Férfi kézi NB I: a Ferencváros 17 gólos verést mért az Egerre

D. Á.D. Á.
2023.11.22. 19:41
Sima győzelmet aratott a Fradi (Fotó: <strong><a href="https://www.fradi.hu/kezilabda/ferfi-kezilabda/hirek/nagyon-magabiztosan-gyoztuk-le-az-ujoncot" target="_blank">fradi.hu</a></strong>)
A férfi kézilabda NB I 11. fordulójában a Ferencváros 37–20-ra legyőzte az Egert.

Esélyeshez méltóan remekül kezdett a Ferencváros a férfi NB I 11. fordulójában, nem egész kilenc perc után öt góllal vezetett az újonc Eger ellen. Borbély kivételesen jó napot fogott ki a hazaiak kapujában – bő húsz perc után már tíz védésnél járt, közel 70 százalékos hatékonyság mellett. A 27. percbe érve Csörgő Kristóf gólját követően már tízgólos előnyben játszhatott a Fradi, a szünet előtt mínusz nyolcra feljött az Eger – 16–8-as hazai vezetéssel fordulhattak a felek.

A pihenő után 7–3-as rohammal indított a hazai együttes, az utolsó tíz percben pedig már tizenhét gól volt a két csapat között. A hajrában már kevésbé volt pontos a Fradi, de a nagy különbséget így is megtartotta – 37–20-ra nyert az FTC.

A zöld-fehérek a tabella 4. helyén állnak, az Eger csupán a 11. pozícióban tartózkodik.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
FTC-GREEN COLLECT–QHB EGER 37–20 (16–8)

Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Sándor Gy., Szabó B.
FTC: BORBÉLY – Lékai 2, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 1, J. Mikita, Nagy Bence 3 (1), Szepesi 1. Csere: Győri K. (kapus), BUJDOSÓ 5, FÜZI 5, Balogh Zs., PRAINER 4, Csörgő 3, BOGNÁR A. 5, KOVACSICS 4, Pordán 1. Edző: Pásztor István
EGER: Ágoston Á. – Lezák 1, Nastaj, Tóth K., Zennadi 3, F. Silva 2 (1), Bajus. Csere: MARCZIKA (kapus), Kiss G., BOROS 4, Tóvizi 2, SZÁVA 4, Döme, Kavin, Hebo 2, Maracskó 2. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 12. p.: 8–1. 16. p.: 11–3. 27. p.: 16–6. 34. p.: 20–9. 44. p.: 27–12. 50. p.: 32–15. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Pásztor István: – Lesz két olyan hetünk, amiben tavaly már volt részünk. Amióta együtt dolgozunk, ennyire nem volt összeszedett a csapat, és ez most hatvan percen át tartott. A mutatott játék alapján reális a különbség, de tudásban nincs ekkora.
Tóth Edmond: – Nevéhez és szintjéhez méltóan állt a Fradi a meccshez, ráadásul remek kapusteljesítménnyel rukkolt ki, és mi ehhez gyenge partnerek voltunk. Szomorú vagyok, hogy ezt az oldalunkat mutattuk, mert van másik is. Ebből a mérkőzésből mindenképpen tanulnunk kell, hogy a jövő héten ismét jól játsszunk.

1. Veszprém 10 10 414–271 +143 20
2. Szeged 10 9 1 352–277 +75 18
3. Tatabánya 10 7 3 298–281 +17 14
4. FTC 11 6 1 4 357–327 +30 13
5. Csurgó 10 5 1 4 290–293 –3 11
6. Balatonfüred 10 5 5 274–274 0 10
7. NEKA 10 5 5 265–269 –4 10
8. Gyöngyös 10 5 5 300–318 –18 10