Történelmi pont: nem kapott ki a Szeged Kielcében

2023.10.19. 20:35
Sostaric ezúttal is ezer fokon égett (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország, archív)
Az OTP Bank Pick Szeged 27–27-re végzett a lengyel Industria Kielce otthonában a Bajnokok Ligája A-csoportjának ötödik fordulójában.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5.FORDULÓ

A-CSOPORT
Barlinek Industria Kielce (lengyel)–OTP Bank-Pick Szeged 27–27 (14–15)
Kielce, 4200
néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
KIELCE: Walach – MORYTO 6 (2), Olejniczak 2, KARALEK 3, GEBELA, Nahi 4, Karacic 3 (1). Csere: SICKO 5, Tournat 3, D. Dujshebaev, Thrastarson 1, Kounkoud. Edző: Talant Dujsebajev
SZEGED: Mikler R. – Sostaric 4 (1), STEPANCIC 6, BOMBAC 4, Bánhidi 1, Bodó 3, Jelinic. Csere: Imsgard (kapus), M. GABER, KALARAS 1, Garciandía 3, Martins 3, Frimmel 2, Szilágyi B. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 11. p.: 5–4. 15. p.: 5–7. 19. p.: 8–10. 24. p.: 11–11. 29. p: 13–13. 33. p.: 16–17. 39. p.: 20–17. 42. p.: 22–19. 51. p.: 23–23. 53. p.: 25–23. 58. p.: 25–26. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Kárpáti Krisztián:
– A Kolstad elleni vereség után újra kellett építeni magunkat, főleg mentálisan, a Kielce elleni küzdés és az eredmény viszont azt mutatja, hogy ez sikerült. Védekezésben különösen jól teljesített a csapat, mint ahogy a kapusteljesítmény is kiemelkedő volt, a támadójátékunk kicsit hullámzott, hol jobb, hol gyengébb volt, de még egyszer ki szeretném emelni a küzdőszellemet, háromgólos hátrányban sem adtuk fel, sőt, a végén volt esélyünk győzni is. A döntetlen igazságos.

NEM KEZDETT MEGILLETŐDÖTTEN az OTP Bank-Pick Szeged a favoritnak tartott Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportmeccsén, volt elképzelése, felszabadultan és összeszedetten kézilabdázott, az első félidőben jobb statisztikái voltak, és többször vezetett lengyel ellenfelénél, sőt, a szünetre is egygólos előnnyel ment.

A hazaiak annyival mindenképpen hátrányban voltak, hogy a jobbátlövő, Alex Dujshebaev hiányában balkezes játékos nélkül voltak kénytelenek kiállni, igaz, Borut Mackovsek és Szita Zoltán nélkül Bodó Richárd meg egyedül maradt a balátlövőposzton.

A második félidőt azonban a Kielce kezdte jobban, Kárpáti Krisztián együttese mintha kicsit beragadt volna, és a hét hat elleni támadójáték sem működött, így a hazaiak a meccsen először vezettek két, majd három góllal is. Nem játszott alárendelt szerepet a Szeged, de nem tudta kihasználni a hazaiak hibáit, pedig a Kielce is elég pontatlanul kézilabdázott.

A második félidő első húsz perce után Luka Stepancic duplájával újra kiegyenlített a Szeged, amiben az egyre jobban védő norvég kapus Emil Kheri Imsgard is fontos szerepet játszott, három perccel a vége előtt pedig Dean Bombac találatával huszonöt perc után újra az elszántan küzdő vendégeknél volt az előny.

Az utolsó percekben egy kérdéses ítélettel kiszórták Bánhidi Bencét, de az emberelőny csak arra volt elég a hazaiaknak, hogy döntetlenre hozzák a meccset, az utolsó támadást pedig higgadtan kipasszolta a fegyelmezetten játszó Szeged, amely megszerezte története első pontját Kielcében. 27–27

8. Peliszter 5 5 109–150 –41 0

Kielcében nemhogy nem nyert a Szeged, még pontot sem szerzett. A mai meccsig.

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Garciandía ballal tízről kapura lő, sáncolja őt Gebala.

60. perc Moryto két másodperc alatt betör a bal szélen, 27–27.

7 az 5 ellen támadnak a hazaiak.

60. perc Bánhidi elhajintja ellenfelét, két perc. Jogos. De nem hiányzott, 37 másodperccel a vége előtt.

60. perc Bombac betörése is kiváló, 26–27!

59. perc Magyar időkérés.

58. perc Moryto is megvillantja klasszisát, egyenlő. Kiváló betörés.

57. perc Három rossz támadás a pályán, Bombac kiváló csel után jobbal bevetődve a bal alsóba lő. Gebala nem értette, mi történik. 25–26!

55. perc Frimmel revánsot vesz Moryto rossz passza után: a bal szélről jobbal egyenlít. 25–25!

54. perc Karacic zseniális cselek után pontosan lő, 25–23, Stepancic egy pontos és egy pontatlan lövésig jut. 7 lövés, 6 gól nála.

53. perc Martins lövése a kapufán csattan.

52. perc Frimmel ellen hetest fújnak. Karacic simán jobbal a kapuba lő, cselek és varia nélkül.

51. perc De marad a labda a Szegednél, Stepancic az egekig ugorva egyenlít. 23˜–23!

50. perc Jó az összhang a fal és Imsgaard közütt, lehet menni az egyenlítésért... Martins ziccere a kapusé.

49. perc Karaljok kiáll, a pályán Bombac. És ad egy gólpasszt a jobb szélen meginduló Stepancicnak.

49. perc Imsgaard véd nagyot egy pocsék szegedi támadás után.

48. perc Tournat egyedül marad középen, és elér egy lecsorgót.

47. perc Garciandía feladja a labdát Bodónak átlövésre, ő jobbal a jobb felsőbe lő, Gebala mellől. 22–21!

46. perc Martins és Nahi is ziccert ront, Sicko bombája a lécen csattan.

A kielcei Szymon Sicko jelenleg a BL legjobb góllövője, 36 góllal; hárommal több, mint a szegedi Mario Sostaric "termése".

44. perc Hetes, ajándékba. Kitalálták: a hazaiaknak. A kapuban Imsgaard, Moryto a lécre lő, övé a labda, ez sem meglepő, de belép vele a lengyel. Martins feldobódik, hétről a léc alá lő, 22–20.

42. perc Eredményesen, lásd Karaljok átlövését. 22–19. Martins kilencről a kapusba lő.

42. perc Hazai időkérés.

41. perc Kiváló a védekezés, de az üres kapu fölé lő a térfeléről Bánhidi. A hatosra bevetődve tol egy labdát a bal alsóba az elszánt Tournat. 21–18, Garciandía átlövéséig.

Ez a két csapat kapta ebben a csoportban a legtöbb gólt, e meccsig 130-at, ill. 128-at.

40. perc Sicko nem ideges, az átlövése pontos. Garciandía ziccerezése is, Gebalának két perc, arcon ütötte kegyetlenül Martinst. De Karaljok megy le.

39. perc Megrúg egy széket Sostaric, két perc.

38. perc Nahi ismét a hatosig rohan, Mikler belekap a labdába, de vezetnek a hazaiak. 19–17

37. perc Újabb rossz támadás 7 a 6 ellen. Bodót lecseréli mestere, és sima 6 a 6 ellen támad már a magyar csapat.

37. perc Bodó lövése rossz, Sicko átlövése a blokké.

36. perc Magyar időkérés.

35. perc Nahi köszöni szépen Garciandía pocsék passzát.

Felpörgött a Kielce, leült a Szeged...

35. perc Sicko és Kalaras összekap előbbi zseniális gólja után. Összefutottak. 17–17

34. perc Sostaric keze ismét elsül, vezet a Szeged.

33. perc Karaljok ellöki Bánhidit, hetes, Sostaric ballal a léc alá lő. 16–16

32. perc Sicko és Moryto könnyed góljaival, emberhátrányból! 16–15!

31. PERC FOLYTATJUK!

2016 óta nem nyert a Szeged ebben a párharcban.

10 ALKALOMMAL VESZÍTETT A SZEGED A KIELCE ELLEN, ÉS CSAK KÉTSZER
GYŐZTE LE A LENGYELEKET. Iksz nem volt.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 14–15!

30. perc Időntúli hetes, Sostaric birkózott a ellenféllel. Állítólag... Moryto ballal a jobb sarokba lő.

30. perc A bal szélről Frimmel gyors gólt lő, Moryto rossz passza után Sostaric ziccerből a léc alá lő, közben Nahi majdnem eltöri a derekát. Két perc. 13–15!

29. perc Olejniczak szép góllal egyenlít.

28. perc
Dujshebaev nagy lövése Mikleré, Garciandía átlövése sokkal jobb! Nekik aztán nyolc: 8-8 gólszerző a két csapatból.

27. perc Martins hétről a bal felsőbe lőne, de Walach odaér.

26. perc Hazai hetes, könnyű síppal... Kalaras nem találja a szavakat reklamálás közben, aztán bölcsen néma marad. Moryto a jobb felsőbe lő, nagyjából egy villámcsapás erejével. 12–12!

24. perc Moryto átlövése kifog Mikleren. Egyenlő, de csak amíg Martins átlövésre nem jelentkezik.

23. perc Mikler igen, de a védelme nem, egy lecsorgóval beugorhat Tournat. Gaber elrontja, miközben a jó busznyi magyar drukker a kapus élteti.

22. perc Nahi variál el egy ziccert, lelépett a lövés előtt, Martins a szaggatottról jobbal a bal felsőbe lő. Walach nincs topformában.

21. perc Nahi kerül ziccerbe Jelinic hatalmas hibája után. 10–9 a Szegednek. Gaber, Martins és Garciandía is a pályán.

18. perc Stepancic passzával bevetődik Bombac, labda a jobb alsóban. Ebbe is beleért a kapus.

17. perc Jelinic ziccere Walaché. 10 lövés, 3 védés. Thrastarson és Kalaras is eredményes. Utóbbi kis szerencsével, beállóból, előbbi jobbal a védők dereka mellett ellőve.

17. perc Mikler védése után elnézik a labdát ismét a védők, Nahi köszöni szépen. 7–8

15. perc Karaljok erőszakosan szerez labdát a védők mellett, gól a jutalma. Kalaras és Bánhidi mellől. De Bombac visszapasszát a hatos elől jobbal a jobb felsőbe húzza Bodó!

14. perc Bombac remek passzával bevetődik Bánhidi, 4–6!

13. perc Karacic átlövése Mikleré, Stepancic a földről a bal sarokba talál tízről! Nyolcról, de a lényeg az, hogy vezet a Szeged!

A Kielce négy forduló után négy ponttal a negyedik az A-csoportban, míg a Szegednek két pontja van.

12. perc Sicko és Bodó is elkapkod egy-egy helyzetet.

11. perc Sicko a jobb szélről, Bombac a falba betörve eredményes, majd ziccerből jobbról ballal a jobb oldali kapufát találja el Moryto.

10. perc Karacic és Sostaric gólváltása után 4–4.

8. perc Jelinic egyedül megy a hazai kapusra, elkapkodja. Mikler meg fogja Moryto ziccerét!

7. perc Olejniczak lő a jobb felsőbe jobbal a hatosra beugorva. Stepancic átlövése még jobb, öt lépés után is.

7. perc Bánhidinek két perc, lábára dobták a labdát kvázi.

5. perc Stepancic bombagóllal sokkolja a hazai kapust, a szaggatottról ballal a jobb felsőbe lő, minimális felugrással, de azonnal válaszol beállóból Karaljok. Aztán belemenés Bombacnál. Szerencsére Karaljoknál is. 2–2

4. perc Sickónál belemenés elöl.

3. perc Hosszas szegedi attak, rossz Stepancic-lövéssel a végén.

1. perc Bodó eredményes balról átlövőből, betörésses egalizál Sicko. 1–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak sárga mezben és kék nadrágban, a vendégek sötétkék-világoskék mezben és sötétkék nadrágban.

Se Wolff, se Paczkowski, se Alex Dujshebaev a hazai csapatban. A másik oldalon Szita és Mackovsek hiányzik.

A mérkőzés előtt a magyar válogatott kapusát, Mikler Rolandot szólaltattuk meg. A szegediek kiválósága úgy vélekedett a lengyel riválisról, hogy nagyon komplett és magabiztos játékosokból álló kerete van, ha mindenki játszik, a világ egyik legerősebb csapatáról beszélünk. „Jó mérkőzésre számítok a Kielce ellen, már mindenki teljes koncentrációval tekint az előttünk álló feladatra. Nyilvánvalóan nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, de elszántak vagyunk, és nem feltett kézzel lépünk pályára. Ha olyan napot fogunk ki, mint az Aalborg ellen, bármire képesek lehetünk.”

A bajnoki címvédő Telekom Veszprém mögött hét győzelemmel, hibátlanul, rosszabb gólkülönbséggel áll a második helyen a Szeged a hazai pontvadászatban; a Kielce pedig százszázalékos mérleggel, kilenc győzelemmel, jobb gólkülönbsége révén vezeti a lengyel bajnokságot az azonos pontszámmal álló Wisla Plock előtt. A múlt heti, Kolstad elleni trondheimi fiaskó után a védekezésen és a visszarendeződésen dolgoztak a szegediek, ezekben sokat kell javulniuk, ha szeretnék megszorongatni a hússzoros bajnok lengyeleket, hiszen a hetedik helyen álló ötszörös magyar bajnok kapta a legtöbb gólt (130) az első négy fordulóban az A-jelű nyolcasban.

MÉG SOSEM GYŐZÖTT A KIELCE OTTHONÁBAN a Szeged, ám csütörtökön, a Bajnokok Ligája ötödik játéknapján ezen mindenféleképpen változtatna Kárpáti Krisztián együttese. Több mint tíz esztendőre visszanyúló közös történetükben – kivétel nélkül mindig a BL-ben – összesen tizenkét alkalommal mérkőzött meg egymással a két csapat, és csupán kétszer született szegedi siker (legutóbb 2015 szeptemberében), míg tízszer a korábbi magyar válogatott szövetségi kapitány, Talant Dujsebajev által vezetett lengyelek hagyták el győztesen a pályát.

A norvég Kolstad elleni fájdalmas vereség után javítana és pontot szerezne az OTP Bank Pick Szeged a lengyel Industria Kielce otthonában a Bajnokok Ligája A-csoportjának ötödik fordulójában. A dél-alföldiek
a Csurgó biztos legyőzésével hangoltak a lengyelországi találkozóra.

– Hogyan értékelné az idény elejét, milyen célokkal vághatnak neki a folytatásnak?
– Azt gondolom, az az út, amit közösen a szezon elején elkezdtünk, a mérkőzések nagy részében látszott, mind fizikailag, mind mentálisan. Nagyon nehéz a csoportunk a Bajnokok Ligájában, az elsődleges célunk, hogy továbbjussunk a nyolcasból. Lépésről lépésre haladunk, nem könnyű a sorsolásunk, a jövő héten Kielcében játszunk, utána pedig a Zagreb és a Peliszter következik hazai pályán. A horvát együttes is bravúrpontot szerzett az elmúlt fordulóban, ebből is látszik, hogy nincsen lebecsülendő csapat ebben a csoportban. Ami a továbbjutást illeti, nagyon nehéz dolgunk lesz, de azon dolgozunk, hogy minimálisan ott legyünk a nyolcaddöntőben, a magyar bajnokságban pedig ismét szeretnénk „döntőzni”, azonban a hazai pontvadászatban is akadnak komoly ellenfelek, akik ellen meg kell harcolnunk a pozícióért. Továbbra is hiszünk abban a munkában, amit együtt elkezdtünk, és minél előbb, már vasárnap a Csurgó elleni idegenbeli találkozón bizonyíthatunk mindenkinek. Nagyon remélem, hogy mindez sikerülni fog!

– Nevezhetjük edzői pályafutása legnehezebb szituációjának, amikor 13 gólos hátrány tudatában kellett beszélnie a játékosaival a szünetben?
– Ha a játékminőséget nézzük, akkor ez mindenképpen nagyon nehéz szituáció volt az edzői karrieremben. Az öltözőben próbáltam őket megnyugtatni, mert azt éreztem, hogy teljesen elvesztettük a fonalat és nem gondoltam hasznosnak, hogy ész nélkül ordibáljak velük. A szünetben elhatároztuk, hogy a második félidőt azért húzzuk be, semmiképpen ne adjuk meg magunkat. Mivel a második játékrész döntetlen lett, így hellyel-közzel sikerült ezt a részcélt megvalósítani, noha a hazai csapat már egy kicsit visszavett a tempóból. Nyilván fel kell vállalnunk, hogy ezek is mi vagyunk. A következő napokban kielemezzük a hibákat, különösen arra szeretnénk rájönni, hogy valójában mi történhetett az első húsz percben. Fel voltunk rá készülve, hogy már az elejétől kezdve lassítanunk kell a játékot és észnél kell lennünk a visszafutásnál, ami sajnos nem úgy jött össze, ahogy terveztük. Nem éljük meg tragédiaként a csütörtök esti összecsapást, hiszen mind a sikereket, mind pedig a kudarcokat a helyén kell tudni kezelni. Természetesen nagyon fájt nekünk is, a szurkolóinkhoz hasonlóan, akik szép számmal utaztak el Norvégiába. Szégyelljük magunkat, de mennünk kell tovább.

– Mi történt az OTP Bank-Pick Szegeddel az elmúlt két hétben – az Aalborg meggyőző játékkal való legyőzése után –, hogyan jellemezné ezt az időszakot?
– Az Aalborg elleni fantasztikus győzelem után semmi különös nem történt nálunk, hiszen volt két jó bajnoki meccsünk, az előző idényben bronzérmes Tatabányát magabiztosan, míg a Balatonfüredet is meggyőző különbséggel tudtuk legyőzni. Igazából az elmúlt öt napban történt valami, amire senki nem számított, de megmondom őszintén, valójában nem voltak előjelei annak, hogy ilyen gyengére sikerül a Kolstad elleni mérkőzés...

Az OTP Bank Pick Szeged hatalmas különbséggel, tizenhárom góllal kapott ki a Kolstadtól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Kárpáti Krisztián, a szegediek vezetőedzője elemezte a látottakat, és vasárnap a Csurgó elleni idegenbeli mérkőzésen megmutatná, hogy a trondheimi vereség csak egy kisiklás volt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A KIELCE–SZEGED MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!