Ld: M. Richardson 6, L. Fabregas 6, Remili 5, Mem 5, ill. Rikhardsson 6, Kristjansson 6, Vidarsson 6
Ld: Imre 7, Bodó 5, Lékai 4 (3), Ancsin, Fazekas 3-3, ill. Lucin 5, Glavas 5 (2), Klarica, Srna, Karacic 3-3