Női kézi-vb: elképesztő kapusteljesítménnyel négy között a franciák

R. P.R. P.
2023.12.12. 18:58
Laura Glauser rendkívüli teljesítményt nyújtott (Fotó: AFP)
A női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében Trondheimben Franciaország 33–22-re legyőzte Csehországot, ezzel elsőként bejutott a legjobb négy közé.

A meccs első fele nem a védekezésről szólt. A csapatok nagyüzemben termelték a gólokat, és ahogy várni lehetett, ebben Olivier Krumbholz csapata eredményesebb volt. Azért a csehek kapusa, Sabrina Novotná néhány bravúrral gondoskodott róla, hogy a rivális ne lépjen el túlságosan – a szünetben csak két gól volt a különbség.

A második félidőben a kapusok teljesítménye jelentősen javult, Laura Glauser kiemelkedően védett a franciáknál: 45 perc után 70 százalékos mutatónál járt, és ebben nincsenek benne a kapusról az ellenfélhez visszapattanó labdák… Végül 67 százalékon állt meg (12/18).

A csehek amúgy tisztességgel helytálltak, de Glauser hatékonysága mellett nem lehetett esélyük. A második félidőben a franciák lassan felőrölték a csehek ellenállását, és 11 gólos győzelmet aratva elsőként jutottak be az elődöntőbe. A csehek az 5–8. helyért küzdhetnek.

A Győrben játszó balátlövő, Estelle Nze Minko öt gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (DÁNIA, NORVÉGIA, SVÉDORSZÁG)