Női kézi NB I: a Budaörs legyőzte a Vasast; tovább remekel a Mosonmagyaróvár

D. Á.D. Á.
2023.12.30. 21:17
Budaörsi siker a Vasas ellen (Fotó: Facebook/Moyra-Budaörs Handball)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Budaörs 28–26-ra legyőzte a Vasast, az éllovas Mosonmagyaróvár 42–35-ös sikert aratott az MTK felett. Győzött még a DVSC Schaeffler, a Dunaújváros és a Vác is.

Ismét remekül játszott a Mosonmagyaróvár, amely ezúttal az MTK otthonában aratott 42–35-ös győzelmet. A listavezetőt a jelenlegi idényben csak a hibátlan Ferencváros tudta legyőzni, s immár kilenc mérkőzés óta veretlen az NB I-ben. A vendégek kapujában egyébként a világbajnokságon megsérülő Szemerey Zsófi védett.

A Budaörs otthon tartotta a két pontot a Vasas ellen – a hazaiak a szünet előtt négygólos előnyre tettek szert, s bár az angyalföldi gárda a második félidőben jobban játszott, így is 28–26-os vereséget szenvedett.

A papírformának megfelelően a DVSC nagyon simán, 33–23-ra legyőzte a Kisvárdát idegenben. A debreceniek már az első félidőben hét góllal jobbnak bizonyultak, ám a fordulás után sem vették le a lábukat a gázpedálról. A Debrecenben visszatért a 39-szeres válogatott Hornyák Dóra. A DVSC balátlövőjének tavaly december 14-én szakadt el a keresztszalagja és január 23-án operálták meg. Csaknem negyed órát töltött a pályán, gólt nem szerzett.

„Már több mint egy hónapja edzek a csapattal, teljes értékű munkát végzek, ezért nem volt félelmem annak kapcsán, hogy a lábammal bármi probléma történhet. Azért viszont volt bennem drukk, hogy egy éve nem léptem pályára. Furcsa érzések kavarogtak bennem a meccs előtt, de a társaim sokat segítettek, úgyhogy hamar átlendültem rajta” – nyilatkozta a magyar válogatott korábbi csapatkapitánya az M1 aktuális csatornán.

Hornyák úgy fogalmazott, egy év kőkemény munka van mögötte, és lelkileg is borzasztóan megterhelő volt, hogy amikor már úgy érezte, hogy „mennék és csinálnám”, még mindig volt hátra két-három hónap. Hozzátette, nagyon jó érzés volt, régen érezte magát ilyen jól a pályán, mint szombaton, és megjegyezte, a társain kívül a szakmai stáb és a családja tagjai is sokat segítettek neki és támogatták.

A Dunaújváros és a Vác is hozta a kötelezőt – előbbi a sereghajtó Kozármislenyt verte meg 32–26-ra, utóbbi a Békéscsabát múlta felül 28–24-re hazai pályán.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MTK BUDAPEST–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 35–42 (13–21)
Riz levente Sport és Rendezvényközpont, 500 néző. V: Dáné, Marton Zs.
MTK: GYŐRI B. – Andróczki, Mészáros-Mihálffy 2, DAKOS 5, SZABÓ NINA 4, Poczetnyik 4, Fekete B. 1. Csere: Szőke (kapus), Kobela, FARKAS J. 7, Papp D. 3, Koronczai 1, Török L. 2, Kekezovity 3, Pelczéder 3. Edző: Vágó Attila
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 2, Pásztor N. 4, ALBEK 5, IVANCOK 6, TÓTH G. 7, Schatzl Natalie 3. Csere: Hadfi (kapus), Tóth E. 4 (4), TÓTH N. 4, STRANIGG 5, Faragó, Varga E. 2 (2), Sztankovics. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–8. 16. p.: 6–15. 22. p.: 8–19. 35. p.: 15–27. 43. p.: 21–28. 51. p.: 30–36. Kiállítások: 22, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/6
Vágó Attila: – Az eredmény alakulását meghatározták az emberhátrányok, és az a baj, hogy ezekből több fegyelmezetlenség miatt történt. Egálban sikerült a visszarendeződés, volt tartás a csapatban, nem adták fel a lányok, a végjátékban kisebb is lehetett volna a különbség.
Gyurka János: – Az első félidőben védekezéssel, és jó kapusteljesítménnyel irányítottuk a játékot, lerohanásokból tudtunk gólokat szerezni. Le tudtunk zárni egy olyan évet, ami számunkra csúcsteljesítmény volt. Úgy jöttünk, hogy ez a mérkőzés már az Európa Ligára való felkészülésünket szolgálja.

MOYRA BUDAÖRS–VASAS SC 28–26 (17–13)
Budaörs, 920 néző. V.: Hargitai, Markó
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer 3, SZEKERCZÉS 7 (4), DEBRECZENI-KLIVINYI 5, GORILSZKA 4, Hudák 1, Szabó Anna 2 Csere: Mistina (kapus), Gergely-Zsigmond, Szövérdffy-Szabadfi, Mlinkó 1, Uhrin 3, Pálos-Bognár 1, Schneider 1. Edző: Buday Dániel
VASAS: Zsigmond – PÉNZES 5, Ferenczy D. 1, Juhász F. 1, Dombi K., SZILOVICS 5, Oláh K. 4 (4) Csere: Balog J. (kapus), Mihály 1, Sirián 2, Boldizsár 1, Vámosi 2, Domokos 2, Lengyel E. 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 9. p.: 5–4. 12. p.: 8–5. 18. p.: 10–9. 25. p.: 13–10. 36. p.: 18–16. 43. p.: 21–18. 53. p.: 24–21.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Buday Dániel:
– Minden dicséret a csapaté. A karácsony egy kissé mindig beleszól a felkészülésbe, voltak sérültjeink, betegeink is, de már Fehérváron is jól játszottunk, csak apróságok hiányoztak és a három nagy csapat után ránk fért egy győzelem. Most pedig jönnek az négypontos mérkőzések. Ez volt a kezdet és fontos volt, hogy nyugodtan tudjunk tovább dolgozni.
Konkoly Csaba: – A Budaörs rutinban és években még előttünk van. Csalódásként éljük meg ezt a vereséget is. A küzdeni tudásunkra nem lehetett panasz. Nekünk a második félidőre kezdett összeállni a kapusteljesítményünk a védelemmel. Az egyéni hibák miatt viszont taktikai hibákat is elkövettünk, úgyhogy elismerésem a Budaörsnek, de a csapatomra is büszke vagyok az idénybeli teljesítmény miatt.

KOZÁRMISLENY KA–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 26–32 (15–15)
Kozármisleny, 650
néző. V: Horváth P. Marton B.
KOZÁRMISLENY: Pusztai – Grénus 2, Brettner 4, BÁNFAI 5, Tobak, SCHEFFER 12 (7), Szatmári 2. Csere: Wichmann, Szabó L. (kapusok), Lengyel, Imrei N., Halász B. 1, Hadnagy, Imrei R. Edző: Gyulay László
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AGÓCS A. 3, Trawczynska, Paróczy 1, Nick 3, KRUPJÁK-MOLNÁR 7 (3), SZALAI B. 4. Csere: Wéninger (kapus), Kopecz, Horváth P. 3, BORGYOS 6, Gajdos 2, Moreno, Bouti 1, Csáki 1, Sallai 1. Edző: Paic Róbert
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 12. p.: 8–5. 24. p.: 14–11. 39. p.: 18–20. 49. p.: 23–27.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3
Gyulay László: – Saját magunkat vertük meg, védekezésben és támadásban is sok ki nem kényszerített hibánk volt, de köszönjük a kilátogató szurkolóknak a támogatást.
Paic Róbert: – Küzdelmes mérkőzés volt, az első félidőben fej-fej mellett haladtunk, amit a Kozármisleny jól reagálta le a játékunkat. A második játékrészben erőben és fejben is jobbak voltunk, igaz sokat is készültünk erre a találkozóra, de le kellett gyűrni a hazaiak nagy ellenállását.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DVSC SCHAEFFLER 23–33 (11–18)
Kisvárda, 650
néző. V: Bócz, Wiedemann.
KISVÁRDA: Torda – Gém, KARNIK SZ. 3 (1), Ajano 2, Szabó L., JUHÁSZ G. 5, Mérai 2. Csere: Mátéfi D. (kapus), Kovalcsik B. 2 (1), Makó, E. Novak 1, Akijama 2, Djatevszka 1, Bucsi 3 (2), Siska 2. Edző: Józsa Krisztián
DEBRECEN: Gabriel – GROSCH 5, HÁMORI K. 5, VÁMOS P. 3, Füzi-Tóvizi 1, KÁCSOR 5, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Planéta 3, Töpfner 6 (4), Hornyák D., Haggerty, E. Johansson 1, Jovovics 2, Vámos M., CSAMANGÓ 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–5. 11. p.: 4–6. 17. p.: 7–11. 23. p.: 8–15. 27. p.: 11–15. 35. p.: 11–20. 40. p.: 14–23. 47. p.: 14–28. 53. p.: 19–28. 57. p.: 21–32.
Kiállítások: 18, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 7/4, ill. 4/4
Józsa Krisztián: – Nem kezdtük jól a meccset, de volt tartásunk és talpra álltunk, majd Karnik Szabina sérülése után összezuhantunk. A második félidőben a támadásban elkövetett hibáink után az ellenfél könnyű gólokat szerzett, ezáltal nagy különbség alakult ki.
Szilágyi Zoltán: – Mindig speciális helyzet az ilyen hosszú szünet utáni újrakezdés, a mérkőzés színvonalára ez rá is nyomta a bélyegét. A védekezéssel elégedett vagyok, kellő számú lerohanásgólt tudtunk szerezni, és az első félidő végére el is döntöttük a két pont sorsát. A hullámvölgyek ellenére magabiztos győzelmet arattunk. Bízunk benne, hogy Karnik Szabina sérülése nem súlyos.

PRAKTIKER-VÁC–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE 28–24 (11–11)
Vác, 550
néző. V: Andorka M., Hucker.
VÁC: Csizmadia F. – Such 5, Ferenczy F., Kuczora 8, Tyiskov-Helembai, Marincsák 5, Csire. Csere: Bukovszky (kapus), Ballai B. 2 (2), Csíkos 4, Ballai A. 3, Kovalcsik J. 1, Kovács Anikó. Edző: Herbert Gábor
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Lanistanin 10 (1), Aranyi 3, Gyimesi, Bencsik B. 2, Román 2, Szondi 1. Csere: Mayer Sz. 2, Török F. 4, Termány, Csáki L. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 4–3. 12. p.: 4–5. 17. p.: 8–5. 20. p.: 8–8. 25. p.: 9–11. 38. p.: 12–16. 43. p.: 15–19. 48. p.: 19–19. 55. p.: 24–21. 56. p.: 25–23.
Kiállítások:
4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/1
Herbert Gábor:– Az utolsó tíz percig a Békéscsabának állt a mérkőzés, nagyon megnehezítette a dolgunkat. Örülök, hogy a végén a védekezésváltás sikert hozott és annak is, hogy támadásban megtaláltuk az eredményes játékot, így kiszenvedtük a győzelmet.
Rác Sándor:– Vérbeli bajnoki mérkőzés volt, az ötvenedik percekig tartottuk a jó eredményt. Utána a Vác átállt az öt egyes felállásra védekezésben, amire ugyan fel voltunk készülve, mégsem a megfelelő megoldást választottuk, néhány labdát eladtunk, nem találtunk be ziccerből, így a végén megérdemelten nyert a váci csapat.