A vártnál izgalmasabb lett a hajrá, de győzött a Győr

2024.01.13. 17:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában az Odense otthonában 31–30-ra nyert a Győri Audi ETO KC.

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
A-CSOPORT
ODENSE HB (dán)–GYŐRI AUDI ETO KC 30–31 (13–15)
Odense, 2296 néző. V: Backovic, Palackovic (szlovénok)
ODENSE: Ten Holte – Larsen 1, Housheer 1, AARDAHL 8 (3), T. Deila 1, HÖJLUND 8, Halilcevic 5. Csere: Reinhardt (kapus), Hagesö, Dahl 5, Dano, Pedersen, Aagot Hansen 1. Edző: Ole Gustav Gjekstad
GYŐR: Sandra Toft – Hovden 2, RJU UN HI 5, S. Oftedal 3, Brattset 3, DE PAULA 7, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Silje Solberg (kapus), Haugsted, Gros 1 (1), V. Kristiansen 2 (1), NZE MINKO 5, Blohm, Győri-Lukács, Broch. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 8. p.: 4–3. 13. p.: 4–7. 15. p.: 6–10. 19. p.: 8–11. 26. p.: 9–15. 36. p.: 14–20. 45. p.: 19–22. 50. p.: 21–26. 56. p.: 26–29
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/2
Ole Gustav Gjekstad: – Hatékonyabb védekezésével a Győr nagyjából végig kontrollálta a játékot. Rendkívül csalódott vagyok amiatt, ahogyan bizonyos szakaszokban játszottunk, ha akkor jobb megoldásokat választunk, esélyünk lehetett volna a győzelemre.
Ulrik Kirkely: – Az őszi hazai meccsünkhöz hasonlóan most is kiválóan teljesített az Odense, ez a mérkőzés is szorosan alakult a végén. Összességében elégedettek lehetünk, hiszen többször is öt-hat góllal vezettünk, jól kézben tartottuk a találkozót.

A kétszer tizenhat csapatos férfi, illetve női kézilabda Bajnokok Ligája-főtábla egyetlen hibátlan együttese, az ötszörös női győztes Győr legnagyobb riválisa, a dán Odense otthonában folytatta a csoportkörös szereplését szombat este.

A rohanós tempót diktáló északiak gyors gólokkal öt perc után 3–1-re vezettek, az ellenfele sebességére felkészülő ETO azonban nem jött zavarba és fokozatosan átvette az irányítást. Győri részről higgadt és koncentrált teljesítményt láthattunk támadásban és védekezésben is, miközben a jó első percek után a hazaiaknál egyre nagyobb lett a káosz. Pontatlan megoldások és befejezések jellemezték az egyik alkalommal rosszul is cserélő odensei játékot, nem csoda, hogy Ole Gustav Gjekstad a 23. percben már másodszor kért időt – a Vipers Kristiansanddal a legutóbbi három BL-kiírást megnyerő, mindig roppant higgadt és nyugodt norvég sikertréner tőle teljesen szokatlan vehemenciával és ingerültséggel magyarázott játékosainak.

Hatott a második fejmosás, a záró öt percre 15–9-es hátránnyal forduló dánok feljavuló védekezéssel négy nullára nyerték meg a szünet előtti hajrát, így csak kettővel voltak lemaradva az első félidőt követően.

Az eredmény a skandinávokra nézve volt hízelgő, pláne, hogy a továbbra is gördülékenyebben kézilabdázó győriek egy 4–0-s sorozattal hamar újra hattal léptek el a második játékrész elején. Az Odense próbált küzdeni, de sokszor inkább csak küszködött, a magyar együttes ezzel szemben magabiztosan, hatékonyan és láthatóan könnyedén szerezte a gólokat.

A dánok akaratossága és elképesztő szívóssága azonban arra elég volt, hogy az utolsó három percre kettőre, majd az utolsó másodpercekre egyre felzárkózzanak, ám tovább nem jutottak, ami a meccs összképét tekintve aligha lett volna reális.

A csoportelsőség felé óriási lépést tevő Győr tehát a tizedik körben is győztesen hagyta el a pályát, így tovább írja egyedülálló sorozatát az elitligában.

B-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–TEAM ESBJERG (dán) 28–33 (16–15)

Ha a CSM Bucuresti vasárnap nem nyer Brestben, akkor a harmadik előtt legrosszabb esetben is nyolcpontosra nőhet a hibátlan ETO előnye négy fordulóval a csoportkör zárása előtt.

Forrás: EHF
Forrás: EHF

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Aardahl betör a bal oldalon, és a jobb alsóba lő! 30–31, de innen nem lehet kikapni.

60. perc Nincs baj, csak nem kell kapkodni. Igen hamar elveszik azonban a sporik a labdát a Győrtől.

59. perc Valle Dahl jobbal a jobb alsóba lő hét méterről. 29–31!

59. perc Izgalmas lesz a vége, Dale kiáll két percre, lábbal elrúgta a labdát. Lépés közben egyébként...

58. perc De Paula betöréses gólja felér egy nyugtatóval.

58. perc Valle Dahl jobbal kilencről kipókhálózza a jobb felsőt! 28–30...

57. perc Oftedal eladja a labdát.

57. perc Aardahl a bal szélről betör Kristiansen mellett, és a rövid alsóba lő.

57. perc Schatzl a bal szélről alighanem eldönti a meccset, 26–30.

56. perc Magyar időkérés.

A győriek edzője, Ulrik Kirkely kétszer is dolgozott az Odensénél, Line Haugsted 2015 és 2016 között kereste itt kenyerét.

56. perc Halilcevic passzából Aardahl bünteti üres kapura okos emeléssel Nze Minko labdavesztését.

55. perc Jobbal a jobb felsőbe lő Aardahl. 25–29

55. perc Most meg löki a beállót, hetes és két perc. Ez nem hiányzott most.

54. perc De Paula villámcsapásszerű csel után lő bevetődve a bal alsóba.

54. perc Kiváló előtte az elzárás, Nze Minko a hatosról lő a bal felsőbe. De üres kapura eredményes két másodpercre rá Aardahl. 24–28

53. perc Blohm lábbal ér el egy labdát, kiállítás. A helyéről büntet azonnal Housheer.

52. perc Housheer átlövése nagyon rossz. Oftedal átadása dettó.

51. perc Nze Minko simán csak eredményes beállóból, ám nagyon fontos gólt volt ez. 22–27

51. perc Höjlund oldalra vetődve irgalmatlan nagy gólt lő jobbal a bal felsőbe hét méterről.

50. perc Jöhet az utolsó hazai időkérés.

50. perc Höjlund a kapufára lő, de Nze Minko eladja.

49. perc De Paulát lecsapják, de nincs hetes... Mérgében a szaggatottról a földről a bal alsóba lő, 21–26.

49. perc Aardahl értékesít magabiztosan egy hetest.

47. perc Nze Minko üres kapura lő gólt labdaszerzés után.

47. perc Kristiansent megtépik, de így is gólt lő, két perc Valle Dahlnak. 20–24

46. perc Valle Dahl és Oftedal elől is szétnyílik a fal, gólra gól. 20–23, Höjlund elhajolva lövi szét a szaggatottról a bal felsőt.

43. perc Rushfeldtet blokkolja Kristiansen.

43. perc Halilcevic töri meg a gólcsendet, 18–22. Nze Minko kapkod, jönnek a dánok. Gros ismét a kispadon maradt.

42. perc Aardahl, aztán Gros is eladja. Oftedal rosszul céloz, Housheer rosszul passzol.

40. perc Hazai időkérés.

A Győr 18 ponttal a csoport élén áll, egyedüliként 100 százalékos a mezőnyben, az Odense a második, 14 ponttal.

40. perc Haugsted a bal alsó mellé talál, Aardahl ziccerben... de ismét nagyot véd Toft!

40. perc Höjlund betörése ismét jó, nagyon megy ma neki. Gros a pályán. 17–21

39. perc Véd egyet a hazai kapuban Reinhardt is.

38. perc Rju meghálálja a bizalmat egy jó betöréssel, majd Toft védi Larsen következő szélsődobását. A kipattanóra rosszul vetődő Rjut kell ápolni. Jöhet majd Gros.

37. perc Oftedal a jobb szélről a kapus felemelt kezét találja el, a másik szélső, Larsen már sokkal pontosabban céloz.

Az Odense ebben az idényben az összes hazai BL-meccsét megnyerte.

37. perc Aardahl a bal alsóba talál, 15–20.

36. perc Höjlund, aztán mellőle Oftedal is gólt lő, Oftedal löki Höjlundot, hetes.

34. perc Oftedal átadását Rju betörve a kapus lába között a kapuba teszi, majd Dale betörése is ilyen pontos: 13–19!

33. perc Piros lap Hansennek, aki a lövés után a fejéhez kapott, és szomorúan leballagott a pályáról. Sejt(t)ette, mi lesz a vége.

33. perc Hansen ballal Toftba lő! Ápolás. Videózás.

32. perc Dale eredményes beállóból, majd hazai hetes.

31. perc Höjlund átlövése Tofté, Dale passzát Hovden jobbal a hosszú sarokba vágja. 13–16

31. PERC FOLYTATJUK!

Sorozatban a 10. alkalommal nyerhet az ETO a sorozatban. Az Odense negyedszer.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Rju adja el most, Toft védi Valle Dahl átlövését. Öt perce nem lőtt gólt az ETO.

30. perc Túlvariált magyar támadás után Halilcevic a hatosig roboghat, máris 13–15.

29. perc Magyar időkérés.

28. perc Valle Dahl meg Rju eladott passzát bünteti.

27. perc De Paula eladja a labdát, Halilcevic üres kapus gólt szerez, 11–15.

26. perc Nze Minko kiáll két percre, az első hazai emberelőny ma. Andrea Ulrikka Aagot
Hansen
a jobb szélről a jobb alsóba tekeri ballal a labdát.

25. perc Újabb blokkolt hazai átlövés, Schatzl a bal szélről a bal, azaz a túlsó alsóba lő az elfutás után.

24. perc Rju betörése a mai meccs tükre: 9–14!

24. perc Rossz csere miatt két perc Rushfeldtnek, a 8. hazai játékosnak... Összezavarodense.

24. perc Housheer átlövése becsorog Toftról, de mindegy, remek formában Nze Minko, aki betörve eredményes ismét. 9–13!

23. perc Hazai időkérés, nagyon mérges a hazai mester, pedig nem szokása kiabálni.

23. perc Nze Minko elfut a fal előtt balra, és a résen betörve a bal alsóba lő. 8–12

23. perc Reinhardt kiüti a bal sarok előtt Kristiansen félmagas lövését.

22. perc Rushfeldt lövése a blokké, Nze Minkónak odacsap ziccerben Housheer. Hetes.

21. perc Nze Minko javít, betörésből jobbal a léc alá lő, bevetődve.

20. perc Nze Minko és De Paula lövése is a kapusé (Reinhardt már a hazai kapuban), Housheer lövése Tofté, Halilcevic betörése ellenben gólba torkollott előtte. 8–11

18. perc Schatzl emelése kapuscsemege, Toft bal lábbal elképesztően nagyot véd Aardahl közeli bombájánál!

16. perc Dale
betörésből, beállóból, Rushfeldt átlövésből eredményes. 7–11

15. perc Hovden és Valle Dahl gólváltása után Toft védi Halilcevic ziccerét.

14. perc Kristiansen a jobb felsőbe lő, majd Schatzl eredményes elfutásból.

14. perc Aardahl első mai gólja, Housheer lerántja De Paulát, hetes és két perc.

13. perc Hazai időkérés.

13. perc Két rossz hazai támadás után De Paula a szaggatottról a bal alsóba talál. 4–7

12. perc Rjué sem rosszabb, lelkes és hangos a magyar tábor.

11. perc Bravúr Tofttól is, Oftedal betörése nagyon gyors, és pontos a lövés is. 4–5

10. perc Housheer passza rossz, Schatzl ziccerben... de ez is a kapusé. De Paula egy kiváló csel után a bal felsőbe lő.

9. perc Rju átlövése csemege Ten Holtének.

8. perc Rju labdát szerez a hatoson, majd elfut a másik hatosig. Oftedal behátrál, Housheer köszöni szépen.

7. perc Höjlund átlövését eléri bal lábbal Toft, De Paula egy gyors csel után a hatosról a bal alsóba lő jobbal. 3–2

6. perc Gros hetesét kivédi a jobb sarok előtt Ten Holte!

5. perc Dale passza rossz, Höjlund azonnal büntet kontrából.

4. perc Höjlund azonnal válaszol átlövésből. Majd Oftedal kihagyott ziccere után betörésből is eredményes, 2–1.

4. perc Egy-egy rossz kísérlet után... Kari Brattset (a továbbiakban a közvetítésben: Dale) kiharcol egy hetest. Gros ballal a bal alsóba lő.

2. perc Hagesö és Oftedal is a kapu mellé talál.

1. perc Hovden a jobb szélről ballal a lécre lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak narancssárga mezben és fekete nadrágban, a magyar csapat zöld-fehér mezben és nadrágban.

Ez már csak azért is igaz, mert a többi eredmény függvényében akár már a hétvégén biztossá teheti negyeddöntős helyét az együttes. Ha ugyanis a CSM Bucuresti vasárnap nem nyer Brestben, akkor a harmadik előtt legrosszabb esetben is nyolcpontosra nőhet a hibátlan ETO előnye négy fordulóval a csoportkör zárása előtt

„Nehéz találkozóra számítok az Odense ellen. Az edzőjük Ole Gustav Gjekstad, aki a Viperstől érkezett, a rohanós játékot szereti, bár igaz, hogy a kézilabdájukat ez már az előző évadban is jellemezte – így Solberg. – A mostani összecsapás minden bizonnyal magas intenzitású lesz, rengeteg futással, így a lerohanásokra és a feszes védekezésre kell leginkább felkészülnünk. A csoportelsőség szempontjából fontos ez a meccs. Ha most győzünk, nagy lépést teszünk a negyeddöntőbe kerülésért.”

A Győri Audi ETO KC viszont szinte már páholyban van: az Ulrik Kirkely vezette százszázalékos zöld-fehérek Odensében, a dán edző előző csapatának otthonában vendégszerepelnek. A győriek nyáron távozó világbajnok norvég kapusa, Silje Solberg-Östhassel kifejezetten kemény csatát vár.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ODENSE–ETO MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!